Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B problem ze spryskiwaczem i poduszkami

09 Paź 2006 16:58 3578 5
  • Poziom 9  
    Mam problem-zakupiłem na giełdzie elektronicznej alarm samochodowy i postanowiłem go sam założyc. Czynność ta prawie sie udała, bo po montażu nie działa spryskiwacz do przednich szyb i nie gaśnie kontrolka od poduszek. W związku z tym pytanie czy ktoś miał podobny problem i czy te dwie rzeczy mają coś wspólnego, może któryś bezpiecznik lub jakiś przekażnik. Rzecz miała miejsce w oplu vectra B
  • Poziom 13  
    proponował bym sprawdzić wszystkie bezpieczniki. Jeżeli alarm podłączyłeś za bezpiecznik który odpowiada za poduszki i spryskiwasz to mógł on się przepalić. Przekażnikom nic raczej nie będzie. A co do bezpieczników to sprawdż wszystkie i niewiem jak jest vectrze ale u mnie (citroen saxo) bezpieczniki są w środku jak i w komorze silnika, sądze że w vectrze też tak jest to sprawdz też te w silniku powinny być w jakimś czarnym pudełku trzeba otworzyć i sprawdzić- napewno nie zaszkodzi.
  • Poziom 13  
    Myśle że przy montażu alarmu coś przez przypadek rozpiąłeś posprawdzaj wszystkie kostki na przewodach w tej okolicy co montowałeś alarm
  • Poziom 18  
    Spryskiwacz i poduszki nie są na jednym bezpieczniku. Jeżeli chodzi o spryskiwacz to na pewno jest z jakimś innym obwodem na jednym bezpieczniku więc coś ci jeszcze nie działa. Jeżeli chodzi o poduszki to niekoniecznie coś nie tak. Tutaj tylko tester i czytanie kodów usterek. Sam więcej nie zdziałasz więc po co szukać niepotrzebnie.
  • Poziom 15  
    Poduszki nie są zabezpieczone żadnym bezpiecznikiem - bez przesady!!!
    W końcu mają one chronić a nie się zabić bo nie wypaliły bo jakiś bezpiecznik się spalił.
    Zapewne poruszyłeś którąś kostką od napinaczy pasów (częsta usterka w Vectrach B) lub po prostu jakoś odpiąłes zasilanie od sterownika AirBag i może uznał to sterownik za brak napięcia./zaniżone napięcie.
    Co do poduszki zapewne wystarczy błędy skasowac - co do spryskiwacza, szukajw bezpieczniakch :)
  • Poziom 18  
    Makarena looknij tutaj:
    http://airbag.com.pl/dokumentacja/AstG98/strona.htm Nie mam pod ręką schematu od Vectry ale znając życie każdy układ jest w jakiś sposób zabezpieczony. Mała zwara i masz wybór: odpalają poduszki albo odpala :-) instalacja i z nią całe autko.