logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dlaczego lepiej stosować powielacz niż generatory b.d. częst

elvis1987 03 Paź 2006 17:08 1319 1
REKLAMA
  • #1 3081469
    elvis1987
    Poziom 13  
    Posty: 199
    Ocena: 13
    Chodzi o zastosowanie powielaczy w nadajniku FM. Trochę (chyba) odpowiedzi znalazłem.
    "Generator oprócz nośnej która jest jego głównym produktem wytwarza jeszcze częstotliwości harmoniczne które są wielokrotnościami nośnej . Mają one mniejszą wartość poziomu sygnału lecz przechodząc poprzez bloki wzmacniaczy osiągają znaczną moc . Harmoniczne te negatywnie wpływają na bloki wzmacniaczy generując tam sprzężenia , osłabiając wzmocnienie i przyczyniając się do generacji zakłóceń". To jest odpowiedź dlaczego generatory są :nie dobre".
    Czy powielacz bez zniekształceń powiela częstotliwość...? Może zacznee od tego , jak działa taki powielacz i czy może ktoś ma jakś szkolny schemacik.
    Pozdrawiam Rafał.
  • REKLAMA
  • #2 3081622
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
REKLAMA