logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór programu do tworzenia prostych schematów elektrycznych - rekomendacje

duszekz 21 Sie 2006 22:33 15567 7
REKLAMA
  • #1 2939140
    duszekz
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    Witam.
    Potrzebuje jakis programik do prostych schematów elektrycznych, co mozecie mi polecic? Czego wy używacie?
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 2939167
    marihires
    Poziom 30  
    Posty: 986
    Pomógł: 193
    Ocena: 129
    Do symulacji obw. el. polecam PSPICE
  • REKLAMA
  • #3 2939235
    edwaku
    Specjalista Automatyk
    Posty: 387
    Pomógł: 45
    Ocena: 110
    Do rysowania schematów elektrycznych (w tym również elektronicznych) polecam TinyCAD
  • #4 2939280
    mcoola
    Poziom 19  
    Posty: 436
    Pomógł: 22
    Ocena: 9
    Eagle albo circuit maker
  • REKLAMA
  • #5 2943301
    ArturZy
    Poziom 18  
    Posty: 205
    Pomógł: 16
    Ocena: 16
    Polecam pakiet biurowy OpenOffice i jego moduł Draw. Wystarczy zrobić sobie szablon strony i bazę elementów.
    W załączniku mój przykładowy szablon strony oraz niewielka baza elementów.
    Załączniki:
    • strona.zip (12.51 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #6 2950326
    andre772
    Poziom 15  
    Posty: 83
    Pomógł: 10
    Ocena: 11
    Polecam Rimu Schematic nawet w wersji demo umożliwia połączenie 100 punktów, a poza tym bardzo prosty w obsłudze i posiada edytor symboli.
    Rysuje w nim schematy elektryczne i pneumatyczne projektowanych urządzeń. Program w języku angielskim.
  • #7 2953820
    aandula
    Poziom 13  
    Posty: 74
    Pomógł: 1
    Ocena: 5
    rysowanie prostych schematów , z możliwością symulacji daje program crocodile physic, najnowsza wersja 6, pozwala symulować mechanikę optykę i inne
    link
    www.crocodile-clips.com
  • #8 5459307
    sebastian.rak
    Poziom 16  
    Posty: 125
    Pomógł: 10
    Ocena: 31
    aandula napisał:
    rysowanie prostych schematów , z możliwością symulacji daje program crocodile physic, najnowsza wersja 6, pozwala symulować mechanikę optykę i inne
    link
    www.crocodile-clips.com


    A jest dostępna wersja inna niż 30-dniowe demo?!

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji zaproponowano kilka programów do tworzenia prostych schematów elektrycznych oraz ich symulacji. Do symulacji obwodów elektrycznych polecono PSPICE. Do rysowania schematów elektrycznych, w tym elektronicznych, rekomendowano TinyCAD oraz Eagle i Circuit Maker. Jako alternatywę wskazano moduł Draw pakietu biurowego OpenOffice, umożliwiający tworzenie szablonów i baz elementów. Program Rimu Schematic, nawet w wersji demo, oferuje prostą obsługę, edytor symboli oraz możliwość łączenia do 100 punktów, nadaje się do schematów elektrycznych i pneumatycznych. Dla użytkowników zainteresowanych symulacją i rysowaniem prostych schematów polecono Crocodile Physics w wersji 6, który pozwala symulować mechanikę, optykę i inne dziedziny. Pojawiło się również pytanie o dostępność wersji programu innej niż 30-dniowe demo.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA