Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

6x9 g這郾iki do radia

emkat 23 Sie 2006 19:40 2310 8
  • #1 23 Sie 2006 19:40
    emkat
    Poziom 9  

Jakie najlepsze g這郾iki 6x9 do radia 4x45W, z przodu juz mam 2 g這郾iki wiec te ida do ty逝. Nie moge pod陰czyc narazie wzmacniacza.
    W gre wchodzi oko這 80zl lub nieco wiecej moze do ~100zl. ale lepiej tanio. nie jestem jakims audiofilem. Chodzi mi o oferty z allegro. Byle by jakis bas:D Ale mam pytanie dotycz帷e wzmacniacza. Czy mozna pod陰czyc wzmacniacz do radia nie pod wyjscie do wzmacniacz tylko pod takie wyjscie jak na g這郾iczek?

0 8
  • #2 23 Sie 2006 19:47
    crazy_88
    Poziom 42  

jelis nie masz wyjscia na wzmacniacz w radiu to pod wyjscia glosnikowe sie podlacza specjalny konwerter ktory daje mozliwosc podlaczenia wzmaka poprzez wyjscie rca oto link do takiego konwertera jak by cie kiedys interesowal:)

http://www.allegro.pl/item122577443_adapter_z_kabli_glosnikowych_na_chinch_rca_.html

a oto glosniczki mysle ze warte swojej ceny ale naprawde posluza ci na dluzej:

http://www.allegro.pl/item120579778_blaupunkt_bgx_693_hp_135_watt_nowe_gwarancja_f_vat.html

0
  • #4 23 Sie 2006 20:11
    powalla
    Moderator CarAudio

Podaruj sobie te 6x9 i zbieraj kas na wzmak i subwofer(pisz帷 "tub' co mia貫 na my郵i?)Za 80 nic porz康nego nie kupisz(my郵 tu o 6x9),najtaniej to takie jak kolega Crazy_88 poleca.Jednak radz ci poczeka sub+ wzmak da ci wi璚ej radochy ni elipsy(a jak wsadzisz potem suba do ty逝 to te elipsy b璠 "szale" od uderze basu z suba).Najta雟zy wzmak to soling sl109(145 zl n闚ka)+stx 27/150(66 z)+ stare mebelki na skrzynk i GRA. co najwa積iejsze tego Solinga pod陰czysz pod swoje radio np pod tylne g這郾iki(nie potrzeba 瘸dnych przej嗆). http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=122330868

0
  • #5 23 Sie 2006 20:45
    emkat
    Poziom 9  

No w豉郾ie sie zastanawiam, bo pod陰czenie wzmacniacza moze sprawic mi problem. Gdzies czytalem o pod豉czaniu jakiegos zasilania z akumulatora etc. A ja jestem laikiem jesli chodzi o audio i o samochody.

Czy rozwiazanie jakie mi zaproponowa貫s nie spowoduje "nadmiaru basu"? Mam tylko 2 g這郾iki z przodu(2 drozne). Dlatego chcialem oprocz glosnika niskotonowego(ktorego nazwalem tuba:)) wrzucic w bagaznik jesce 6x9.

0
  • #6 23 Sie 2006 21:06
    powalla
    Moderator CarAudio

Nadmiar basu.....dla caraudiomaniaka takie poj璚ie nie istnieje :-) . Do wzmaka ci庵niesz od + aku kabel 8-10 mm2 (ok 4 m-zmierzysz sobie) a "-" mo瞠sz wzi望 z masy auta(wiadomo 4m kabla te kosztuje,a tak wystarczy 1 m).Jak masz kable g這郾ikowe z ty逝 wyprowadzone to wystarzy podpi望 do wzmaka(dostaniesz instrukcj co i jak).Dodatkowe koszty (do tych co poda貫m )to ok5 m kabla 8mm2 (30 z).

0
  • #8 23 Sie 2006 22:10
    powalla
    Moderator CarAudio

Jz79 mo瞠 dlatego ,瞠 do radia bez wzmaka polecane s g這郾iki o ma貫j mocy RMS (r騜nica 10 W robi swoje nie m闚i帷 o magnatach 25W).poza tym "kosmiczny wygl康 " GTx i Magnat闚 mi nie pasuje :-) (wol klasyczne maskownice).Ale ,ale my tu pr鏏ujemy koledze wyperswadowa zakup 6x9 ,a ty tu sypiesz propozycjami :-) .

0
  • Pomocny post
    #9 24 Sie 2006 00:41
    jz79
    Poziom 11  

powalla rozumiem, ze rozchodzi sie glownie o RMS, im blizej tych gora ~20W RMS z radia tym lepiej i ok. Co do wygladu, to w niektorych autach moze takich 6x9 w ogole nie byc widac. Sa schowane w tylnych drzwiach lub glebiej w polce (najczesciej w sedanach) wiec i tak ich nie widac. Mnie tez bardziej podobaja sie te z "normalnymi" maskownicami, ale nie zawsze o to chodzi :)
    Co do wyperswadowania zakupu 6x9 i moich propozycji to nie chce mieszac, ale co ma zrobic osoba, ktora chce miec jako taki bas (bo z przodu gra sredniotonowka z tweeterem i brakuje czegokolwiek z tylu), a nie moze wlozyc z tylu subwoofera w skrzyni czy w "walcu" (np. w celu zaoszczedzenia miejsca w bagazniku lub ze wzgledu na maly budzet przeznaczony na naglosnienie)? Druga sprawa, to dla jednego 6x9 beda graly ok, a dla drugiego nie :) Kazdy ma inny "odsluch" i odmienne potrzeby :-)
    Ja np. chce kupic jakis lepszy odseparowany zestaw srednio-niskotonowy + wysokotonowy ze zwrotnica na przod, a z tylu chce wlozyc w fabryczne miejsca jakies tansze 6x9 (np. Blaupunkty, Magnaty lub MacAudio). Mam wielka ochote na Helixy 69 MKII, ale skusze sie tylko jak cena bedzie przystepna. O subie i wmaku nie mysle, bo musialbym wydac na to conajmniej o 200zl wiecej niz na 6x9 i dodatkowo musialbym pozbyc sie miejsca w bagazniku, ktorego i tak mam malo, bo siedzi tam butla LPG 70 litrow ;-)
    Reasumujac, moje propozycje to raczej chec wydobycia od osob, ktore maja jakies doswiadczenie z 6x9 (lub z konkretymi markami glosnikow, zeby moc okreslic, ze ta marka robi dobre glosniki, a ta druga nie), jakiejs opinii na ten temat, jednak nie takiej, ze 6x9 sie nie montuje (m.in. ze wzgledu na powody, o ktorych napisalem powyzej) :)

Do emkata: jak masz kase na wzmaka i suba i masz miejsce w bagazniku - kupuj wmaka i suba jak koledzy radza :D

0
  Szukaj w 5mln produkt闚