Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowniki do kart Aureal Vortex - wszystkie wersje Windows

02 Sie 2006 19:30 30878 47
  • Użytkownik usunął konto  
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Wszystko fajnie, bo tez mam ta karte i w XP nie trzeba nawet instalowac sterownikow-jest wykrywana i instalowana automatycznie. Niestety w Win 2k3 nie da sie zainstalowac tych sterownikow, ani zadnych innych :(

Ma ktos jakis sposob i/lub drivery, by zadzialaly w WinServer 2003?

EDIT:

Po wielu nieprzespanych nocach i przebrnieciu przez wszelaki spam, wreszcie udalo mi sie znalezc sterownik, ktory dziala na Windows Server 2003 :)

Przed instalacja skopiujcie plik portcls.sys do katalogu %windows%\system32\drivers\ po czym karta powinna sie juz zainstalowac bez problemow. Gdyby byly jakies problemy, to prosze na PM, bo mam jeszcze cala mase innych sterow do Vortex-a ;) Aczkolwiek tylko ten jeden pasowal do W 2k3
    Załączniki:
  • Poziom 1  
    zadam moze głupie pytanie, ale jezeli chodzi o sprzet komputerowy to jestem zielona ;). Czy są sterowniki pod Viste do tej karty? Czy będzie jakis problem przy jej instalowaniu?
  • Poziom 11  
    Niestety vista nie ma już sterowników do tych leciwych ale świetnych kart.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 10  
    Dobry temat!
    Szukam już dobre trzy godziny. Dla win xp x64 też nie ma sterów prawda ?
  • Poziom 9  
    witam, przepraszam za odkop ale jestem laikiem i nie moge sobie poradzić z instalacją tych sterowników, wydaje mi sie że zrobiłem wszystko tak jak trzeba, ale nie wiem o co chodzi w ostatnim punkcie gdy windows pyta o sterowniki:
    * When Windows starts, it will detect new hardware. When it asks for drivers, point it to temp folder you unzipped the driver files to in step 2 of "Downloading the drivers".
    * When prompted for the KSUSER.DLL file, point it to the WINNT\SYSTEM32 folder.
    * When prompted for other KS*.DLL files, point it to the WINNT\SYSTEM32\DRIVERS folder.
    * When prompted for some *.DRV files, point it to the WINNT\SYSTEM32 folder.
    * When prompted for the PORTCLS.SYS file, point it to the WINNT\SYSTEM32\DRIVERS folder.
    * For any files, point it to the driver location.
    * When prompted to reboot your system, do so.
    * After Windows restarts, navigate to the WINNT\DRIVER CACHE\I386 folder.
    * Rename DRIVER.OLD to DRIVER.CAB.

Czy mógłby mi to ktoś wyjaśnić pokolei?

EDIT

zrobilem wszystko od nowa i śmiga :), ale mam inne pytanie, mianowicie czy uruchomie a3d 2.0 na tych sterownikach i karcie diamond monster sound mx300?
  • Poziom 13  
    Witam. Wiecie moze czy Windows 7 bedzie mial obsluge/sterowniki tych kart? Zastanawiam sie nad kupnem Vortex I od Turtle Beach na allegro, do moich Philipsow SHP2700. Czy jakosc dzwieku jest naprawde tak dobra, uslysze duza roznice w porownaniu do Realteka888?
  • Poziom 11  
    Albo to jest moje subiektywne odczucie ale po instalacji tych sterów jakość dźwieku poprawiła się przynajmniej w WMP . Aureal rulez . Mam tą kartę z 7 lat i nigdy jej nie sprzedam albo wyrzucę
  • Poziom 10  
    Witam,
    Zupełnie przez przypadek trafiłem na tą stronke i po chwili wpadłem, że chyba posiadam nowsze sterowniki do wyżej wymienionych kart. W ściągniętym z tego forum spakowanym pliku znalazłem tylko sterowniki do karty, bez oprogramowania a ja mam to.. i tamto, czyli cały panel kontrolny z upgradem do A3D 3.0 (oczywiscie demosy wszystkie) oraz działający korektor (w jakiejś wersji stera się wieszał). Całość ściągnąłem jakiś czas temu ze strony AUREAL' a (już jej nie ma). W packu sterów napisali, że nie wspomaga quadro... ale stereo jest zabójcze ! (opcja wyboru quadro jest, nawet dźwięk na 4 głośniki działa, ale jakiś pusty?)

Chciałem załączyć te pliki teraz, lecz nie do końca kumam co się stanie jak będę chciał załączyć ok 78 MB (to jest płatne?) Jak ktoś chciałby ten cały pack sterów, to proszę mi to całe załączanie wyjaśnić... łopatologicznie :]
  • Poziom 10  
    mozesz stworzyc torrenta albo wrzucic plik na jakis serwer. a napewno sie przyda bo ja np ciagle jade na stereo tylko na xpkowych sterownikac. Pamietam ze mialem win 98 to mialem full 3d dzwięk. A na XP tylko stereo i poszukuje takich sterownikow. Choc mało gram ale fajnie by było to znowu poczuc
  • Poziom 10  
    Sterowniki pod XP i 2k3 do kart na procku AU8830 (aureal 2) własnie załadowałem na rapida. Oto link:

http://rapidshare.com/files/237846192/Aureal_vortex_2.rar

Teraz kolejność instalacji (przynajmniej ja tak robię)
    Rozpakować, przeczytać (wydrukować) / wykonać! plik instal.doc (Aureal vortex 2\au8830-2568\instal.doc.)

Po zainstalowaniu karty czas na oprogramowanie, czyli instaluje się Au30Upgd.exe (Aureal vortex 2\au8830-2568\Au30Upgd.exe). Później "panel" - au30xp.exe (Aureal vortex 2\au30xp.exe), potem "dema" - A3DDemos.exe (Aureal vortex 2\A3DDemos.exe) no i w końcu "engine A3D 3.0" - A3D30SDK.exe (Aureal vortex 2\au8830-2568\A3D30SDK.exe)

Ja do słuchania musy jeszcze dla pewności w ustawieniach (plug-ins) Winampa (czy czegokolwiek do słuchania) zmieniam urządzenie na OUTPUT (z Wave Mapper na Aureal Vortex SQ2500) i direct sound (na to samo) Wtedy gra po prostu MEGA!

No cóż, życze smacznego i miłego słuchania.
  • Poziom 11  
    Witam.
    Czyli nie ma szans ,żeby zainstalować Aureal Vortex 2 (8830) na Win 7 x64 ??

edit: sterowniki do Visty działają pod win7 x32..niestety x64 nie znalazłem.
  • Poziom 9  
    jeśli ktoś miałby sterowniki z linka od kyfera bardzo prosze o reupload
  • Poziom 9  
    Czy w ogóle nie ma szans na sterownik 8820 do visty. Szukam i szukam, a nic nie ma. Może ktoś wie gdzie szukać.
  • Poziom 10  
    Hej iceman_n..

Jeśli nadal chcesz stery ode mnie do Aureala 2, to daj znac.. załaduję znowu na rapida (jeśli tu mi sie nie uda załączyc) i podeślę link.. no chyba, że skorzystałeś już z tych u góry (certyfikowanych, ale bez A3D 3.0!).

Tak "baj de łej" to moich sterowników używam do swojej karty (Vortex2 SuperQuad) na XP (32 bit) od kilku dobrych lat i nie kłamiąc Tobie, to dzwięk stereo zabija ( na słuchawkach aż włos się jeży.. hehe)

Co do quadro, to również używam, lecz w porównaniu do oryginalnych sterów Aureala pod Winde 98, to nic nie ma porónania...ale trzeba brac co jest, no chyba że używac poczciwego windowsa 98.

Jakby co czekam na odpowiedź.. i jakby co z przyjemnością udostepnię moje stery, gdyż wiem co to znaczy miec TAKĄ KARTĘ dzwiękową i nie móc z niej w pełni korzystac (stery z windy XP to nic więcej niż shit!)

Pozdro :B
  • Poziom 10  
    Dlatego napisałem na jakiej karcie NAPEWNO zadziałają i podałem nazwę swojej.
    Jak ktoś chce spróbowac, to niech próbuje... ja wiem, że działa na mojej! i to znacznie lepiej niż na certyfikowanych, bo na tych korektor się wiesza (przynajmniej u mnie tak było) na dodatek moja ma engine A3D 3.0, nie 2.0 !!!.
    Nie mam wszystkich kart (póki co) więc skąd mam wiedzie na której zadziała a na której nie.. po to jest chyba to forum, co nie????
  • Poziom 10  
    Susan
    By wilele nie pisac te stery jakie są nad moim postem, to te które ja miałem wrzucic.. dzieki za wyręczenie :D

Różnicami pomiędzy naszymi "packami" to to, że ja dodałem A3D Demos w wersji 3.0 (plik zajmuje 29 Mb), za to Ty posiadasz plik "Paul[1].hrtf"...którego ja nie miałem (do teraz).

Skoro piszesz, że ów stery pasują jedynie do SQ, SQ 2500 i SQ 3500 to niech będzie.. Po porstu w pliku INSTALL.doc ani readme.txt nic o tym nie napisali, a u mnie zadziałało, więc myślałem, że wszystkie AU8830 na tym "pojadą"..

p.s.
    Jakby ktos chciał, to mogę demosy wrzucic (fajny motyw gdy sie słucha na słuchawkach).
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Własnie załączyłem A3D Demos (wersja chyba 3.0)... bardzo fajne demonstracje dla kart SQ (i może nie tylko...Susan?) Aureal Vortex 2 :] (odsłuch na słuchawkach... masakra! )

Susan
    Jak Ci się udało znaleźc efektów na 100 Mb? Jeśli masz ich tyle ile deklarujesz, to prosiłbym bardzo o udostępnienie, gdyż ja maxymalnie na całej paczce sterów +demosy zajmuje max 53 Mb dysku..

Z góry dzięki :]
    Załączniki:
  • Poziom 9  
    Mam kartę TechWorks Power Vortex 2 SuperQuad. Rzeczywiście jak mówił kyfer sterowniki dostarczone przez Microsoft "nie robią szału". Wg mnie dźwiękówka strasznie cicho gra. Dlatego rozważam instalacje zmodyfikowanych sterów.

Susan napisał:

PS. Zamieszam te sterowniki w załączniku. Instalować należy zgodnie ze wskazówkami zawartymi w INSTALL.doc. Wersja pod Windows XP/2003.

Mógłby ktoś opisać w jakiej kolejności instalować aplikacje(np A3D30SDK.exe, A3DSplsh.exe etc) z wyżej wymienionej paczki po zainstalowaniu sterowników zgodnie z plikiem INSTALL.doc?