Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CW-29Z308T smużenie, rozmazywanie obrazu

tony822 19 Paź 2006 13:20 4928 15
  • #1 19 Paź 2006 13:20
    tony822
    Poziom 10  

Mam pytanie czy ktoś wie jak w telewizorach marki Samsung 29Z308T, 29Z408 lub innych z kineskopem Split usunąć ten defekt smużenia obrazu tzn. rozmazywania się, mam dostęp do menu serwisowego ale nie wiem czy któryś z tych parametrów poprawi ten defelkt. Może ktoś ma pomysł lub wie, jak to zrobić, bądź które ustawienia zmienić, aby obraz sie poprawił. Pozdrawiam

0 15
  • #2 19 Paź 2006 21:01
    jr120065
    Poziom 17  

A może jest to efekt przebicia wysokiego napięcia na trafku, kineskopie. Obejrzyj go w ciemnosci po zdjęciu obudowy czy coś nie pomyka do masy.

1
  • #3 20 Paź 2006 00:36
    darro82
    Poziom 14  

Masz w nim uszkodzoną na 99% pamieć. Wymień ja sobie jak nie pomoże to cały F-BOX do wymiany.

0
  • #4 20 Paź 2006 09:33
    tony822
    Poziom 10  

Witam ponownie, jeśli chodzi o trafopowielacz to nie widziałem żeby gdzieś było przebicie, z pamięcią też nie wiem, prawda jest taka, że wiele tych modeli, jak i również troszkę nowszych od niego ma ten sam problem. Czy w takim razie one wszystkie mogą mieć uszkodzenie fizyczne ?? Telewizor jest na gwarancji i raczej nie mogę w nim grzebać, co najwyżej oddać na serwis, tylko pewnie i tak nie poprawią tego problemu. A co do rozmywania to zależy ono od programu, który oglądam, czasami tego efektu nie widać a czasami jest dość dobrze zauważalny. Próbowałem trochę pogrzebać w serive menu, ale jakoś nie znalazłem czegoś co mi pomoże.

0
  • #5 20 Paź 2006 15:27
    Nikol
    Poziom 13  

Zależy jakie to smużenie.Jeśli na sylwetkach w ruchu to tak ten typ odbiera,natomiast jak masz to i na statycznych treściach to zgłos do serwisu.Moze to być za niskie napiecie na G2 lub cos z kineskopem.

0
  • #6 20 Paź 2006 16:41
    tony822
    Poziom 10  

Cholera to nie dobrze bo to właśnie na postaciach w ruchu :(, na statycznych jest bardzo wyraźnie i ostro. Zastanawia mnie to, że obraz wygląda jakby był przetworzony cyfrowo, coś jak Divx, moze gdyby mozna było powyłączać te cyfrowe bajery to działało by ok.

0
  • #7 21 Paź 2006 19:34
    tony822
    Poziom 10  

A czy ktoś może mi powiedzieć co oznaczają funkcje w menu serwisowym jak np: TNR, ABL MODE, ABL TH itp.. Obojętnie czy w języku angielskim czy polskim ważne tylko żebym miał rozwinięcie tych nazw z menu serwisowego. Pozdrawiam.

0
  • #8 23 Paź 2006 14:28
    tony822
    Poziom 10  

Ok już coś nie coś wiem na temat smużenia, właściwie jestem na tropie ;) tutaj można sobie co nieco poczytać aczkolwiek to jest do terochę innego modelu --> http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=353081
    Dzisiaj będe testował działanie tego co tam opisali, zobaczymy efekty.

0
  • #10 25 Paź 2006 10:29
    tony822
    Poziom 10  

Hmm zrobiłem niby takie ustawienia jakie tam podpowiadali, ale niema jakiejś zbytniej rewelacji :(, tzn. zmieniłem Gamma na 0 w Video Adjust 2, w Video Adjust 4 ustawiłem SVM RW 0, SVM Coring 0, SVM Gain 40, no i LTI_gain_AV 0, Peak_cor_AV 3, CTI_gain_AV 0 w Video Adjust 8. Rewelki nie ma, ale jeszcze będe walczył. Tam podali żeby zmieniać CTI_gain_SD i LTI też dla SD, ale ja korzystam z AV więc zmieniałem dla AV. Pozdrawiam.

0
  • #11 26 Paź 2006 09:45
    lukaaa
    Poziom 10  

opóżnianie reakcji czyli tz smużenie powodują cyfrowe ulepszacze w 100hz tv tak twierdzą fachowcy i tez mi się tak wydaje ja je właczam przy kiepskim podawaniu obrazu z kabla

0
  • #12 26 Paź 2006 11:07
    tony822
    Poziom 10  

Dokładnie tak widać, że obraz jest przetwarzany cyfrowo zanim trafi na ekran, ale czy nie można ich jakoś powyłączać ?? Miałem nadzieje, że menu serwisowe rozwiąże problem. Jeśli chodzi o sygnał to ja mam z dekodera cyfrowego przez AV więc jest on czysty, mam powyłączane efekty typu DNR (cyfrową redukcję szumów), CTI oraz LTI (korekcje kolorów i contrastu), pozostają jeszcze dynamiczne wzmacniacze jasności i kontrastu oraz kolorów. DCE chyba tak to się nazywa (Digital Color Enhancer) jest takie ustawienie u mnie w menu serwisowym (DCE Gain), ale też nie daje jakiś super efektów. Pozostaje mi jeszcze EPROM. Zawiera on właśnie ustawienia od dynamicznych regulacji, ale zostawiam to na sam koniec, jak juz nie będe miał innych możliwości. Zastanawiam się czy firma Samsung nie mogła zmienić softa w telewizorze, tak ażeby nie używać tych polepszaczy. Ewentualnie dać jakąś możliwość ich włączania, bądź wyłączania. Będe dalej testował i obserwował no i informował w miarę możliwości o postępach. W powyższych postach darro82 napisał: "Masz w nim uszkodzoną na 99% pamieć. Wymień ja sobie jak nie pomoże to cały F-BOX do wymiany.". Nie rozumiem w jaki sposób uszkodzona pamięć może mieć wpływ na taki efekt ?? Czy jest możliwość dostania takiej pamięci i czy zamontowana jest ona powierzchniowo SMD i ile ma nóżek. Pozdrawiam.

0
  • #13 26 Paź 2006 16:25
    lukaaa
    Poziom 10  

podstawową rolę odgrywa podawanie obrazu przez operatora .przesysył do niego też nie jest idealny i każdy chce cos poprawić a efekt jest różny szczególnie mieszając sygnał analogowy z cyfrowymi ulepszaczami i odbierając to na lcd lub plażmie . najpiękniejsze obrazy widzą sprzedawcy i reklamujący towar .
    pozdrawiam

Dodano po 3 [godziny] 39 [minuty]:

podaj ustawienia jakie masz w menu serwisowym to porównam z moimi można coś jeszcze dopracować chociaż chyba już niewiele .
    pozdrawiam

0
  • #14 06 Kwi 2007 16:05
    tony822
    Poziom 10  

Witam, po dość długim czasie używania tego telewizora nie wymyśliłem żadnego sposobu na poprawienie obrazu, zauważyłem tylko, że używając wejścia HD (progressive scan z DVD) brak jakichkolwiek oznaków tego efektu. Wydaje mi się, że firma samsung mogłaby wypuścić jakiś nowy soft do tych telewizorów, ponieważ wygląda to jakby rzeczywiście problem leżał nie tyle w jakości obrazu co w jego przetwarzaniu.

0
  • #15 06 Kwi 2007 21:50
    darro82
    Poziom 14  

Witam! Widze ze problem smurzenia bardziej sie naświetlił! Pisam wczesniej o uszkodzeniu pamieci. Otóż w samsungach przy widocznym smurzeniu obrazu ruchomego tzw. (efekt ducha) jedyna przyczyna jaka tam była to pamieć. Miałem kilka sztuk na to uszkodzenie! Ale w przypadku kolegi tony822 to pamiec jest ok. W samsugach (cyfrowa redukcja szumów) to wg. mnie jest LNA a nie DNR ale oświećcie mnie Sam też jeszcze nie znalazłem na to lekarstwa! Generalnie zawsze wyłączam cyf. red. szumów! Jest malutka poprawa, ale szału nie ma!
    Pozdrawiam

0
  • #16 10 Kwi 2007 21:59
    michalk2
    Poziom 18  

Taka konstrukcja tv; producenta nie poprawisz. Już nie raz przerabiałem to z kolegami z pracy.

0