Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SVH-5100EE Sanyo VCR problem z mechaniką

MarekGiżycko 15 Wrz 2006 12:13 810 3
  • #1 15 Wrz 2006 12:13
    MarekGiżycko
    Poziom 9  

Witam!
    Po przeczytaniu postów związanych z tym modelem - jest ich dość sporo, postanowiłem przedstawić swój problem, niestety tylko w pewnym stopniu przeczytane informacje pomogły mi.
    Postaram się jak najlepiej opisac mój problem, może tak pokolei:
    1. Wylany kondensator w zasilaczu 47uF/50V, został wymieniony na nowy, również druk w tym miejscu został nadpalony.
    2. Po uruchomieniu magnetowid przyjmuje kasetę, niestety zero reakcji na przyciski za wyjatkiem eject. (Na wyswietlaczu pojawia się, wszystko jak trzeba).
    3. Wymienione paski szt.2
    4. Przeczyszczony switch.
    5. Po złozeniu mechanizmu, przyjmuje kasetę, po chwili zostaje wyrzucona. Nie naciąga taśmy na głowicę. Glowica kręci się tylko przez chwilę w momencie nacisnięcia przycisku zasilania.
    Myślę że coś złożyłem nie tak. Jeżeli chodzi o poprawne złożenie mechanizmu, korzystałem ze schematu i opisów z elektrody. Co do ustawienia switcha, dwóch kół zebatych oraz kół które pracują w zespole naciagania taśmy (w pobliżu znajduje się grzebień), ustawiłem poprawnie - sprawdzałem dwa razy. Niestety nie mam pewności czy dobrze założyłem ramię które znajduje się na wierzchu koła, które to bezpośrednio współpracuje z kołem switcha. Można go załozyć na dwa sposoby. Niestety nie doczytałem się w jakiej pozycji powinno być założone. Następnie przy wymianie paska silnika ładowania (tam gdzie jest ślimak, zdemontowalem koło które bezposrednio współpracuje ze ślimakiem i mniejszym kolem pod spodem, przez które napęd przenoszony jest na mechanizm sanek(przesuwa grzebień). Nistety rownież, nie wiem czy poprawnie zamontowałem.
    Proszę o radę.
    Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki
    Pozdrawiam
    Marek

0 3
  • #2 16 Wrz 2006 21:45
    elpo
    Poziom 13  

Witam.Zawsze w takich przypadkach pomaga użycie zasilacza 9-12V,na wyłączonym magnetowidzie podajesz napięcie na silnik ładowania i obserwujesz kiedy mechanizm się zablokuje, jeśli winda opadnie a
    nie "wyjadą"zabieraki taśmy żle złożyłeś mechanizm "od ślimaka z góry".
    Jeśli chodzi spód to zakładasz listwę prowadnicą bliżej osi kółka
    Powodzenia.

0
  • #3 17 Wrz 2006 08:55
    MarekGiżycko
    Poziom 9  

Dziekuję serdecznie za wskazówkę,
    Dam odpowiedź wieczorem.

Pozdrawiam
    Marek

0
  • #4 18 Wrz 2006 08:05
    MarekGiżycko
    Poziom 9  

Mechanizm po ponownym złożeniu działa poprawnie.
    Dziekuję i pozdrawiam.
    Temat zamknięty

Marek

0
  Szukaj w 5mln produktów