logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

t630 martwy po r7a. Nie naprawiło zasięgu. Co zrobić?

revolt 21 Sie 2006 09:54 2248 17
REKLAMA
  • #1 2936557
    revolt
    Poziom 34  
    Posty: 3585
    Pomógł: 159
    Ocena: 186
    przeflashowałem go patchowanym softem r8a po którym miał się naprawić zasięg. potem spowrotem r7a (który na pewno działa bo najpierw całego wgrałem+modem) i telefon martwy. tornado pokazuje:

    Blk_0 : 800000
    IMEI : XXXXXXXXXXXXXX
    ULock : Factory_Off : 0000
    ***** : "New" GDFS SA Layout, Cannot Calculate Codes
    LockSt: Sim_Locks Open, Mcc+Mnc: FFF-FF, 5555 55
    Mcu_Sw: '5E#OkprgCXC,g*ANbv}Y)dO<70

    bootuje go bez problemu. jak mu wgram całe r8 z modemem działa. tylko że tam polaka nie ma. mogę zaniżać do upadłego a i tak w Mcu_Sw są te krzaczki. zresztą zasięgu i tak nie zrobiło.

    Dodano po 3 [godziny] 28 [minuty]:

    nic nie dało
    r7a -> init sec bloc ->r7a
    pomocy klient się denerwuje :(
  • REKLAMA
  • #2 2937530
    andrew220
    Poziom 30  
    Posty: 956
    Pomógł: 215
    Ocena: 28
    Zuleą go chama :P
  • #3 2937931
    zeezoo
    Poziom 26  
    Posty: 984
    Pomógł: 77
    Ocena: 19
    andrew220 napisał:
    Zuleą go chama :P


    Popieram ;) choć miałem k750i... wgrane oprogramowanie z końcówką 0015... Na milion sposobów wrzucałem 0005 i inne.. ale za każdym razem zawieszał się przy włączaniu/wyłączaniu BT... a na supporcie USB SMART'a nie było polaka pod 0015... z pomocą przyszedł dopiero Cruiser, którego trzeba było pożyczyć ale tel działa ;)

    Pozdrawiam
    zeezoo
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 2939007
    mmate
    Poziom 18  
    Posty: 317
    Pomógł: 31
    Ocena: 3
    U mnie bylo to samo na t630. Probuj na innych wersjach softu mcu+modem.
    U mnie dopiero 3 wersja weszla i to wcale nie najnowsza.

    Aha uzywalem tornado, bo USBSmart sobie nie radzi z t630

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #5 2939603
    revolt
    Poziom 34  
    Posty: 3585
    Pomógł: 159
    Ocena: 186
    dobra ogólnie jest problem z wgrywaniem niższego softu. ma ktoś może R6 alb R4 z modemem ale pod tornado? znalazłem pod smarta ale on nie botuje telefonu

    Dodano po 18 [minuty]:

    i jeżeli można flasha do T610(!!!) R6 tak bo jak nie pójdzie klient zgodził się na podmianę płytki na t610. mam takową ale trza jej odświerzyć conieco

    Dodano po 1 [minuty]:

    pod tornado ofkors

    Dodano po 43 [minuty]:

    boże jak tu zrobić downgrade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • #7 2940319
    revolt
    Poziom 34  
    Posty: 3585
    Pomógł: 159
    Ocena: 186
    dobra
    r6 od mmate+modem r6 skądś z elki+gdsf wszystko na odznaczonym Protect Sa ... potem Init sec block potem init locks i wstał

    ale jak #@$@$$*& zasięgu nie miał tak nie ma ;( ;(
  • REKLAMA
  • #8 2940711
    mmate
    Poziom 18  
    Posty: 317
    Pomógł: 31
    Ocena: 3
    W takim razie wina lezy po stronie HW.

    Na recznym cos znajduje?
  • #9 2940780
    revolt
    Poziom 34  
    Posty: 3585
    Pomógł: 159
    Ocena: 186
    na r8 miał zasięg słaby ale się logował i szło dzwonic. po powrocie na r6 znowu nic. PA i homerosa wymieniłem w międzyczasie switch wykluczyłem. oddaję telefon nie mam juz na niego czasu. chciałem na r7 znowu i repair gdfsa dać ale tak jak zszedł na r6 tak już w górę nie chcę w ogóle. dzięki wszystkim za pomoc.
  • #10 2941964
    Pschemek
    Poziom 23  
    Posty: 788
    Pomógł: 24
    Ocena: 14
    w t630 po zmianie firmware trzeba mu prawie zawsze wgrać zmodyfikowanego gdfsa, pod cruserem robi to sie jednym kliknięciem, pod tornadem można spróbować wgrać z tej samej wersji
  • #11 2942682
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23692
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Aby wrócił zasięg trzeba dograć plik radiofix. Wgrywa się go jako gdfs najlepiej smartem.
    pozdr
    Załączniki:
    • T630_R7A011_PHILIPS_radio_fix.rar (708 Bajtów) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #12 2942920
    mmate
    Poziom 18  
    Posty: 317
    Pomógł: 31
    Ocena: 3
    tylko Smart niestety nie radzi sobie za dobrze z t630 :(
  • #13 2942960
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23692
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Ja robiłem taki sam przypadek smartem i nie było problemu.
    pozdr
  • #14 2943211
    revolt
    Poziom 34  
    Posty: 3585
    Pomógł: 159
    Ocena: 186
    w moim przypadku smart wymiękał. tego radiofixa dogrywałem do oporu i nic.
  • #15 2950965
    Damiankca
    Poziom 27  
    Posty: 790
    Pomógł: 121
    Ocena: 14
    Panowie naprawa zasięgu Cruiserem jest pewniejsza
    Podaję przepis na postawienie każdego T630 ubitego z zasięgiem

    1. W zakładce GDFS wybierasz Fix Network
    2. Później Finalizacja GDFS
    3. Flashujesz Na wersję R7
    3. AVR - MCU ARm - MODEM
    4. W akładce Security Faza 2 Create

    i po problemie

    to się tyczy telefonów od T230 do T630 robię tak ze wszystkimi i koażdy wstaje jak jest ubity po tornado i nie ma zasięgu albo w oógle się nie włącza.
    Po co wy grzebiecie w GDFs'ach o już w ogóle nie rozumiemi po co to wgrywać.
    Im mniej się miesza tym lepiej
    Pozdrawiam
  • #16 2953165
    Tygiel
    Poziom 12  
    Posty: 82
    Pomógł: 2
    ok a tu przepis na postawienie zwyklym starym DIV'em:

    1 wgraj mu AVR i ARM R7A
    2 full gdfs i naprawa CRC
    3. radiofix gdf

    i bedzie dzialalo

    pozdrawiam
  • #17 2954237
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #18 2954320
    revolt
    Poziom 34  
    Posty: 3585
    Pomógł: 159
    Ocena: 186
    dzięki koledzy ale jak już napisałem ni r7 ni r8 z nowymi/starymi gdfs i radiofixem nie działało. najprawdopodobniej to było HW

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy telefonu Sony Ericsson T630, który po próbie flashowania patchowanym softem R8A w celu naprawy zasięgu pozostał martwy po powrocie do wersji R7A. Telefon bootuje się, jednak w MCU_Sw pojawiają się nieczytelne znaki, a zasięg nie został przywrócony. Próby downgrade’u i wgrywania różnych wersji oprogramowania (R6, R7A, R8) wraz z modemem oraz modyfikowanymi plikami GDFS i radiofix nie przyniosły efektu. Użytkownicy sugerują użycie narzędzi takich jak Tornado, Cruiser i USB Smart, z których Cruiser jest wskazywany jako bardziej skuteczny w naprawie zasięgu. Konieczne jest wgrywanie zmodyfikowanego GDFS (np. Fix Network, Finalizacja GDFS) oraz odpowiednich wersji MCU, ARM i modemu. W przypadku T630 często występują problemy z downgrade’m oprogramowania i kompatybilnością narzędzi. Po wykluczeniu problemów z hardware (wymiana PA, homerosa, switcha) i braku poprawy zasięgu, problem najprawdopodobniej leży po stronie uszkodzenia sprzętowego. Wskazano, że naprawa zasięgu wymaga precyzyjnego doboru wersji softu i GDFS, a ingerencja w GDFS powinna być ograniczona do minimum. Ostatecznie autor zdecydował się na rezygnację z dalszych prób naprawy oprogramowania i rozważa wymianę płyty na model T610.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA