Witam.
Do tej pory głównym moim zajęciem jest tworzenie układów mikroprocesorowych na '51 ale one powoli umierają
. Myślę że to ostatni dzwonek kiedy jeszcze mój umysł może czegoś się nauczyć
(przeuczyć) więc postanowiłem przesiąść się na Atmegę (wstępnie) o którą będę opierał swoje nowe projekty ponieważ '51 są już przestarzałe a znam je na wylot (assembler).
W związku z tym mam do Was ważne dla mnie pytania:
1. Czy Atmega to dobry wybór - a może coś innego... Chodzi mi o jak największą "nieśmiertelność" bo już niczego innego się nie nauczę.
2. Jaką polecicie książkę "dla kumatych" - najbardziej wpadła mi w oko: Mikrokontrolery AVR ATmega w praktyce Autor: Rafał Baranowski
3. Jai kompilator ASM dla AVR wybrać - AVR Studio ?
LICZĘ NA WASZĄ POMOC - ZWŁASZCZA TYCH, KTÓRZY JUŻ SIĘ PRZESIEDLI - Dodam, że wykonuję profesjonalne układy, w których nie może mieć miejsca "niestabilna, wadliwa praca itp, itd..."
Dodano po 26 [minuty]:
Acha jeszcze jedno: czy trudno jest się przesiąść z asm'51 na asmAVR - jeszcze nie zacząłem przeglądać szczegółowo instrukcji, składni programu itp...
Do tej pory głównym moim zajęciem jest tworzenie układów mikroprocesorowych na '51 ale one powoli umierają
W związku z tym mam do Was ważne dla mnie pytania:
1. Czy Atmega to dobry wybór - a może coś innego... Chodzi mi o jak największą "nieśmiertelność" bo już niczego innego się nie nauczę.
2. Jaką polecicie książkę "dla kumatych" - najbardziej wpadła mi w oko: Mikrokontrolery AVR ATmega w praktyce Autor: Rafał Baranowski
3. Jai kompilator ASM dla AVR wybrać - AVR Studio ?
LICZĘ NA WASZĄ POMOC - ZWŁASZCZA TYCH, KTÓRZY JUŻ SIĘ PRZESIEDLI - Dodam, że wykonuję profesjonalne układy, w których nie może mieć miejsca "niestabilna, wadliwa praca itp, itd..."
Dodano po 26 [minuty]:
Acha jeszcze jedno: czy trudno jest się przesiąść z asm'51 na asmAVR - jeszcze nie zacząłem przeglądać szczegółowo instrukcji, składni programu itp...