logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak naprawić IMEI OTP EMPTY w Siemens CF62 i CT65?

Venom_84 24 Sie 2006 15:15 1206 13
REKLAMA
  • #1 2948452
    Venom_84
    Poziom 21  
    Posty: 558
    Pomógł: 17
    Ocena: 13
    mam 2 siemensy cf62 i ct65 oba maja imei w otp empty jak to naprawic ?? przelozylem z c65 flash do ct65 i nadal ma imei w OTP empty :(

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 2948532
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Jezli brak imei w otp to telefony będą bez nich działać, wystarczy aby poprawny imei był w eepromie czyli ten z pod bateri.
    pozdr
  • #3 2948650
    Venom_84
    Poziom 21  
    Posty: 558
    Pomógł: 17
    Ocena: 13
    no tak ale czy nie ma zadnego sposobu zeby naprawic ten w OTP ????


    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #4 2948708
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Z tego co wiem to nie ma spsobu aby go naprawić :(
    pozdr
  • #5 2950644
    Czolgu
    Poziom 16  
    Posty: 173
    Pomógł: 10
    Ocena: 2
    tino2003, sorry, ale chyba nie wiesz o czym piszesz.

    IMEI do OTP wrzuca fabryka i to, że wykrywa Ci jako empty, wcale nie znaczy, że go tam nie ma. Po prostu musisz go naprawić.

    Czym sprawdzałeś ten OTP Papua Utils?
  • REKLAMA
  • #6 2950870
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Że fabryka go tam wrzuca to wiem doskonale, tylko podaj jakiś sposób na naprawę :)
    pozdr
  • #7 2951179
    Venom_84
    Poziom 21  
    Posty: 558
    Pomógł: 17
    Ocena: 13
    nie wiem jak to sprawdzic ???? "Czolgu" jak to sprawdzic MARTECHEM ????

    Pozdrawiam.
  • #8 2953568
    djn
    Poziom 25  
    Posty: 906
    Pomógł: 59
    Ocena: 13
    co ty chcesz sprawdzac?
    zaladuj fulla i napraw IMEI, tylko najpierw odznacz, zeby nie korzystal z OTP:) jesli w OTP jest naprawde pusty to pojdzie i telefon ruszy
  • REKLAMA
  • #9 2961228
    Venom_84
    Poziom 21  
    Posty: 558
    Pomógł: 17
    Ocena: 13
    "djn" to ja wiem ze w epromie moge zmienic imei. pytam sie czy da rade zeby pokazywalo imei zamiast otp empty.tak wogole to zmienilem flasha i ram teraz caly czas mi buczy nie moge go postawic
    wgralem mu fulla +eeprom+repair nadal buczy
  • #10 2961251
    Gsm_michal
    Poziom 25  
    Posty: 943
    Pomógł: 67
    Ocena: 21
    hmm ten Pusty Imei wcale nie przeszkadza.. ja miałem u Siebie w siemensie tak i normalnie telefon śmigał.. a Ci po flashu burczy poniewasz nie masz Numeri Imei w eepromie.. teraz Freia "Unlocking Functions" "Direct unlock no map saved" z zaznaczoną opcją Update flash Imei.. i wpisujesz Imei spod bateryjki i powinien śmigać:)
    Pozdrawiam
  • #11 2961408
    FranekDolas
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 4459
    Pomógł: 300
    Ocena: 69
    Brak IMEI w OTP to raczej zaleta...A swoją drogą Martech istotnie nie potrafi zapisać IMEI w czystym OTP a podobno MT-BOX ma to robić.
  • #12 2961525
    Venom_84
    Poziom 21  
    Posty: 558
    Pomógł: 17
    Ocena: 13
    GSM_michal numer imei w epromie zapisuje martechem i tez mi buczy. jestem juz zdezorientowany czy buczy bo uklad ktorys zle wlutowany czy buczy bo soft padniety ????????? stawialem go na kilka sposobow i nic wie ktos jak postawic cf62 nie pamietam jaka wersia oryginalnie byla podobno nie mozna zanizac w tym momecie jest 24 i nadal buczy ??? :(
  • #13 2961632
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Ja V98 zanizałem włąsnie do V24 i nie było z telefonem problemów. A po ff dograwałeś jeszcze sam eeprom? nie raz tak właśnie trzeba zrobić i dopiero wtedy naprawa imei bez zaznaczonego wyciągania z OTP.
    pozdr
  • #14 2961650
    Venom_84
    Poziom 21  
    Posty: 558
    Pomógł: 17
    Ocena: 13
    No wlasnie robie dokladnie tak jak piszesz tino2003 ale nic mu nie pomaga bzyczy caly czas

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy braku zapisanego numeru IMEI w pamięci OTP w telefonach Siemens CF62 i CT65, co objawia się komunikatem "IMEI OTP EMPTY". Wymiana flasha między modelami nie rozwiązała problemu. Dyskusja wskazuje, że IMEI w OTP jest zapisywany fabrycznie i nie ma prostego sposobu na jego naprawę lub nadpisanie. Numer IMEI można jednak zapisać w pamięci EEPROM pod baterią, co pozwala na poprawne działanie telefonu mimo pustego OTP. Narzędzia takie jak Martech nie potrafią zapisać IMEI w czystym OTP, natomiast MT-BOX podobno ma taką funkcję. Zalecane jest wgranie pełnego oprogramowania (full flash) i naprawa IMEI z wyłączonym odczytem z OTP, wpisując numer IMEI z baterii. Problem z ciągłym buczeniem po flashowaniu może wynikać z braku poprawnego IMEI w EEPROM lub uszkodzenia softu bądź hardware’u. Obniżanie wersji oprogramowania (np. z V98 do V24) i ponowne wgranie EEPROM może pomóc w stabilizacji działania telefonu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA