Tja, "dla mnie się liczy spl, bo jakimś tam audiofilem nie jestem".
Z drugiej stronny nie demonizujmy tak allegro. Na tej zasadzie kiedyś się pisało, że na giełdzie komputerowej sprzedają same szlifowane procesory. A teraz jest są tam po prostu weekendowe stoiska sklepów komputerowych...
Ten STX dobry nie jest, tzn. kusi parametrami, ale nic poza tym. 15" poniżej 200zł może i zagra, ale podstawowy problem leży w tym, że będzie potrzebował dużego pomieszczenia (jak masz cały strych zaadaptowany, to ok) i mocnego wzmacniacza (końcówka estradowa - koszt używki od 600zł w górę). Jak chcesz tego słuchać w domu, to spraw sobie coś mniejszego, np. 2szt STX GDN 27-150/SC (pokój ok. 20...30m²), ew. 30/300/AP albo Tonsil GDN 20/80/2 (jak masz np. 12m², a chcesz głośno i basowo słuchać).
W ogóle, to pooglądaj sobie konstrukcje ludzi. Pouczysz się na cudzych błędach, nie będziesz musiał eksperymentować z doborem strojenia, itp.
--
pozdrawiam
Hefi