Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Defekt monitoru Samsung SyncMaster 753dfx, Popsute odmagneso

kuki77 20 Paź 2006 08:54 813 3
  • #1 20 Paź 2006 08:54
    kuki77
    Poziom 10  

Niedawno kupilem uzywany monitora (model taki jak w temacie) w rogu pojawily sie odbarwienia, ktore zwykle mozna zlikwidowac przez odmagnesowanie (degauss).
    W tym problem ze po uzyciu tej funkcji nie widac zadnej reakcji, tylko jakies klikniecie.

W poblizu nie ma telefonu, glosnikow ani niczego zakrzywiajacego tor elektronow

Z gory dziekuje za wszelkie pomocne odpowiedzi.

• #2 20 Paź 2006 09:07
    Krzychu7
    Poziom 39  

Witam. Jeśli w czasie pracy cewki rozmagnesowującej nie ma charakterystycznych zmian w wyświetlanym obrazie, to zobacz, czy nie ma przerwy w jej podłączeniu. Uszkodzony może być także pozystor lub wypalone styki przekaźnika (sam przekaźnik dostaja zasilanie, bo piszesz, że jest "kilknięcie").

• #4 20 Paź 2006 11:43
    Mariopi
    Poziom 34  

Witam, mam też taki monitor i faktycznie zdarzyło mi się obwód degausing'u już przeglądać. Tak "z marszu" od razu sprawdź pozystor i styki przekaźnika oraz ich lutowanie na płycie głównej oraz samą cewkę. Jak nie masz pozystora zastępczego to można go celem sprawdzenia obwodu "zbocznikować" np. żarówką 100W/220V.
    Zapomniałeś użyć magicznego słowa "proszę o ofiarowanie paru punktów", ale pal licho - wiem co to znaczy brak schematu i "randka w ciemno".
    Ode mnie masz 5 pkt. i życzę sukcesów w naprawie :)
    Pozdrawiam - Mariusz.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME