Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyskakujące okienka. Jak sobie z tym poradzić?

Witkacy8 17 Lip 2006 22:46 2660 9
  • #1 17 Lip 2006 22:46
    Witkacy8
    Poziom 20  

Przez cały czas mając odpaloną przeglądarkę nękają mnie wyskakujące okienka typu jakieś emotikonki i inne dziwne strony.Już kiedyś miałem takie coś,wtedy poradzilem z tym sobie,teraz jakoś nie mogę.co z tym zrobić.

0 9
  • #2 17 Lip 2006 22:49
    ratik2
    Poziom 15  

A jaką masz przeglądarkę? Ja używam Opery i nie mam z tym problemu bo Opera ma blokadę.

0
  • #3 17 Lip 2006 22:49
    yogibear07
    Poziom 16  

Witkacy8 napisał:
    Przez cały czas mając odpaloną przeglądarkę nękają mnie wyskakujące okienka typu jakieś emotikonki i inne dziwne strony.Już kiedyś miałem takie coś,wtedy poradzilem z tym sobie,teraz jakoś nie mogę.co z tym zrobić.

Nom to kłania się jakiś program do usuwania spyware. Temat wałkowany milion razy. Ad-Aware, Spykiller , etc...
    Nom chyba że to wyskakujące okienka. Jak pisze kolega wyżej. Ale nawet IE już posiada opcję ich blokady. W każdym razie jak się wyłączyłaby ta opcja to można ją włączyć w Konfiguracji (preferencjach, opcjach internetowych, etc. )

0
  • #4 17 Lip 2006 22:56
    Witkacy8
    Poziom 20  

przeglądarka IE 6.0

0
  • #6 17 Lip 2006 23:55
    yogibear07
    Poziom 16  

Kolobos napisał:
    Pewnie zlapales look2me...
    Wklej na forum log z hijackthis.

:arrow: yogibear07
    Poczytaj sobie o Spykiller tutaj:
    http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=16318
    Zreszta juz Ci chyba kiedys o tym pisalem! Jak chcesz to sobie sam uzywaj ale innym nie polecaj falszywych programow anty!

Przyznam szczerze, że nie widziałem tej blacklisty. A co kolega powie na wyjątkowo złośliwy spyware który odświeża wpisy z rejestru przy pomocy pliku DLL siedzącego w pamięci ? Ad-aware radzi sobie już z takimi sytuacjami? Bo wiem, że jakiś czas temu sobie nie radził, znaczy nie wykrywał takich plików. A rzekomy anty-spy wykrył mi wtedy bezbłędnie i stuprocentowo przyczynę mych zmartwień.

0
  • #7 18 Lip 2006 00:15
    Kolobos
    Spec od komputerów

:arrow: yogibear07
    Ad-Aware nadaje sie glownie do kasowania ciastek itp rzeczy, a Spykiller to w ogole smiec podajacy falszywe wyniki skanowania.
    Z programow antyspyware polecam Ewido, Spy Sweeper, MS Defender, SpyBot S&D.

0
  • #8 18 Lip 2006 13:22
    yogibear07
    Poziom 16  

:arrow: Kolobos
    Używałem SpyBot S&D i nie miał zadawalających rezultatów. Natomiast pozostałych programów, które kolega wymienił nie używałem, więc trudno mi się co do nich wypowiadać, ale dziękuje za info :) Ewido np nie znałem. Dobry on jest? Który kolega Kolobos program by polecał z tych które wymienił?
    Co do Spykiller... Z tymi fałszywkami, przynajmniej to co ja się spotkałem osobiście, to tyle że pokazuje wpisy z rejestru które są OK, bezpieczne. Ja bym to nazwał nadwrażliwość:P Nie spotkałem się jeszcze aby celowo pokazał, że mam jakiegoś spyware którego by nie było. (ale może wynika też to z tego, że takiego typu programy nie są aż tak często używane)
    Dla mnie poza tym liczy się efekt, że wykrywa nawet te najbardziej złośliwe spyware.

0
  • #9 18 Lip 2006 23:27
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Yogibear07, czy do kolegi docierają JAKIEKOLWIEK argumenty? Ukochany program kolegi NIE WYKRYWA programów typu Spyware, tylko INFORMUJE że wykrył. A to różnica.
    Proszę przeczytać to:
    http://www.adwarereport.com/mt/archives/000024.html
    a następnie o procesie przeciw firmie rozpowszechniającej ten program:
    http://netsecurity.about.com/b/a/183387.htm
    Ale kolega ma prawo używać dowolnego programu i być z niego zadowolonym. Tylko proszę publicznie nie pisać peanów o wspaniałych osiągnięciach tego programu.

0
  • #10 19 Lip 2006 01:09
    yogibear07
    Poziom 16  

:arrow:jankolo

Nie WYKRYWA? Hmm to jak kolega wytłumaczy fakt, że wersja spykillera którą wtedy używałem POINFORMOWAŁA mnie o pliku DLL jako spyware. Po usunięciu owegoż pliku i przeczyszczeniu rejestru efekty działania spyware'u już się nie pojawiły.
    Niech kolega się nie martwi, nie będę już polecał tego programu. Artykuł o procesie przeczytałem wcześniej, dzięki uprzejmości kolegi Kolobosa.

0