Witaj!
E2 powinno oznaczać, że magnetowid jest przełączony na wejście EXT2. Jeśli nie masz ustawionych kanałów telewizyjnych to oczywiście nie będzie odbierał i przełączał się na nie. Spróbuj zaprogramować stacje telewizyjne i dopiero przełączać między programami. Co do wyłączania się po 5-ciu minutach to Philips wypuścił kilka serii magnetowidów, które właśnie się tak zachowują, jeśli nie pracuje w nich taśma (nie ma w środku taśmy i włączonej jednej z funkcji: play, record, przewijanie). Nawet jeśli taśma jest w urządzeniu ale nie pracuje (stop) to ono się wyłączy. Włóż taśmę i wćiśnij np.: play aby to sprawdzić. Jest to szczególnie uciążliwe jeśli chce się oglądać jakąś stację przez magnetowid ponieważ trzeba co jakiś czas pobudzać magnetowid.
Pozdrawiam.