logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

IBM Deskstar 40GB nie wykrywa BIOS, dziwne dźwięki – jak odzyskać dane z dysku?

pierszczanin 31 Lip 2006 18:10 2083 4
  • #1 2867383
    pierszczanin
    Poziom 12  
    Posty: 80
    Pomógł: 2
    Ocena: 4
    Witam

    Padł mi dysk IBM Deskstar 40 GB tzn po włączeniu komputera zaczyna się kręcic ale nie ma charakterystycznego brrrrrr tylko ciągle próbuje i wybaje takie odgłosy psssyk pip ... itd. i nie widac go w biosie
    Czy da się go jakoś naprawić albo odzyskać dane ?

    pozdrowienia
  • #2 2867415
    keendr
    Poziom 13  
    Posty: 34
    Pomógł: 3
    Ocena: 2
    40Gb to pewnie z 2 lata juz ma chociaż niekoniecznie. Odzyskać da się prawie zawsze (tylko czy warto), ale to robią firmy specjalizującym się w tym. Faktury zaczynają się od ... lepiej nie myśleć od ilu.

    Przypuszczam że dysk padł fizycznie jeżeli takie dźwięki są wydawane jak opisałeś.
  • #3 2867642
    pierszczanin
    Poziom 12  
    Posty: 80
    Pomógł: 2
    Ocena: 4
    zostawilem go na godzine zeby sobie po pikal i przestal. przenioslem go do mojego kompa i podpielem, zobaczyl go w biosie przegralem co trzeba ale dalej sie zwiesza dysko do 10 sek te piski i pstryki potraktuje go teraz WD Clearem moze pomoze kiedys przy starej 16 Maxtor pomoglo
    Jakby ktos mial inny pomysl to piszcie

    pozdrowienia
  • #4 2868219
    pwjot
    Poziom 18  
    Posty: 228
    Pomógł: 17
    Ocena: 5
    W przypadku IBM to tylko rzut dyskiem...
  • #5 2868244
    pierszczanin
    Poziom 12  
    Posty: 80
    Pomógł: 2
    Ocena: 4
    Na WDClear sie zaczol zwieszac porzucalem nim troche po podlodze ale nie pomoglo :)
    chce ktoś kupić bzyczący dysk nie wszystkie tak mają BCM od 1zł.

    pozdrowienia
REKLAMA