Chodzi o zastosowanie powielaczy w nadajniku FM. Trochę (chyba) odpowiedzi znalazłem.
"Generator oprócz nośnej która jest jego głównym produktem wytwarza jeszcze częstotliwości harmoniczne które są wielokrotnościami nośnej . Mają one mniejszą wartość poziomu sygnału lecz przechodząc poprzez bloki wzmacniaczy osiągają znaczną moc . Harmoniczne te negatywnie wpływają na bloki wzmacniaczy generując tam sprzężenia , osłabiając wzmocnienie i przyczyniając się do generacji zakłóceń". To jest odpowiedź dlaczego generatory są :nie dobre".
Czy powielacz bez zniekształceń powiela częstotliwość...? Może zacznee od tego , jak działa taki powielacz i czy może ktoś ma jakś szkolny schemacik.
Pozdrawiam Rafał.
"Generator oprócz nośnej która jest jego głównym produktem wytwarza jeszcze częstotliwości harmoniczne które są wielokrotnościami nośnej . Mają one mniejszą wartość poziomu sygnału lecz przechodząc poprzez bloki wzmacniaczy osiągają znaczną moc . Harmoniczne te negatywnie wpływają na bloki wzmacniaczy generując tam sprzężenia , osłabiając wzmocnienie i przyczyniając się do generacji zakłóceń". To jest odpowiedź dlaczego generatory są :nie dobre".
Czy powielacz bez zniekształceń powiela częstotliwość...? Może zacznee od tego , jak działa taki powielacz i czy może ktoś ma jakś szkolny schemacik.
Pozdrawiam Rafał.