logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór głośnika do subwoofera do 200 zł - STX GDN 42/300/8 czy inny?

Lokomotion 24 Wrz 2006 10:00 1396 3
REKLAMA
  • #1 3050996
    Lokomotion
    Poziom 11  
    Posty: 86
    Ocena: 1
    Witam mam zamiar zrobić subwoofer, widziałem wiele głośników na allegro i nie wiem jaki zastosować czy jakiś z stx czy inny.
    Np. GDN 42/300/8 300 W (stx)
    Czy poszukać innego ?? prosze o pomoc i z góry dziękuje.
    Aha i żeby cena tego głośnika nie przekraczała 200 zł :)
  • REKLAMA
  • #2 3051044
    md
    Poziom 41  
    Posty: 6237
    Pomógł: 681
    Ocena: 788
    Kolejny temat do działu "na wesoło".
    Mam 250 zł i MUSZĘ zrobić suba. Proszę o porady, jaki głośnik - ważne, by był to 15-to calowy i nie kosztował więcej niż 200zł.
    Można ten tekst przetłumaczyć tak: chcę koniecznie zbudować subwoofer na głośniku z Allegro (bo tylko tam oszukają jak nigdzie indziej i sprzedadzą kit lub regenerata), głośnik ma być 15" za cenę do 200zł (w domyśle STX), bo uwielbiam stuki cewki o nabiegunniki podczas słuchania muzyki i zamierzam wydać 3x200zł na wzmacniacz, który mógłby rozruszać taki głośnik.

    A ja zawsze radzę kupić DOBRY i droższy głośnik, który można zasilić tanim wzmacniaczem, więc za taką samą lub niżaszą cenę, będę miał subwoofer na firmowym głośniku, który nie będzie nabijał kilowatogodzin na liczniku energii elektrycznej podczas słuchania muzyki czy oglądania kina domowego i w dodatku zagra czysto, dynamicznie i bez stukania czy łopotania membrany jak flaga na wietrze.
  • REKLAMA
  • #3 3051234
    Hefajstos
    Poziom 35  
    Posty: 2794
    Pomógł: 190
    Ocena: 131
    Tja, "dla mnie się liczy spl, bo jakimś tam audiofilem nie jestem".

    Z drugiej stronny nie demonizujmy tak allegro. Na tej zasadzie kiedyś się pisało, że na giełdzie komputerowej sprzedają same szlifowane procesory. A teraz jest są tam po prostu weekendowe stoiska sklepów komputerowych...

    Ten STX dobry nie jest, tzn. kusi parametrami, ale nic poza tym. 15" poniżej 200zł może i zagra, ale podstawowy problem leży w tym, że będzie potrzebował dużego pomieszczenia (jak masz cały strych zaadaptowany, to ok) i mocnego wzmacniacza (końcówka estradowa - koszt używki od 600zł w górę). Jak chcesz tego słuchać w domu, to spraw sobie coś mniejszego, np. 2szt STX GDN 27-150/SC (pokój ok. 20...30m²), ew. 30/300/AP albo Tonsil GDN 20/80/2 (jak masz np. 12m², a chcesz głośno i basowo słuchać).

    W ogóle, to pooglądaj sobie konstrukcje ludzi. Pouczysz się na cudzych błędach, nie będziesz musiał eksperymentować z doborem strojenia, itp.


    --
    pozdrawiam
    Hefi
  • #4 3051609
    foxik000000
    Poziom 29  
    Posty: 1533
    Pomógł: 101
    Ocena: 56
    Polecam dział Diy Akustyka tam masz wiele gotowych konstrukcji , opisów , komentarzy itp. ;)
REKLAMA