logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

ARDO WD 800 L - Pralka nie wylewa wody, wiruje, drożny wąż odpływowy

Aleksandra30 17 Sie 2006 11:52 2766 10
REKLAMA
  • #1 2924093
    Aleksandra30
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 3
    Witam
    Mam problem z pralka
    Wczoraj wszystko bylo ok, az do ostatniego prania kiedy to przestala wylewac wode.
    Pralka normalnie wiruje , jednak cala woda zostaje w srodku.
    Probowalam przeplukac waz odplywowy woda i woda wplywa do pralki wiec chyba waz jest drozny.
    Jednak gdy chce usunac wode musze odkrecic klapke na dole pralki, wykrecic filtr i cala woda wyplywa.
    Nie mam pojecia o pralkach i nie wiem na ile moze byc to powazna usterka
    Z gory dziekuje wszystkim za pomoc
    Pozdrawiam serdecznie
  • REKLAMA
  • #3 2924224
    Aleksandra30
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 3
    A czy mozna to jakos sprawdzic?
    Ile wg Ciebie kosztowac bedzie taka naprawa?
  • REKLAMA
  • #4 2924312
    CHYBIŃSKI
    Poziom 14  
    Posty: 150
    Pomógł: 5
    Ocena: 5
    Najlepiej wezwać fachowca.
    Sprawdzić można podłączając pompkę bezpośrednio do zasilania.
    Co do ceny to różnie sobie fachowcy wyceniają robotę (obejrzyj USTERKĘ w TVN ).
    Pozdrawiam.
  • #5 2924398
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika
    Posty: 7144
    Pomógł: 355
    Ocena: 1609
    Możesz położyć wąż odpływowy do miski na podłodze i w ten sposób zobaczyć czy woda wypływa dużym strumieniem(wtedy pompa do wymiany)czy też ledwo się sączy(wtedy zobacz co blokuje odpływ na drodze zbiornik-poprzez pompę-wąż odpływowy).Pozdrawiam.
  • #6 2924785
    Aleksandra30
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 3
    A czy ktos orientuje sie w jakich granicach cenowych naprawa bedzie kosztowala?
    Przypuscmy ze to pompa.
    Ogladalam usterke dlatego tez nie chce trafic na jakiegos zdzierce..
    Jeszcze jedno pytanie.
    Jak moge sprawdzic czy nie jest po prostu cos zapchane?
    Tylko prosze o w miare proste wytlumaczenie.
    Naprawialam juz pare rzeczy i dalam rade, mysle ze gdyby to tylko bylo zapchane obeszlabym sie bez fachowca..
    Tylko jak to zrobic?
    Nigdy nie naprawialam pralki:(:(
  • REKLAMA
  • #7 2925059
    CHYBIŃSKI
    Poziom 14  
    Posty: 150
    Pomógł: 5
    Ocena: 5
    Zrób tak jak radził Ci Topolski Mirosław wtedy sprawdzisz czy jest coś zapchane czy nie.
    Do pompki dochodzą dwa przewody,zdejmnij je podepnij inne z wtyczką na końcu i sprawdzisz czy sama pompka pracuje bo przyczyna może być również w programatorze.
    Ja bym skasował 40zł+koszt pompki.
    Pozdrawiam.

    Dodano po 1 [minuty]:

    Oczywiście gdyby okazało się że to pompka!
  • #8 2926186
    sumrako
    Poziom 16  
    Posty: 352
    Pomógł: 13
    Ocena: 123
    Odkręć filtr i dmuchnij mocno w węża odpływowego pralki.Wcześniej zrób jak radzi kol. Topolski. Nie zapomnij wyjąć wtyczki z gniazdka przed tymi czynnościami (dla bezpieczeństwa). Jak to nie pomoże to naprawa z pompą powinna zamknąć się w 100zł.
  • #9 2926355
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 16093
    Pomógł: 1262
    Ocena: 4424
    witaj!
    przypuszczalnie wąż masz drożny, zatem pozostaje Ci sprawdzenie pompy wodnej.znajduje się ona zaraz za filtrem i dosć łatwo ja zlokalizujesz. Proponuję odpiąć przewody elektryczne od niej i podpiąć do nich zarówke 40w oczywiście 230v. teraz pozostaje ustawić pralkę na odpowiedni program, (wirowanie) i jeżeli żarówka zaświeci to znaczy pompa jest uszkodzona. Można też do samej pompy podłączyć bezpośrednio zasilanie. Pamiętaj o zasadach BHP bo prad i woda to bardzo niebezpieczne zestawienie!!!! Jeśli pompa nie działa, wymontuj ją i zobacz czy nie blokuje jej jakiś przedmiot typu spinka do włosów, cześciej ułamany kawałek fiszbiny od biustonosza. Jeśli tak jest istotnie, usuń go i ponownie sprawdź wzmontowaną już pompę. W przypadku dalszej niesprawności pompy wymień ją na nową. Pozdrawiam
  • #10 2926986
    Paw_el

    Specjalista AGD
    Posty: 3503
    Pomógł: 592
    Ocena: 1551
    Aleksandra30 napisał:

    Jeszcze jedno pytanie.
    Jak moge sprawdzic czy nie jest po prostu cos zapchane?
    Tylko prosze o w miare proste wytlumaczenie.
    ...
    Tylko jak to zrobic?
    ...

    Witam.
    Już sama sobie odpowiedziałaś o drożności węży
    Aleksandra30 napisał:

    Probowalam przeplukac waz odplywowy woda i woda wplywa do pralki wiec chyba waz jest drozny.

    Jeśli postapisz w/g wskazówek kol. Pawel wawa prawdopodobnie będzie do wymiany silnik pompy.
    Konto firmowe:
    Naprawa Pralek Automatycznych Zmywarek
    Poznańska 46, Kalisz, 62-800 | Tel.: 62 XXXXXXX (Pokaż)
  • REKLAMA
  • #11 2927180
    fox3i
    Poziom 15  
    Posty: 119
    Pomógł: 14
    Pompa do Ardo kosztuje okolo 54 zł natomiast silnik do niej 35 zl tak przynajmniej jest w sklepie w którym pracuję.Pozdrawiam!

Podsumowanie tematu

✨ Pralka ARDO WD 800 L przestała wypompowywać wodę, mimo że wiruje i wąż odpływowy jest drożny. Problem może wynikać z zablokowania turbinki pompy przez ciało obce lub uszkodzenia samej pompki. Zaleca się sprawdzenie pompy poprzez podłączenie jej bezpośrednio do zasilania lub test z żarówką 40W na przewodach pompy podczas pracy pralki. Należy również odkręcić filtr i sprawdzić drożność węża odpływowego, dmuchając w niego lub obserwując wypływ wody. W przypadku zablokowania pompy należy usunąć przeszkody, takie jak spinki do włosów czy fragmenty fiszbiny. Koszt wymiany pompy lub jej silnika szacowany jest na około 40-100 zł, w zależności od fachowca i części. Wskazane jest zachowanie zasad bezpieczeństwa przy testach elektrycznych. Możliwe jest również, że usterka leży w programatorze pralki.
REKLAMA