logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Różnice między tyrystorem a triakiem, wyjścia i pomiar prądu

omen_s 23 Cze 2003 11:18 23653 3
REKLAMA
  • #1 260243
    omen_s
    Poziom 19  
    Posty: 424
    Pomógł: 4
    Ocena: 9
    1 Jaka jest różnica między tyrystorem a triakiem ?
    2 Jak się nazywją wyjścia tyrystora(anoda,katoda,?)
    3 Jak zmierzyć ile amper wytrzyma tyrystor i triak ?
  • REKLAMA
  • #2 260276
    Czesiek
    Poziom 28  
    Posty: 1124
    Pomógł: 99
    Ocena: 116
    Tyrystor jest czterowarstwową diodą sterowaną, a triak pięciowarstwową.
    Tyrystor charakteryzuje przewodnictwo jednokierunkowe - podobnie jak dioda, triak natomiast jest elementem symetrycznym - dwukierunkowym.
    Wyprowadzenia tyrystora to anoda, katoda i bramka, natomiast triak ma dwie anody oznaczane A1 i A2 oraz bramkę. Tyrystorową bramkę sterujemy względem Katody, a triak względem A1.
    Wartość prądu jaką "wytrzyma" dany przyrząd półprzewodnikowy trzeba odczytać z katalogu lub noty katalogowej producenta.
  • REKLAMA
  • #3 260864
    aceton
    Poziom 26  
    Posty: 1157
    Pomógł: 26
    Ocena: 94
    ad 3 nie da sie zmiezyc ile wytrzyma poprostu kazdy element ma swoje paramatry graniczne ktorych nie mozna przekroczyc bo grozi to jego uszkodzieniem a mozna je znalezc w katalogach
REKLAMA