Niedrogi a mocny , TLM 20 F, ( jeszcze produkują), ma mocną nierdzewną (aluminiową) obudowę, siatkę wewnątrz, czyjnik zerwania ze ściany, i jest GŁOŚNY, siekery się nie boi, ewentualnie tylko szkiełko od lampki mogą uszkodzić. ( jeśli by ktoś chciał go odkręcić, to życze powodzenia ( 8 śrubek tak szybko sie nie okreca.). Ale możesz też założyć coś nowszego , tez niedrogo, lecz pamietaj juz na wyższej wysokości, ( bo piszą że obudowa z poliwęglanu mocnego a po uderzeniu siekierą peka. Jak ktoś rzuci kamieniem to owszem sie odbije, lecz juz kostki brukowej sie nie ugnie, raczej peknie. ) Takie lekkie z polieglanu nadają sie na nowe domu, są Ładne ! , sa również dobre gdy masz budynek ocieplony, bo są lekkie, ale pamietaj tylko wysoko. W końcu to tylko plastik. Najlepsze ( droższe zarazem) z tych mocniejszych to Bonelli Syetem BS 30F albo inny SD 3001 Satela. maja one własne zasilanie , są głośne ( głośniki dynamiczne zamiast piszczków piezoelektrycznych). Są mocne. ( pół wsi obudzą bez problemu, tak wiec jeśli nie grupa to sasiedzi przyjdą pod obiekt, chociażby by po toby go uciszyć, hehe.) Pozdrawiam.