Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kurs C dla 80C51. Głównie obsługa przerwań i timera.

kordan11 14 Sie 2006 16:35 2011 7
  • #1 14 Sie 2006 16:35
    kordan11
    Poziom 18  

Poszukuje kursu C dla mikrokontrolera 80C51. C wmiare umie, poszukuje informacji na temat pisania programów pod ten mikrokontroler, głownie obsługa przerywań i timera.
    Przeszukałem już elektrode i nieznalazłem nic sensownego. W google przynajmniej 80% tematów to ksiegarnie elektroniczne, a jak już coś jest to przeważnie nieużyteczne.
    Pozdrawiam
    kordan11
    PS: dopiero zaczynam przygode z mikrokontrolerami i 8051 wydał mi sie najsensowniejszym rozwiązaniem (znalazłem do niego symulator). Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

0 7
  • #2 14 Sie 2006 17:56
    Szpaq
    Poziom 11  

Jezeli dopiero zaczynasz i wybor mikrokontrolera byl przypadkowy to polecam avry atmela, jest ksiazka dolinskiego z ktorej mozna sie troszki nauczyc i cos w rodzaju kursu na stronie http://www.patron.net.pl/ dzial publikacje potem klik w nauke programowania w C

0
  • #3 14 Sie 2006 18:10
    przemek20
    Poziom 20  

Moim zdaniem 51 na początek to doskonały wybór. Jeśli chcesz nauczyć się mikrokontrolerów polecam rozpocząć programowanie 51 od asemblera. 51 ma bardzo dobrego i przyjaznego asemblera w przeciwienstwie do avrów. Nauczyc sie nie problem. Jest masa książek . Ja na przykład uczyłem się z książki "mikrokontroler 80(C)51/52" Janusz Janiczek, Andrzej Stępień(podręcznik do technikum). Jak znasz angielski nauczysz się z pdfów ze strony atmela. Znając asemblera (jest naprawde prosty) poznasz działanie mikrokontrolera i przesiadka na c przy większych programach nie będzie problemem.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 14 Sie 2006 22:38
    flapo213
    Poziom 21  

Polecam książeczkę Pana Jacka Bogusz jest kapitalna programowanie mikrokontrolerów 8051 w języku C, natomiast jeśli byś chciał w Bascomie to nieocenioną pomoca jest pozycja Marcina Wiązania, natomiast w asemblerze Paweł Gałka. Życzę miłej lektury. Najłatwiej nauczyć się według mnie Bascoma poźniej assemblera i chyba najtrudniej jest pisać w C. Dla mnie osobiście najłatwiej się pisze w C ale trzeba znac programy uVisoion lub Ride51. Pozdrawiam

0
  • #6 15 Sie 2006 10:02
    kordan11
    Poziom 18  

wielkie dzięki za pomoc, jak by ktoś miał info jak pobrać aktualny stan timera i jak wywołać funkcje kiedy nastąpi przerwanie INT0, INT1

0
  • #7 15 Sie 2006 12:11
    Samuraj
    Poziom 35  

CO do stanu timera pobierasz bezpośrednio z rejestru, nie znam tego mikrokontrolera (pracuje na AVR'ach), a jeśli chodzi o przerwanie po odpowiednim ustawieniu rejestrw przeskok nastapi sam do odpowiedniej funkcji, podobnie jak powyżej nie podam nazwy funkcji - skłonności do pracy AVR'ach :D

0
  • #8 15 Sie 2006 12:57
    kordan11
    Poziom 18  

Już sobie poradziłem. Dużo informacji jest w pomocy programu RIDE51.
    Wszystkim wielkie dzieki za pomoc.
    Pozdrawiam
    kordan11

0