Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kabel glosnikowy

01 Sie 2006 12:41 3053 10
  • Poziom 21  
    Witam.

Chcialbym sie dowiedziec czy ktos mial stycznosc z tym kablem i czy jest warty kupienia.

http://allegro.pl/item118207176_profesionalny_kabel_glosnikowy_ls25_2x2_5mm2.html

Prosze o opinie lub polecenie innego kabla glosnikowego...

Potrzebuje kabla ok 12m i chcialbym sie zmiescic w 50zł jezeli da rade...

Dodano po 1 [minuty]:

Chcialbym sie tez troche opini o kable sygnalowym 1zyla +2ekrany
    http://allegro.pl/item118452222_przewod_coaxialny_75_ohm_miedz_ofc_7mm_catharsis.html
    ktory ma byc we wzmacniaczu do subwoofera.
    Moze jakies inne propozycje?
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Zauważyłem, że ludzie ogólnie przeceniają kable głośnikowe.
    kabelkiem 1mm2 mozna przesyłac setki watów powiedzmy 200-300W w zaleznosci od odległosci.
    kablem 2.5mm2 mozna przesyłac prawie kilowat.

Ja starym (20lat) zdeptanym kablem 2*0.75mm2 przesyłam 50W (mocy elektrycznej wzmacniacza) i nigdy sie nie nagrzał. Nawet poczuć sie nie dało, ze jest ciepły.
    A tren co chcesz kupic wcale nie jest tani, kup wiec:
    0.75mm2 ponizej 100
    1mm2 dla 200-500W
    2,5mm2 powyzej 500W
    Sugeruj sie prawdziwa mocą wzmacniacza a nie tam 200w w kinie domowym, ktore ma 2*50W na przenich głosnikach i po 20W/kol na tył.

Moj kolega kolumne estradową do wzmaka 200W podłączył kabelkiem chinch z marketu. Na wycieczce wiadomo kabli niema. Kabel przetrwal impre choc ugrzal sie tak ze byl juz do wyrzucenia. Miał moze 0.3mm2...

Jesli chodzi op ten podwojnie ekranowany kabel to ekran (oplot miedziany) chroni przed skutkami elektro magnetycznymi. A filia aluminiowa przed elektrostatycznymi. Wazna jest dopiero wtedy gdy przesyłamy sygnał o duzej czestotliwosci, np. antena TV. Ale nie w audio a napewno nie w subie.
    do połączen wewnętrznych kup zwykły cienki za 1zł/metr ekranowany. Do połączen między urządzeniami kup cos ekranowanego za 2-4zł/metr
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    A jaki masz sub?

Ja tak jak kolega nie przeceniałbym roli kabli w systemach audio. Do napędzania kolumn (bo rozumiem że do tego ma być ten kabel przeznaczony) kup sobie zwykły, głośnikowy dwu-żyłowy kabel z miedzi beztlenowej i wystarczy. Ja jednak proponowałbym 2,5mm²

Co do wypowiedzi poprzednika, to trochę jednak przegiął z grubością, a raczej z "cienkością" kabli... W audio nie do końca chodzi o wytrzymałość mocową kabla, a raczej o jego przenoszenie szczególnie najwyższych częstotliwości i brak rezystancji. Jeżeli kabel jest za cienki to małe szanse żeby się spalił, ale ma większy opór niż grubszy kabel (oczywiste) oraz przy przesyłaniu przez taki kabel dużej mocy znacznie szybciej dojdzie do korozji drutu co w efekcie zwiększy jego rezystancję. W kolumnach wysokiej klasy zwrotnice są skomplikowanymi układami RLC i ta właśnie rezystancja kabla może "pokopać" ch-kę przenoszenia kolumn.

Jeżeli chodzi o ten sygnałowy to Zupełnie się nie opłaca tego dawać do suba. Poza tym 5zł za metr... Szkoda kasy. (Kabel do anteny, w zasadzie taki sam kosztuje 1,5zł za metr ;) )

Pozdrawiam. I czekam na odpowiedź co to za sub... Ciekawi mnie to.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 21  
    sub na stx 32-300-4-SS. elektronika z altrona. koncowka mocy al-35 200Wrms przy 4ohm.

do suba mysle dac 2,5mm2 kabel a sygnalowy wewnatrz ekranowany musi byc bo nie raz juz sie spotkalem przy skladaniu wzmaka ze przy nieekranowanych dostawaly sie burczenia do glosnika..
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    tani zestaw = tani kabel proste.

Interkonekty raczej można troche poszaleć - kable z grubym ekranowaniem przy nadepnięciu: pukają po za tym. Ale Interkonekt to kabel stacjonarny... Po za tym te puknięcia sa poza pasmem subwoofera...
  • Poziom 20  
    Witam.

No tak... Już wiem jaki to sub...
    Niestety "dobrymi" kablami nie podniesiemy klasy zestawu.
    Nie ma sensu do takiego suba dawać kabli za 5zł/metr.

Tak jak poprzednik. Tani zestaw- > tanie kable. Cudów nie ma. Szkoda pieniędzy. Lepiej zsacząć odkładać na lepszy głośnik ;)

Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Witam. Chciałem tylko spytać jaki kabel będzie odpowiedni do wzmacniacza Diora WS 442 i kolumn Alton 80. Z tego co wyczytałem tutaj to starczyłby 1mm ale jaki radzicie do takiej konfiguracji ?
    Prosze o pomoc gdyż zbytnio sie w tym nie orientuje.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Mam taki sam problem, chce do suba dać 1 kabel głośnikowy o średnicy 1.5mm i długość na 10 metrów. Sub ma 420 wat mocy znamionowej (2x15 calowe głośniki estradowe na sztywnym zawieszeniu) a wzmacniacz ma 2x140 wat znamionowej. Ile wat ten kabel mi przeniesie ze wzmacniacza do głośnika??