Witajcie Panowie.
Napisałem programik z VB 6 pod XP wysyła kody po RS 232C
i prawidłowo steruje maszyną.
Uwaga
komunikacja odbywa się z portu COM1 RS232C przez intejfres z RS@#@C/RS422 i fłączone jest do maszyny.
Natomiast program napisany w Bascomie ma wykonywać dokładnie te same czynności
Uwaga komunikacja:
z RS232 wychodzę na intejfres RS232C/RS422 i maszyna nie działa.
Juz na samym intejfrejsie widzę że diody LED nie świecą się.
Podczepiłem do nogi 4 RS +5V dioda miga jak nadaję kod ale nie świeci się cągla jak jak jest podłączony do PC.
A i napięcia są inne Gdy jest pod. do PC to napięcia są -6V i +5 V
a gdy podłącze do uC Atmegi poprzez Układ scalony MAX RS232 to napięcie jest tylko +5V
Proszę o pomoc jak podłączyć układ do RS422
Lub przejście z RS 232 na RS422 dzieki pozdrawiam
Napisałem programik z VB 6 pod XP wysyła kody po RS 232C
i prawidłowo steruje maszyną.
Uwaga
komunikacja odbywa się z portu COM1 RS232C przez intejfres z RS@#@C/RS422 i fłączone jest do maszyny.
Natomiast program napisany w Bascomie ma wykonywać dokładnie te same czynności
Uwaga komunikacja:
z RS232 wychodzę na intejfres RS232C/RS422 i maszyna nie działa.
Juz na samym intejfrejsie widzę że diody LED nie świecą się.
Podczepiłem do nogi 4 RS +5V dioda miga jak nadaję kod ale nie świeci się cągla jak jak jest podłączony do PC.
A i napięcia są inne Gdy jest pod. do PC to napięcia są -6V i +5 V
a gdy podłącze do uC Atmegi poprzez Układ scalony MAX RS232 to napięcie jest tylko +5V
Proszę o pomoc jak podłączyć układ do RS422
Lub przejście z RS 232 na RS422 dzieki pozdrawiam