logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

zestawik do 2.000 proszę o pomoc w wyborze kilku rzeczy.

h3xbox 20 Lip 2006 16:00 1281 6
REKLAMA
  • #1 2836865
    h3xbox
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Witam skaładam sobie nowego kompa, do tej pory wybrałem kilka komponentów:

    Procesor: AMD Athlon 64 3000+ Orleans BOX (Socket AM2, 64bit)

    Płyta: Asus M2N-E (nVidia nForce 570 Ultra) [DDR2, PCI-E]
    Dysk: Maxtor DM 10 250 GB (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ, RoHS) 6V250F0
    Grafika: Radeon X800GTO PCI-E Sapphire 256 MB TV-out / DVI BOX (256-bit)

    Dvd mam w miarę nowe w starym komputerze więc nie kupuje.
    Z zasilaczem i obudową sobie bez problemu poradzę, muzyka zintegrowana. Procek narazie słabszy, a za jakiś czas kupie dwurdzeniowy
    Prosiłbym o jakieś sugestie dotyczące procesora i dysku, i pomoc w wyborze pamięći DDR2 2x512 (1gb dual channel) tak koło 300zł.
    Porszę tylko nie pisać: weź pentiuma i geforaca, bo interesuje mnie tylko amd i ati. Co do ceny karty graficznej to składam się po połowie więc jej cena mi odpowiada. Z góry dzięki za dopowiedzi, każda opinnia sie przyda.
  • REKLAMA
  • #2 2842167
    utal
    Poziom 12  
    Posty: 94
    Ocena: 2
    Witam
    Co do dysku to odradzam Maxtora. Proponuje wybrac WD gdyż mam zamontowane trzy takie dyski i z żadnym z nich nie miałem problemu.
    Ostatnio miałem okazję składać kompa za 2000zł (plus/minus).
    Oto jego specyfikacja:
    płyta główna: GIGABYTE GA-K8NF-9
    procesor: AMD Athlon 64 3000+ 939 VENICE
    karta graficzna: Sapphire X1800 GTO 256MB
    dysk twardy: WD2500LB 250GB
    pamięci: KINGSTON DUAL 1 GB(2x512)400MHz
    napęd DVD: LITEON DVDx16
    nagrywarka DVD: DVDRW LG GSA-4182b
  • REKLAMA
  • #3 2849159
    warka2119
    Poziom 19  
    Posty: 457
    Pomógł: 9
    Ocena: 21
    Odradzałbym kupowa RADEONA weź lepiej GeForce FX-5500
  • #4 2851565
    owca_men
    Poziom 12  
    Posty: 108
    Ha,ha,ha ciekawe jak to wyjdzie na Fx-sie?
    Tanie g****.Kup coś z 6600,6600GT,6800,6800GT.
    Cena 6600GT ok 500Zł
    Cena 6800GT ok 800Zł(ale jak jakość i wydajność).Jedna z najlepszych kart na rynku światowym!
  • REKLAMA
  • #5 2852209
    warka2119
    Poziom 19  
    Posty: 457
    Pomógł: 9
    Ocena: 21
    Ja sie jeszcze na GeForcie nie zawiodłem nie wiem jak ty owca-men
  • #6 2853162
    Pablo1964
    Moderator
    Posty: 16520
    Pomógł: 507
    Ocena: 640
    warka2119 napisał:
    Odradzałbym kupowa RADEONA weź lepiej GeForce FX-5500


    A dlaczego odradzasz Radeona? Chciałbym poznać opinię, bo choć nie mam nic przeciwko GeForce, to uważam ATI za dobre karty.
  • REKLAMA
  • #7 2855404
    warka2119
    Poziom 19  
    Posty: 457
    Pomógł: 9
    Ocena: 21
    Zgadzam sie zę Ati robi dobre karty ale 90% moich znajomych miało Radeony i wszyscy przeszli na GeForce ponieważ Radeony sie przegrzewały :( już Miałem kiedyś karte na Ati dobrze chodziła ale gdy przyszło lato też sie przegrzała i kupiłem GeForce i działa 4 lata i każda gra mi na nim idzie :)

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik planuje złożyć komputer do około 2000 zł, wybrał procesor AMD Athlon 64 3000+ Orleans BOX (Socket AM2), płytę Asus M2N-E z chipsetem nVidia nForce 570 Ultra, dysk Maxtor DM10 250 GB oraz kartę graficzną Radeon X800GTO Sapphire 256 MB. Prosi o sugestie dotyczące procesora, dysku twardego oraz pamięci DDR2 2x512 MB (1 GB dual channel) w cenie około 300 zł, z preferencją wyłącznie dla AMD i ATI. W odpowiedziach odradzono dysk Maxtor na rzecz dysków Western Digital (WD2500LB 250GB) ze względu na większą niezawodność. Zaproponowano alternatywną konfigurację z płytą Gigabyte GA-K8NF-9, procesorem AMD Athlon 64 3000+ 939 Venice, kartą Sapphire X1800 GTO 256MB oraz pamięciami Kingston Dual 1 GB (2x512) 400 MHz. W dyskusji pojawiły się także opinie krytyczne wobec kart Radeon, wskazujące na problemy z przegrzewaniem się, co skłoniło niektórych użytkowników do wyboru kart GeForce, zwłaszcza modeli 6600, 6600GT, 6800, 6800GT, mimo że autor preferuje ATI. Podkreślono, że GeForce 6800GT jest jedną z najlepszych kart na rynku, choć droższą.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA