Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gadu-Gadu Odczytywanie haseł

ergie 01 Sep 2006 11:10 16209 8
    ergie
    Level 28  
    Hej

Na wstępie napiszę, że nie szukam takiego programu, tylko informacji czy jest to możliwe.

Mam grono znajomych dodanych na GG, oni mnie również. Czy da się włamać, a dokładniej odczytać hasło z serwera gadu-gadu, bez dostępu do danego konta, czyli, robię z innej jednostki, nie mam dostępu do plików konfiguracyjnych, podejrzewam, że jeśli jest to możliwe jest to wykonywane z ms windows xp pro, nie z poziomu linuxów itp (chociaż mogę się mylić).

Staram się dowiedzieć jak to jest możliwe, bo osoba która mi zaczęła robić problemy, "podobno" ma logi z rozmów, zastanawia mnie jedno, czy użytkownicy mają tak proste hasła do serwera gg i ktoś włączył u siebie "czyjeś" gg i spadła do niego wiadomość, bo to normalne, nagle inne gg się włącza i tam trafiają wiadomości (z tego samego profilu).
    Dziwi mnie jeszcze jedna sprawa, a mianowicie ostatnio jedna ze znajomych mi osób zmieniła hasło do serwera gg i tamta osoba nie miała z tym problemów, nawet je podała - odgadła je.

Interesuje mnie czy ktoś ma dostęp do mojego GG, czy do moich znajomych GG.

Czy jest możliwe, więc takie ingerowanie w hasła?
    p.s. dodam, że jest to dla mnie ważne, ponieważ zaczęto mi grozić pobiciem dziewczyny, więc mam nadzieje, że ktoś mi pomoże dojść do sedna tej sprawy

Dzięki za wszelką pomoc
    krzychoocpp
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam, nawet gdyby było możliwe, to przecież hasło nie dało by tej osobie logów z rozmów. Jeśli jesteście w lanie, to pewnie został użyty podsłuch, jeśli nie to pewnie ofiara ma trojana. Jeśli chcesz się obronić, przeskanuj komp antywirusami aby usunąć śmieci i komunikuj się przez tor.

Pozdrawiam, Krzysztof.
    _Damian_
    Level 21  
    Nie wiem jak z serwera, ale czytałem, że moża łatwo odczytać hasło z jakiegoś pliku .dat w GG (na komputerze lokalnym) jeżeli zaznaczy sie opcje "zapamietanie hasła"
    ergie
    Level 28  
    krzychoocpp wrote:
    Witam, nawet gdyby było możliwe, to przecież hasło nie dało by tej osobie logów z rozmów. Jeśli jesteście w lanie, to pewnie został użyty podsłuch, jeśli nie to pewnie ofiara ma trojana. Jeśli chcesz się obronić, przeskanuj komputer antywirusami aby usunąć śmieci i komunikuj się przez tor.

Pozdrawiam, Krzysztof.

Nie jesteśmy w lanie, to są komputery w innych lokalizacjach, co do rozmów, słyszałem kiedyś o nazwie "sniffer", czy to daje jakiś podsłuch na rozmowy przez gg?

Komputer raczej nie ma trojanów, ale sprawdzę jeszcze raz stanowiska

_Damian_ wrote:
    Nie wiem jak z serwera, ale czytałem, że moża łatwo odczytać hasło z jakiegoś pliku .dat w GG (na komputerze lokalnym) jeżeli zaznaczy sie opcje "zapamietanie hasła"

Ta osoba nie ma do nich dostępy, o tym, że z dat się da, tak wiem - ale czy na odległość, tu jest problem
    krzychoocpp
    VIP Meritorious for electroda.pl
    ergie wrote:
    słyszałem kiedyś o nazwie "sniffer", czy to daje jakiś podsłuch na rozmowy przez gg?

Daje podsłuch na wszystko, więc na rozmowy gg też, ale jeśli komputery są w różnych lokalizacjach to tę opcję można wykluczyć.

Bardzo możliwe że ta osoba napisała prosty keylogger/trojan którego antywirus nie wykryje. Dla pewności sprawdź w firewallu czy nic podejrzanego się nie łączy z siecią.

Pozdrawiam, Krzysztof.
    ergie
    Level 28  
    Ostatnio mi padało GG i tym osobom, więc podejrzenia mam na podłączenie się, nie wiem czy to były problemy na całą Polskę, czy tylko własnie u nas.

Sprawdzę, przeskanuję, mam nadzieję, że znajdę to "coś" i wywalę

p.s. czym najlepiej to przeskanować?
    qmc
    Level 21  
    Niestety istnieje na gg taki trojan (nie pamiętam juz nazwy, bo to było chwilę temu) którego nie wykryjesz antyvirem, ani nie zablokujesz na firewallu. Polecam użyć jakiegoś alternatywnego klienta używającego protokołu gg np. Tlen, Konnekt, Miranda.

Tlena możesz pobrać stąd: http://www.tlen.pl a skórkę zmieniającą go na wygląd tradycyjnego gg stąd: skóra

Nie mniej jednak, nawet groźby poprzez gg czy w inny sposób za pośrednictwem internetu są karalne i jeżeli się powtórzą udaj się najlepiej z tym na policje. Pocieszę Cie, że już był przypadek w polsce gdzie ukarali kolesia który groził drugiej osobie poprzez tenże komunikator.

Pzdr.
    User removed account
    User removed account  
    ergie
    Level 28  
    Trochę syfu było, wszystko praktycznie w temp'ie, komunikator zmieniłem na starszą wersję 6.1 biuld 158, podobno (wyczytałem) najbardziej sprawna wersja GG, zmieniłem hasła, zobaczymy czy to coś da