Więc problem jest taki, że piszę program do obsługi tego lcd(hd44780, 2x16) i ciągle nie udało mi się wypisać żadnego znaku na ekran. Jedyne to wyczyścić ekran ale to też nie wiem czemu wyszło?
Mój kod taki jest
tylko że jak wywalę ustawienie na Control wszędzie 0 to ekran się już nie czyści??!! Próbowałem ustawić zapalenie pinów według źródła programu stąd http://www.codeproject.com/csharp/cspplcds.asp. Niestety nie działa, nawet ten program nie działa z moim lcd. Jeszcze testowałem LCDsmartie i on rzeczywiście działa. Potem jeszcze znalazłem ten opis http://www.linuxfocus.org/Polish/September2002/article258.shtml ale nic prócz wychzyszczenia ekranu się nie udało ;( Nawet posunołem się do tego że na żywca zerżnołem(i przerobiłem odpowiednio) kod z tej strony http://www.doc.ic.ac.uk/~ih/doc/lcd/double_c/hd44780.h.html - też nic nie dało ;( Mój lcd jest podłączony według drugiego schematu na tej stronie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic565787.html" target="_blank" rel="nofollow noopener ugc" class="postlink inline" title="" > https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic565787.html Miałem zajrzeć do jego źródła ale cholera jedyny Delphi jaki mam niechciał się zainstalować
Dlatego bym prosił jakie piny wpierw odpalić, jakie potem i tym podobne dane.(jeśli można to w kodzie dziesiątkowym) Bo mam jeszcze parę .pdf'ów ale nic mi nie wychodzi.
ps. najgorsze jest to że ten program miał być gotowy na dziś(piątek) ale niestety lcd polutowane i złożone dostałem dopiero wczoraj(czwartek)
Mój kod taki jest
port.wyjscie(portLPT::DATA, 56);
Sleep(1);
port.wyjscie(portLPT::CONTROL, 10);
Sleep(1);
port.wyjscie(portLPT::CONTROL, 14);
Sleep(1);
port.wyjscie(portLPT::CONTROL, 10);
Sleep(1);
port.wyjscie(portLPT::CONTROL, 0);
//port.wyjscie(portLPT::DATA, 0);
port.wyjscie(portLPT::CONTROL, 10);
tylko że jak wywalę ustawienie na Control wszędzie 0 to ekran się już nie czyści??!! Próbowałem ustawić zapalenie pinów według źródła programu stąd http://www.codeproject.com/csharp/cspplcds.asp. Niestety nie działa, nawet ten program nie działa z moim lcd. Jeszcze testowałem LCDsmartie i on rzeczywiście działa. Potem jeszcze znalazłem ten opis http://www.linuxfocus.org/Polish/September2002/article258.shtml ale nic prócz wychzyszczenia ekranu się nie udało ;( Nawet posunołem się do tego że na żywca zerżnołem(i przerobiłem odpowiednio) kod z tej strony http://www.doc.ic.ac.uk/~ih/doc/lcd/double_c/hd44780.h.html - też nic nie dało ;( Mój lcd jest podłączony według drugiego schematu na tej stronie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic565787.html" target="_blank" rel="nofollow noopener ugc" class="postlink inline" title="" > https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic565787.html Miałem zajrzeć do jego źródła ale cholera jedyny Delphi jaki mam niechciał się zainstalować
ps. najgorsze jest to że ten program miał być gotowy na dziś(piątek) ale niestety lcd polutowane i złożone dostałem dopiero wczoraj(czwartek)