logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak wejść w tryb serwisowy TV Philips 28PW6515 i poprawić geometrię?

pik-rtv 16 Wrz 2006 13:40 1482 4
REKLAMA
  • #1 3025592
    pik-rtv
    Poziom 20  
    Posty: 547
    Ocena: 9
    witam mam tv philips 28pw6515
    tv właczaa się dobrze ale nie ma dobrej geometrii,

    proszę o jakieś wskazówki

    jak wprowadzić ten tv w tryb serwisowy celem ewentualnego wyregulowania

    pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 3025683
    danao
    Poziom 24  
    Posty: 949
    Pomógł: 26
    Ocena: 19
    Może EEprom lub jego wsad
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 3031663
    pik-rtv
    Poziom 20  
    Posty: 547
    Ocena: 9
    dzięki
    zassałem tryb serwisowy - poprubuje

    temat uważam za zamknięty

    pozdrawiam

    Dodano po 41 [minuty]:

    jeszcze jedno
    wlazłem do serwis menu csm i kod w lini 3 jest inny niż na kinolu
    czy trzeba przepisać go na taki jak na kinolku??
    jakim przyciskiem to zmienić ,niestety nie dysponuje oryginalnym pilotem,
    usterka napewno jest w trybie bo podczas zmiany na różne proporcje obrazu na jednym z nich geometria jest prawie dobra

    pozdrawiam
  • #5 3082051
    MACKOL
    Poziom 12  
    Posty: 79
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Witam co prawda zadałem już to pytanie w innym poście ale widzę ze ten jest w miarę świeży a ja potrzebuje szybko odpowiedzi

    A wiec chodzi o ustawienie geometrii w chassis A10. Odebrałem moduł z naprawy i mam strasznie rozjechaną geometrie poczytałem trochę na forum i próbowałem ją ustawić - wchodzę w tryb SAM potem geometry a tam jest tylko VER-AMPL i można ustawić wartość bodajże miedzy 1-66 czy tylko tym ustawia się geometrie?? I co ta wartość oznacza??
    Czytałem też że na kinolu powinny być naklejone parametry ale ja nic takiego nie znalazłem:/


    OK. mam już dostęp do wszystkich parametrów geometrii problem tkwił w pilocie
    Ale to wcale nie koniec problemów nie mogę sobie poradzić z jej ustawieniem czy ktoś dysponuje dokładnym opisem wszystkich parametrów albo zna jakiś dobry sposób żeby to dobrze ustawić?

    01. VER.AMPL
    02. VER.SLOPE
    03. SERV.BLK
    04. HOR.SHIFT
    05. HOR.BOW
    06. HOR.PARALLER
    07. EW.WIDTH
    08. EW.PARA
    09. EW.TRAP
    10. EW.UCORN
    11. EW.LCORN
    12. H60.WIDTH
    13. H60.PARA
    14. H60.SHIFT
    15. V60.AMPL
    16. VER.SCOR
    17. VER.SHIFT
    18. VER.ZOOM
    19. VER.SCROLL
REKLAMA