Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana regionu w DVD Toshiba SD-248E

19 Wrz 2006 05:08 1288 2
  • Poziom 21  
    Problem jak w temacie. Klient twierdzi, że spał na pilocie i po obudzeniu sprzęt nie przyjmuje płyt DVD. Płyty VCD i audio CD czyta. Po włożeniu płyty DVD wyświetla na ekranie telewizora napis "Region incorect" lub coś w tym rodzaju. Pytanie brzmi czy ktoś wie jak wejść w tryb serwisowy tego DVD i jak zmienić region. DVD w swoim mwnu nie ma możliwości zmiany języka i zastanawiam się czy klient mówił prawdę o spaniu na piloicie czy kupił to badziewie na jakiejś giełdzie od razu nie sprawne.
  • Poziom 27  
    Region jest zakodowany w oprogramowaniu DVD. Moooże da się to zmienić przez przeładowanie firmwaru DVD. Tak z ciekawości szukałem oprogramowania tego modelu na stronie toshiby ale bez rezultatu.

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Dostałem serwisówkę do tego sprzętu i był w niej opis wejścia w tryb aktualizacji oprogramowania poprzez naciśnięcie na pilocie przycisków w następującej kolejności: menu; 1; 3; 5; 7. W tym trybie ukazuje się na ekranie informacja o wersji oprogramowania oraz między innymi o ustawionym regionie. Próbowałem wykonać kilka podobnych sekwencji naciskając zamiast klawisza menu inne a następnie przyciski numeryczne w podanej wcześniej kolejności. Po wcześniejszych kilku nieudanych próbach nacisnąłem następującą sekwencję:
    Zoom; 1; 3; 5; 7. Po tej operacji zmieniły się ustawienia i na ekranie telewizora pojawiła się informacja, że jest ustawiony region 2. DVD zaczęło normalnie odtwarzać płyty DVD. Natomiast wcześniej w miejscu 2 określającej region był jakiś dziwny znak wyglądający jak połączenie cyfry dwa z jakimś heroglifem.