logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nokia 6230 – biały ekran po fullflashu (MCU, PPM, CNT, PM), co sprawdzić?

munenori 06 Sie 2006 16:28 1659 9
REKLAMA
  • #1 2886431
    munenori
    Poziom 27  
    Posty: 1281
    Pomógł: 33
    Ocena: 17
    Witam
    Jak w tytule-robilem fullflasha(MCU,PPM,CNT i PM),normalnie sie wlacza,ale ekran pozostaje bialy.Wydaje sie,ze nie jest to usterka sw,ktory element odpowiada za display?Nie mam akurat nowego displaya,ale ten wyglada na sprawny.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 2886492
    matidanko6
    Poziom 27  
    Posty: 1203
    Pomógł: 72
    Ocena: 60
    biały ekran często jest objawem zaniżonego softu
  • REKLAMA
  • #3 2886650
    |nEMO|
    Poziom 14  
    Posty: 115
    Pomógł: 4
    Ocena: 2
    albo zanizony soft albo sprawdz czy napewno wgrales dobrego (te same wersje) mcu, langa i ucp...
  • #4 2886699
    munenori
    Poziom 27  
    Posty: 1281
    Pomógł: 33
    Ocena: 17
    Witam
    Wegralem najwyzszy,jaki jest dostepny na supporcie Tornada,tzn. 5.50
    Zastanawialem sie nad zanizeniem,ale czy nie uwale fona
    Pozdrawiam
  • #5 2886805
    |nEMO|
    Poziom 14  
    Posty: 115
    Pomógł: 4
    Ocena: 2
    a czym wgrywasz ? bo z tego co sie orietuje to wlasnie 5.50 jest najnowsza... wgrywasz fulla z cnt ??
  • REKLAMA
  • #6 2886852
    munenori
    Poziom 27  
    Posty: 1281
    Pomógł: 33
    Ocena: 17
    Witam
    Tornado,wgrywam fulla z cnt,ppm i pm
    Pozdrawiam
  • #7 2886874
    |nEMO|
    Poziom 14  
    Posty: 115
    Pomógł: 4
    Ocena: 2
    teraz widze ze pm tez wgrywales... moze sprobuj inny dograc... przed softem smigal lcd ? bo jak sie wlacza tel i lcd jest bialy to sprawdzilbym jeszcze sam lcd czy sprawny lub czy tel nie jest przylany
  • REKLAMA
  • #8 2886923
    munenori
    Poziom 27  
    Posty: 1281
    Pomógł: 33
    Ocena: 17
    Witam
    Jedyny pm jaki znalalem,to ten z supportu Tornada,6230_rh12_full_my.
    Sprobowalbym wegrac inny,ale nie posiadam.
    Byc moze to wina lcd,ale nie mam drugiego na podmiane,najpierw chce wyeliminowac usterke sw.
    Pozdrawiam
  • #9 2888043
    matidanko6
    Poziom 27  
    Posty: 1203
    Pomógł: 72
    Ocena: 60
    proszę masz PM
    Załączniki:
    • virgin.rar (306 Bajtów) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #10 2891238
    munenori
    Poziom 27  
    Posty: 1281
    Pomógł: 33
    Ocena: 17
    Witam
    Dzieki serdeczne,chociaz jak sie okazalo,wadliwy byl wyswietlacz.
    Wyglada w porzadku,ale jest nonstop bialy.
    Pozdrawiam

Podsumowanie tematu

✨ Po wykonaniu pełnego flashowania Nokia 6230 (MCU, PPM, CNT, PM) telefon uruchamia się normalnie, jednak ekran pozostaje biały. Problem nie wydaje się być związany z oprogramowaniem, gdyż użyto najnowszej dostępnej wersji softu 5.50 z supportu Tornada. Wgrywanie odbywało się za pomocą programu Tornado, z pełnym zestawem plików (MCU, PPM, CNT, PM). Podejrzewano zaniżoną wersję softu lub błędne pliki, jednak te zostały potwierdzone jako poprawne. Sugerowano sprawdzenie wyświetlacza LCD pod kątem uszkodzenia lub ewentualnego zalania telefonu. Ostatecznie okazało się, że przyczyną białego ekranu był uszkodzony wyświetlacz, mimo że wizualnie wyglądał na sprawny.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA