Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy mógłby ktoś polecić wzmacniacz do 300-500 zł?

25 Wrz 2006 13:57 1337 11
  • Spec od car audio
    Denon to od 5 z przodu, z niskiego modelu możesz być z czasem niezadowolony.
  • Poziom 9  
    heh :) Od TOSCI bedzie napewno lepszy... Wiec co bys polecil?
  • Poziom 10  
    Witam, polecam ci wzmacniacze z rodziny TECHNICSA. Dużo ich na Allegro, więc masz w czym przebierać. Pozdr.
  • Poziom 11  
    Moim skromnym zdaniem epoka technicsa i altusów już dawno minęła. Dobre wzmacniacze to robi(ł) Harman/Kardon i właśnie czegoś takiego poszukaj. Robią wrażenie.
  • Poziom 20  
    Witaj.

Na Allegro Poszukaj sobie jakiegoś wzmacniacza Yamahy. Najlepiej z serii "A" lub "AX". Na pewno nie pożałujesz. Przed chwilą widziałem kilka w twoim przedziale cenowym.
    Technics-y moga się schować...

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Ok, dzieki wszystkim za rady :-)
  • Poziom 22  
    Witam
    Właśnie że Technics sie nie może schować jest to prawdziwa klasa sprzętu które inne firmy mogą tylko podziwiać był już temat poruszany na elektrodzie ci co nie mają kasy na Technicsa to za przeproszeniem pier... Głopoty a ci co mają to bardzo zachwalają taka prawda jedna osoba lubi to druga to tak samo jest z dziewczynami , Polecam ci wzmacniacz Technics SU-V90D lub SU-V670 PXS czasami jest na allegro za 330 zł
    Proszę nie komentować tego co napisałem :)

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Wszyscy mają wv, audi lub bmw, a ja jestem inny i kocham mazdę :) i Polecam Pioneera a-502r, takiego:

2x100W
    500W z sieci

http://www.allegro.pl/item126063183_pioneer_a_502r_2x100w_rms_pilot_jak_nowy_r_foto.html

Jeden z wyższych modeli tej marki

Mam takiego w domu, gdybym miał kupować drugi raz, drugi raz wybrał bym ten sam.

Niektóre najpopularniejsze, najlepiej dostępne modele często są przereklamowane.

WIERNY NA ZAWSZE

ps. Arek10 wspomina o SU-V670 PXS, w listopadzie na allegro sprzedał się za 550zł
  • Poziom 26  
    Godne polecenia formy produkujące wzmacniacze to Pioneer, Denon, wyższe modele Kenwooda i z takich może troche mniej znanych to NAD, Harman Kardon, Luxman. Godne polecenia mogą być tez starsze konstrukce Sony (wersja ES). Technicsa olej od razu - już nie chodzi o sam dzwięk który i tak jest w 90% modeli kiepski ale kupujesz sprzet na kilka lat jak rozumiem a w razie awarii taki technics idzie od razu do kosza bo końcówki mocy SVI stosowane w nich sa nie do zbobycia a jesli juz to nie jest to opłacalne.
    Przy zakupie nie sugeruj sie wygladem zewnętrzym czy bajerami tylko najlepiej popatrz do środka (o ile to mozliwe) duże i mocne trafo to podstawa dobrze brzmiącego wzmacniacza. Kondensatory filtrujące tez powinny być jak największe (ma to ogromny wpływ na bas). Końcówka mocy najlepiej na tranzystorach Mosfet, ale w tanszych konstrukcjach chyba tylko Pioneer je stosował w modelach A-107,207,307.... gdybym ja miał kupować taki wamacniacz to rozgladnał bym sie wlasnie za takim pioneerem , bardzo udane modele.
  • Poziom 16  
    Witam
    Co do Technicsa to jak sam widzisz zdania są podzielone. Ja sam miałem kilka modeli tej firmy, jedne grały lepiej drugie trochę gorzej.... Kwestia gustu. Czasami jest tak że ten sam model gra średnio na jednych kolumnach a zupełnie inaczej na innych. Myśle że za 300 - 350 zł znajdziesz już coś porządnego, niekoniecznie Technicsa. Poszukaj coś z Denona, Onkyo albo Kenwooda czy Pioneera. Jest w czym wybierać na Allegro. Przy wyborze zwracaj uwagę na stosunek podanej mocy wyjściowej do mocy pobieranej z sieci. Nieraz jest tak że wzmacniacz "ma" 2x150watt a z sieci pobiera 110W... Powinno Ci to dać do myślenia :) Miałem kiedyś amplituner Panasonica 6x100Watt a z sieci pobierał....230W :) Teraz mam Onkyo 7x100Watt i z sieci pobiera 680W... Mam nadzieje że widzisz różnice!! Trudno wycisnąć z zasilacza 110Watowego 300Watt mocy na kolumny!! Dlatego kupując wzmacniacz na Allegro zwracaj uwagę na zdjęcie tylnej ścianki i pobór mocy z sieci! Dobry mocny zasilacz to podstawa wzmacniacza!! Pozdrawiam.