Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Amsterdam TCM 127 włącza się i wyłącza w kółko

damles 19 Sie 2006 18:37 1371 5
  • #1 19 Sie 2006 18:37
    damles
    Poziom 9  

Witaj

Wpadło mi w ręce owe radyjko.
    Mam z nim jeden, ale jakże wielki problem. Podłączam go pod zasilanie, klikam ON i radio pokazuje 107 FM po czym sie wyłącza i włącza, wyłącza i włącza... i tak w kółko do us... znaczy powtarza sie to cały czas...

Nie znam przeszłości Radyjka, wiec ciężko mi powiedzieć co z nim sie działo, i kto, co z nim robił

Do radia mam KeyCard.

Z góry dzięki za pomoc
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 19 Sie 2006 21:53
    djlj24
    Spec od car audio

A z wyjętą kartą pokazuje INSERT CARD i wyłącza się poprawnie po 10 sekundach? Bo jak tak to albo masz za cienkie zasilanie albo niestety coś w radiu przywiera (zwykle paskudny DigiCeiver).

0
  • #3 20 Sie 2006 10:18
    damles
    Poziom 9  

Tak, po wyjęciu karty wyświetla sie coś tam po niemiecu żeby karte włożyc, i po pewnym czasie sie wyłacza.

Co do zasilania, próbowałem na dwóch zasilaczach i na aku w aucie wiec to raczej bedzie " DigiCeiver ", tylko powiedz mi gdzie tego szukac, co to jest ?

0
  • #4 20 Sie 2006 11:35
    djlj24
    Spec od car audio

Duży kwadratowy układ, w tym modelu jest pod mechanizmem kasety bliżej przodu i bardziej z prawej strony. Trzeba zerknąć czy nie obciąża za bardzo 5V.

0
  • #5 21 Sie 2006 10:47
    damles
    Poziom 9  

Na duzym scalaku bliżej przodu, mam na ostatniej nodze 4,92 V.

Czy to jest ten DigiCeiver ?

0
  • #6 03 Lut 2018 11:09
    broniox
    Poziom 8  

odgrzewam temat, ale mam dobre wiesci, przy takim problemie trzeba wymienic buffer IC ( ST microelectronic 8925901791), na schemacie D1800, uszkodzenie to jest spowodowane zlym podlaczeniem radia do zasilania, niestety radio jest czule na i ten ukald pada.
    prawidlowe podlaczenia radia :
    pin 8 - masa
    pin 4,6,7 - zasilanie z samochodu ( 6-ilumination, 4-po kluczyku, 7 - akumulator )
    uklad nie jest juz produkowany, ale mozna znalezc jescze na ebay ze starych zapasow, warto bo radio jest extra.

0
  Szukaj w 5mln produktów