Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp officejet d135 - problem z wymianą tuszu

21 Lip 2006 18:43 2062 9
  • Poziom 12  
    Witam
    Urządzenie jak w temacie.
    Był pusty tusz kolorowy (w menu pokazywał 0%). Po wymianie tuszu na zamieniik wielokropka nie chce drukować. Na wyświetlaczu pojawiia się napis:
    'vorrat aufgebr.' tauschen sie die farbtinten patrone aus.'
    Znajomy przetłumaczył to jako:
    'Zapas wyczerpany, proszę wymienić naboje z tuszem'
    W menu poziomy tuszy są następujące: czarny 57%, kolor 89%.
    Czy ktoś wie co z tym zrobić?

Pozdrawiam
    sppp
  • Poziom 26  
    hmmm, drukark moze "marudzic" o wymianie pojemników z atramentem jak i o wymianie głowic. Jakie informacje są o nich - głowicach - w raporcie?

Radzio
  • Poziom 12  
    tak, to urządzenie ma osobne głowice - po jednej dla każdej składowej.

W raporcie da się tylko wybrać opcję poziomu tuszu - przy każdej innej drukarka próbuje coś drukować , ale wywala wykrzyknik i powyższy komunikat lub podobny.
  • Poziom 16  
    W modelu d125 można wydrukować test w którym drukowane są dokładne dane diagnostyczne - w tym poziomy tuszu jak i testowe ich wydruki, myślę że Twój sprzęt też ma taką opcję. Niestety mam przykre doświadczenia jeśli chodzi o ich serwis - drukarka kupiona do szkoły ze środków unijnych, niewiele używana - jak się skończył oryginalny tusz to i głowica za 120zł/szt okazała się do bani, wymieniłem do koloru czerwonego, po 2 miesiącach padła od żółtego (odmaczanie i podobne zabiegi okazały się nieskuteczne)..... Jednak uszkodzone głowice nie były powodem jakichkolwiek błędów - poprostu kolor nie drukował.... Spróbuj odpalić czyszczenie głowic. Czy tusze wymieniłeś na oryginalne?
  • Poziom 12  
    już też miałem kiedyś przewał z takim urządzeniem.
    problem w tym, że drukarka nie chce zrobić czyszczenia. wszystkie operacje związane z drukowaniem kończą się wywaleniem błędu.
  • Poziom 16  
    Jeśli faktycznie nie pomógł Ci ten sposób podany przez Marcina na printerii to spróbuj wyciągnąć głowice, przeczyść je i raz jeszcze włóż, być może któreś styki nie łączą, te całe głowice są dość niestabilnie umocowane i przy wymianie tuszy mogłeś coś zbyt mocno szarpnąć... Więcej już nie pomogę niestety, wymieniłem oryginalne głowice które działają już ponad 2 lata i drukarka nie potrzebuje już niczego poza nowymi tuszami.
  • Poziom 26  
    Standardowo drukarka "wylancza" uszkodzona glowice i "krzyczy" o jej wymianie.
    Dany kolor wowczas nie drukuje.

Moze tryb serwisowy cos ulatwi :) wiadomosc na priv.

Radzio
  • Poziom 23  
    Witam
    Mam trzy takie maszynki i z tego co piszesz wydaje mi się że do wymiany są te nowe zamienniki które kupiłeś,lub jeden z nich.Jeżeli przed wymianą kardridży drukarka ,śmigała a po ich wymianie nagle przestała to nielogicznym jest szukanie usterki w głowicach.
    Pojemniki do tej drukarki mają chip ,z którego drukarka pobiera informację,i jak coś jej nie pasuje to wywala błąd i o drukowaniu można pomarzyć.
    Nie wiem na jakiej zasadzie działa ten chip-prawdopodobnie zlicza wydrukowane strony i pilnuje daty ważności.
    Zdarzyło mi się ,że drukarka "odrzuciła" zużyty w połowie oryginalny pojemnik-i do tej pory nie wiem czemu bo data była ok.
    Żeby nie mieć takich kłopotów z kardridzami musisz się zaopatrzyć w resetery.Na Allegro sprzedają to jako "wieczne chipy" czy coś takiego i kosztują koło 50-70zl,tyle że potem nie kupujesz już nowych pojemników tylko tusz do uzupełnienia.
    Podobne resetery znalazłem też tu:
    http://www.szafirek.pl/index.php/,browse,id_g...pr+DESC%5C%2C+name_pr,itlpager%5Bpg%5D,2.html
    albo tu:
    http://www.dodrukarki.pl/go/_info/?id=28827&sess_id=13c2d5a72bc9360ffe9fc2f87746f18f

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Też mi się wydawało że mógłby to być chip na pojemniku, aczkolwiek autor tematu napisał że menu drukarki pokazuje % zawartości pojemnika co znaczy że czyta chipa....