Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 206 problem z centralnym zamkiem

brabus 28 Aug 2006 10:06 18164 13
 • #1
  brabus
  Level 10  
  Fabryczny zamek na pilota. Po zmknieciu zamków zaraz sie otwieraja. po odłaczeniu siłowników centrala tez wysyła sygnał do otwarcia. Nie wiem co z tym zrobic. Moze ktos juz miał taki problem?
 • #2
  mczapski
  Level 39  
  Sprawdź dobrze czy czujniki zamknięcia drzwi dobrze spełniają swoje funkcje. Może centralka ma informacje o otwarciu drzwi więc nie realizuje zamknięcia. Mogą występować zwarcia (wilgoć lub uszkodzenia diod).
 • #3
  brabus
  Level 10  
  Masz racje z tymi wyłacznikami krańcowymi ale jeżeli odłącze kostki przy siłownikach to automatycznie nie pomijam krańcówek? ( krańcówki są w zamkach)
 • #4
  xwit
  Level 33  
  Tak jak pisał mój poprzednik któraś karańcówka ci zwiera.Miałem kiedyś taką 206 i tak było.Musisz znaleźć która i niestety musisz wymienić całą kasetę lub próbować ją naprawić.Lub odciąć ja wogóle.Choć to trochę chałtura.
 • #5
  r_gustaw
  Level 12  
  brabus napisał , że odłączył całkowicie zamki , a tam są krańcówki !
  Zainteresowany jestem tematem bo mam ten sam kłopot - po zamknięciu auta z pilota zamki otwierają się same , po zamknięciu auta z klucza mogę normalnie skorzystać z pilota otwierając je.
 • #6
  waldez1
  Level 14  
  Witam.
  Ach te fora internetowe...

  Minęł półtorej miesiąca, a rozwiązania nikt nie napisał...
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  waldez1
  Level 14  
  Ale ja teżtak uważam...
  I nie była to uwaga do np. norbert.s., ale do autora postu.
  Założył post, bo szukał pomocy, ale ani nie skomentował pomocy, ani nie podał rozwiązania.

  P.S. Ja daleki jestem od komentowania, uszczypliwości i wszelkich takich rzeczy, bo właśnie tego na forach jest najwięcej, a konkretów mało.
  Napisałem tylko po to, aby chociaż autor lub uszestnicy wątku zwrócili na to uwagę.

  P.S.2: Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale przyznajcie ile razy zdarza się Wam brnąć prze docinki lub kłótnie forumowiczów, a na końcu okazuje się, że nie ma rozwiązania.

  Pozdrawiam.
 • #9
  User removed account
  User removed account  
 • #10
  Luckskywalker
  Level 21  
  Wszystko wskazuje ze uszkodzona jest krancówka w któryms zamku,Najlepiej to sprawdzic narzedziem diagnostycznym przez pomiar parametrów (zobaczyc ktore drzwi widzia jako otwarte) lub po schemacie ,sprawdzic który przewód ma zwarcie z masa.
 • #11
  rooman_k
  Level 1  
  Witam.
  przeczytałem wszystkie wypowiedzi dot. c. zamka w P.206 i sądzę, że wszyscy mają racje. Temat co prawda jest z ubiegłego roku, ale problem dzisiejszy i przypuszczam, że aktualny i nie tylko w "206". Ja też mam takie cudo i miałem podobne problemy. Wymienili mi 5 siłowników, co jeszcze zrobili to nie wiem. /było to w ramzch gwarancji, więc głowa mnie nie bolała/. Jedno jest pewne, że czujniki zamkniętych drzwi są w zamkach /kasetach/. przynajmniej jeden "udaje", że drzwi są otwarte po ich zamknięciu i tak odbiera to centralka i po zamknięciu z pilota natychmiast otwiera. niewiele pomoże wypięcie siłowników. Trzeba dostac się do łącznika w kasecie i jego "zmusic" do prawidłowej pracy.
  Pozdrawiam.
 • #12
  bebefirst
  Level 16  
  Zobacz tylna klape, jest tam czujnik przechylowy i potrafi sie zaciac, piescia w klape lup i naprawione.Jak nie pomoze to odpiac (biali owalny cylinderek jak lek w kapsulce) w klapie.
 • #13
  Luckskywalker
  Level 21  
  Najczesciej psuje sie zamek od strony kierowcy..Daj na priv.nr nadwozia to dam Ci schemat i zaznacze gdzie masz spr.
 • #14
  EVERYMAN1
  Level 10  
  Witam
  troszkę czasu upłynęło od ostatniego wpisu, ale myślę że dodam coś interesującego.
  Właśnie wszedłem w posiadanie 206 z odbijającym zamkiem podczas zamykania pilotem.
  Odpowiada za to sygnał z czujnika sygnalizującego otwarte drzwi. 206 nie ma klasycznego stycznika do masy na słupku jak większość samochodów, tylko czujnik wewnątrz zamka.
  Często dochodzi do zużycia tego elementu i mamy sygnał do centralki że drzwi są otwarte, co powoduje wspomniane odskakiwanie zamków.
  Szukanie wadliwego zamka: zamykamy wszystkie drzwi, otwieramy pierwsze i zamykamy zapadkę zamka śrubokrętem. Po zamknięciu zapadkę dociskamy w kierunku przeciwnym niż odciąga ją bolec na słupku po zamknięciu. Robimy test pilotem, zadziała to mamy sprawcę, nie zadziała to zamykamy te drzwi i sprawdzamy kolejne.
  Dla zwolenników rozwiązań siłowych, na zamkniętych drzwiach dociskamy je mocno i dokonujemy testu.
  Naprawa - najprościej wymienić cały zamek (ok 100zł), dla majsterkowiczów rozbiórka i próba regeneracji.
  Pozdrawiam.