Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki głośnik do subwoofera

24 Wrz 2006 10:00 1237 3
  • Poziom 11  
    Witam mam zamiar zrobić subwoofer, widziałem wiele głośników na allegro i nie wiem jaki zastosować czy jakiś z stx czy inny.
    Np. GDN 42/300/8 300 W (stx)
    Czy poszukać innego ?? prosze o pomoc i z góry dziękuje.
    Aha i żeby cena tego głośnika nie przekraczała 200 zł :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Kolejny temat do działu "na wesoło".
    Mam 250 zł i MUSZĘ zrobić suba. Proszę o porady, jaki głośnik - ważne, by był to 15-to calowy i nie kosztował więcej niż 200zł.
    Można ten tekst przetłumaczyć tak: chcę koniecznie zbudować subwoofer na głośniku z Allegro (bo tylko tam oszukają jak nigdzie indziej i sprzedadzą kit lub regenerata), głośnik ma być 15" za cenę do 200zł (w domyśle STX), bo uwielbiam stuki cewki o nabiegunniki podczas słuchania muzyki i zamierzam wydać 3x200zł na wzmacniacz, który mógłby rozruszać taki głośnik.

A ja zawsze radzę kupić DOBRY i droższy głośnik, który można zasilić tanim wzmacniaczem, więc za taką samą lub niżaszą cenę, będę miał subwoofer na firmowym głośniku, który nie będzie nabijał kilowatogodzin na liczniku energii elektrycznej podczas słuchania muzyki czy oglądania kina domowego i w dodatku zagra czysto, dynamicznie i bez stukania czy łopotania membrany jak flaga na wietrze.
  • Poziom 35  
    Tja, "dla mnie się liczy spl, bo jakimś tam audiofilem nie jestem".

Z drugiej stronny nie demonizujmy tak allegro. Na tej zasadzie kiedyś się pisało, że na giełdzie komputerowej sprzedają same szlifowane procesory. A teraz jest są tam po prostu weekendowe stoiska sklepów komputerowych...

Ten STX dobry nie jest, tzn. kusi parametrami, ale nic poza tym. 15" poniżej 200zł może i zagra, ale podstawowy problem leży w tym, że będzie potrzebował dużego pomieszczenia (jak masz cały strych zaadaptowany, to ok) i mocnego wzmacniacza (końcówka estradowa - koszt używki od 600zł w górę). Jak chcesz tego słuchać w domu, to spraw sobie coś mniejszego, np. 2szt STX GDN 27-150/SC (pokój ok. 20...30m²), ew. 30/300/AP albo Tonsil GDN 20/80/2 (jak masz np. 12m², a chcesz głośno i basowo słuchać).

W ogóle, to pooglądaj sobie konstrukcje ludzi. Pouczysz się na cudzych błędach, nie będziesz musiał eksperymentować z doborem strojenia, itp.

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 29  
    Polecam dział Diy Akustyka tam masz wiele gotowych konstrukcji , opisów , komentarzy itp. ;)