Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Folia podświetlająca Pioneer KEH 6600R

06 Wrz 2006 14:42 2932 10
  • Poziom 16  
    Jak w temacie. Chciałbym wiedzieć jaki jest typ - symbol w/w foli do tego typu radia. Gdzie można ją kupić i w jakiej cenie i czy warto naprawić taki sprzęt kiedy uszkodzona jest ta folia.
  • Poziom 21  
    Nie taniej kupić panel ??
    Zamontowanie folii nie jest łatwe.
    Pewny jesteś że folia , a może brak odpowiedniego zasilania.
    Trafił do mnie pioneer 86600z wyciągniętą folią a brak było przetwornicy.
  • Poziom 16  
    Niestety na 100 % folia. Upalony jeden zestyk.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Tanio folię dostaniesz w Conrad Electronic. http://www.conrad.pl/

Jest trochę większa wymiarowo, ale to nie problem, można przyciąc.
    Kolory też masz do wyboru, a i cena przystępna, ca. 20 pln.
    I jeszcze jeden plus tej folii; zaczyna świecić już od 60V~.

A co do montażu, jest to proste jak konstrukcja bata :D

Folia podświetlająca Pioneer KEH 6600R
  • Poziom 16  
    Mam tylko jeszcze jedno pytanie dotyczące przycinania tej foli.
    Ma ona wymiary 138x34mm ja potrzebuje 112x19 mm czy bez problemu przytnę ją do takich rozmairów bez jej uszkodzenia. jak to zrobić
  • Poziom 21  
    ona nie jest na metry ,jej się nie przycina,myślę że powinieneś dostać w impelu właściwy rozmiar. zawsze może być odrobinę mniejsza
  • Poziom 37  
    fulos napisał:
    Mam tylko jeszcze jedno pytanie dotyczące przycinania tej foli.
    Ma ona wymiary 138x34mm ja potrzebuje 112x19 mm czy bez problemu przytnę ją do takich rozmairów bez jej uszkodzenia. jak to zrobić

Bardzo prosto. Zostawiasz ten bok, który ma wyprowadzenia do zasilania.

Natomiast pozostałe boki możesz ciąć do woli. Folie układasz na twardym podłożu ( płyta laminowana lub inne tworzywo) i ostrym skalpelem tniesz przy linijce.

W ten sposób nie ma możliwości uszkodzenia folii( chyba ze utniesz wyprowadzenia :D ) i nie słuchaj bzdurnych podpowiedzi osób, które nie mają zielonego pojęcia, a zabierają głos w dyskusji.

W firmie ELFA są tez w sprzedaży folie dosyc znacznych wymiarów, ktore stosuje się do podświetlania wszelkiego rodzaju wyświetlaczy LCD.
    W ich katalogach jest nawet informacja o przycinaniu na potrzebny wymiar.
  • Poziom 21  
    no jeżeli oryginały padają często z powodu przebicia to przycinanie na pewno nie polepszy, uważam że przycinanie to ostatecznosć-
  • Poziom 37  
    robert klimowski napisał:
    no jeżeli oryginały padają często z powodu przebicia to przycinanie na pewno nie polepszy, uważam że przycinanie to ostatecznosć-

Szanowny Kolego. muszę sprostować Twoją wypowiedź.

Po pierwsze;
    folie uszkadzają się niezmiernie rzadko, a już z powodu przebicia to nie słyszalem i nie widziałem

Po drugie;
    jedyne uszkodzenie w tych foliach to korozja przy wyprowadzeniach w punkcie połączenia z warstwą fosforu.
  • Poziom 23  
    :arrow: serwis Zwarcia w foli bardzo rzadko, ale się zdarzają. Ostatnio miałem taki przypadek w panelu sterowania klimatyzacją i ogrzewaniem autobusu EOS.
    :arrow: robert klimowski Folię można bez przeszkód przycinać z zachowaniem warunków jakie podał wcześniej kol. serwis i nie zauważyłem, aby z tego powodu częściej się uszkadzały.