Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Felicja i sprzed audio

Jesion 14 Oct 2006 19:41 3752 33
    Jesion
    Level 11  
    Witam jestem zielony w tych sprawach. Mam skode felicje i chciałbym do niej załozyć jakiś sprzęt audio mieszczący sie w graniach 500zl wystarcz mi radio+2 głosniki chyba ze macie inne rozwiazanie mieszcace sie w tym przedziale kasy, ześci pewnie kupie na allegro, a słucham techno. Jakie radio polecacie i głosniki 2-drozne czy odrazu ze wszytkimi pasami?? prosze o pomoc z góry dziękuje
  • Helpful post
    chico
    Level 18  
    Za ta kase nieposzalejesz. Clarion db168R(nowka 300zl) i do tego phonocar y-line(130mm, wieksze nie wchodza bez przerobek) i 'jakos' bedzie. Z przesylkami zmiescisz sie w 500 zl.
    Jesion
    Level 11  
    a taki lepszy ile mnie wyniesie? i zebm mógł tez dobrze posłuchać muzy moga być anwet 4+wzmacniasz

Dodano po 2 [minuty]:

albo jaki zestaw proponujesz do felicji
    chico
    Level 18  
    Lepszy wiec:

przod:
    -ten sam Clarion - 300zl
    -nowe boczki z dystansami na 165mm(allegro) - 150zl
    -wygluszenie drzwi - 65zl
    -phonocar'y y-line(pod samo radio) odseparowane - 120 zl
    -przerobka slupkow aby zamocowac tweetery(we wlasnym zakresie) - 0zl.

subwoofer:
    - stx 27/150/4 ss - 65zl
    - boschmann monoblock http://allegro.pl/item133937222_sklep_boschmann_wzmacniacz_monoblock_mosfet_bass_7.html
    lub http://allegro.pl/item133204245_sklep_soling_sl_109_do_tuby_130w_rms_zwrotnica_.html
    ~135zl
    - skrzynia + dodatki = 70-100zl

Razem: +/- 935zl w zaleznosci od posiadania materialow wlasnych oraz kosztow wysylek.
    Jesion
    Level 11  
    czyli głosniki 165mm a o jakiej mocy rms?? i wszytko ze zwrotnica czy tweetery ze zwrotnica a głosniki odrazu pod radyjko? bo nie obczajam troche tego jestem zielony w tym ale oś niecoś czytałem dzisiaj z oradnikó umieszonych na forum
    Jesion
    Level 11  
    a np bez sobufera moze być to wszytko czy wted inny sprzęt??
    chico
    Level 18  
    Oczywiscie, ze moze :) Subwoofer i wzmacniacz do niego mozna dolozyc przy nastepnym przyplywie gotowki. Pamietaj, ze najwazniejszy jest przod.

P.S.
    do powyzszego cennika zapomnialem dodac cene kabli okolo 50zl.
    Jesion
    Level 11  
    a głośniki sa lpesze jak ich moc rms jest wyższa?? np przy 13 wieidzłem ze sa nawet i po 110W możesz mi to jakos wytłumaczyc a przy tych 16 sa 35w tylko
    chico
    Level 18  
    Te glosniki dobrze nadaja sie do napedzenia samym radiem. Wiele "firm" typu first austria, czy inne tego typu wynalazki ma tenedencje do zawyzania mocy swoich produktow. Ogolnie rzecz biorac chodzi o to, ze glosniki podrzednych marek maja glupoty wypisane na pudelkach ;) i to, ze glosnik ma 110W wcale nie oznacza, ze on tyle ma. Nie sugeruj sie moca tylko jakoscia wykonania i opinia ludzi uzytkujacych dany sprzet.
    Jesion
    Level 11  
    aha a te boczki tak patrze na allegro i nie moge ich znaleść:/
    Jesion
    Level 11  
    dzięki za pomoc podejrzewam ze w niedługim czasie sprawie sobie taki sprzęcik do autko

Dodano po 16 [minuty]:

jeszce tak sie zastanawiam jak to wszytko kupie to kto mi to zamontuje ały srzęt sam nie umiem zegoś takiego:/
    Jesion
    Level 11  
    a zy próćz tego clariona wchodzi w gre inne radio??
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Możesz wziąć Pioneera deh2800.
    Jesion
    Level 11  
    a np jeżeli tle dzrwi tez bm chciał zmodyfikwoac i wstawić bozki nowe na głosniki i meci 4 głośniki to wted wzmaniasz jets mi otrzembny z wstayrcz samo radio?
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Na wzmacniaczu jest zawsze lepiej ale jak odpowiednio dobierzesz głośniki to nawet na samym radiu nie będzie źle.Wolałbym wziąć 13 Helixa blue52 i wstawić do miejsc fabrycznych(oczywiście tuningowanych i wygluszyć drzwi)niż kupić za 150zł panele na 16 i dokupić Phonocary16,5.Jeśli uznasz ,że masz za mało basu ,to możesz zawsze dolożyć suba STX27/150/4 + soling109(razem 200zł + kabelki50zł+jakaś buda40l) i wtedy bedzie OK.
    Ps: po co ci glośniki z tyłu?
    Jesion
    Level 11  
    nie rzemyslałem etgo dokońca i rezgnuje z tych głosników z tyłu. Jak stuningowancyh miesjc fabrycznych nie rozuiem etgo no wygłuszyć to cozywiscie wygłusze drzwi a zamaist tego suba nie można wstawić głosników 6X9??
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Mozna wstawić 6x9 ale basu i tak nie będzie(co najwyżej PIPU PITU)Ten zestawik ,który ci napisałem(można użyć GTA200 zamiast Solinga-cena podobna)to najtańsze wyjście ,żeby uzyskać fajny bas(cudów nie będzie na glośniku za 66zł,ale bas już będzie odczuwalny).Tuning polegał by na dystansach (nie panelach)z MDF i wyklejenu taśmą dekarską plastików.
    Jesion
    Level 11  
    patrzyłem na ene tych helixów 53 to ione kosztuja 239zł a boczki 150+koszta wysyłki głosniki 119 +koszt wsyłki hmm zoabzm ile fundusz dostane wtedy pomyśle a sa jakies głosniki dobre ale zamykająe sie w 100 zł?? z leeiej kupić raz a porządnie? niz otem wymieniać

Dodano po 3 [minuty]:

http://allegro.pl/item133711026_interaudio_platyna_boschmann_16_5cm_280w_gw12mc.html a co sądzisz o tych głosnikach??
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Te panele za 150zł i tak muszą być "podbudowane" dystansami do blachy bo inaczej bedzie "grała"cała tapicerka,więc robota cię nie ominie(zyskasz jedynie możliwość zamontowania 16,5 cm głośnika).
    Głośniki dobre i do 100zł to tylko Phonocar ,ale zestaw(osobno wofer i tweeter),a te co podałeś to coaxial(czytaj kupa).W drzwi nie daje się coaxiali ,no chyba,ze leżysz na podłodze w czasie jazdy(umiejscowienie tweetera ,a tym samym bazy stereo).Odpuść sobie Boschmana(ma tylko parę dobrych rzeczy-droższych).
    Jesion
    Level 11  
    zyli jak kupowac to albo phonocara albo helix z głosników. bo to tych boczków co mam to dodać mate wygłuszjąca i dystanse i 13 moge mntowac do etgo tweeter radio to tóe bło odane wyżej i bedzie w miare dobrze?
    herdi
    Level 23  
    Do Felki wchodzą 16 bez większych przeróbek :)
  • Helpful post
    powalla
    Moderator of CarAudio
    No to nie ma się co zastanawiać bierz Helixa blue62 i solidnie zamontuj i bedzie dobrze.

Ps.JESION zrób coś z tą klawiaturą albo wolniej pisz(nie chce mi się kombinować co napisałeś) np. " tóe bło odane"
    Jesion
    Level 11  
    do przednich paneli? wchodzą 16?? a 16,5 wejdą?? herdi możesz sie ze mna skontaktowac wieczorem na gg to jest mój nuemr 5245898
    herdi
    Level 23  
    Jesion wrote:
    do przednich paneli? wchodzą 16?? a 16,5 wejdą?? herdi możesz sie ze mna skontaktowac wieczorem na gg to jest mój nuemr 5245898

Tu akurat dorobiliśmy panele, ale wcześniej było normalnie :)
    http://www.gae.pl/felicia.php
    Jesion
    Level 11  
    no własnie musze zadzwonić chyab dos alonu sskody i sie zpaytac z normlanie wchdoza 16 i 16,5. Herdi jakbym miał problemy omógł bys mi do iebei mama tlko 120 km jakies 2,5 h jazdy
  • Helpful post
    herdi
    Level 23  
    Jesion wrote:
    no własnie musze zadzwonić chyab dos alonu sskody i sie zpaytac z normlanie wchdoza 16 i 16,5. Herdi jakbym miał problemy omógł bys mi do iebei mama tlko 120 km jakies 2,5 h jazdy
    wejdzie 165
    Jesion
    Level 11  
    Herdi jak zakąłdałem tweetery to z ciekawości zmierzyłem głosniki u siebie ja mam 13 16 juz mi nie wedja bym mósiał now panel kuowac na 16 tam gdzie mam fabryczne głośniki
    herdi
    Level 23  
    Jesion wrote:
    Herdi jak zakąłdałem tweetery to z ciekawości zmierzyłem głosniki u siebie ja mam 13 16 juz mi nie wedja bym mósiał now panel kuowac na 16 tam gdzie mam fabryczne głośniki

Eeeeeeee, no nie jedną felę oprawiłem, ostatnią w czwartek :)