logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Modernizacja zestawu: Epox ViaKT400A, Athlon XP 2000+ na PCI Express

qscgu 25 Paź 2006 22:30 1140 6
REKLAMA
  • #1 3153628
    qscgu
    Poziom 34  
    Posty: 3347
    Pomógł: 161
    Ocena: 50
    Witam. chcialbym zamienic moj zestaw na cos nowszego plyta i procek to
    Epox ViaKT400A 8K9A7I ???
    Athlon XP 2000+ ~170zl uzywany

    pierwsze pytanie to za ile mozna by sprzedac tą plyte glowną?
    chcialbym ten zestawik zamienic na zestaw o podobnych parametrach ale juz na PCI Express i Socket A zmienic na jakis Socket bardziej przyszłosciowy ale rownierz o podobnych parametrach.

    skoro zamiana na PCI express to moją karte tez bym chcial sprzedac a jest nią:

    Asus Radeon 9600XT mysle ze ~250zl moglbym ją sprzedac

    co wybrac do tej ceny?
    Ram mysle ze wystarczy mi jaki mam czyli 2 kosti 400mhz DDR jedna 512 a druga 256- w ostatecznosci moge ta 256 sprzedac i dolozyc z niej na cos lepszego albo sprzedac i jak zostanie pieniedzy to kupic 512.
    dysk 160 mi narazie wystarcza i nagrywarka DVD tez zostaje. Obudowa jest dośc duża a i zasilacz 300W tez narazie wystarczy. co proponujecie?
    za karte myslalem o czyms takim:
    http://www.allegro.pl/item136166614_ati_radeon_x700_256mb_ddr2_pci_e_gamefx_series_box.html
    oczywiscie uzywane czesci wchodzą w gre...
  • REKLAMA
  • #2 3153676
    damiang99
    Poziom 15  
    Posty: 139
    Pomógł: 10
    Ocena: 1
    Witam
    poszukaj na allegro jakies plyty glownej pod socket 939 najlepiej asus, gigabyte, msi, epox, dfi
    jesli chodzi o procka to najlepiej athlon 64 3000+
    karta grafiki to mysle ze cos z 7600gs lub 7300gt bo nie ma sensu brac x700
    Podaj jeszcze marke zasilacza
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 3153730
    qscgu
    Poziom 34  
    Posty: 3347
    Pomógł: 161
    Ocena: 50
    marka zasilacza to fortron 350W... wystarczy.
    a przypadkiem nie zle mnie zrozumiales? ja mam maxymalnie 100zl na dolozenie do tego komputera a chcialbym jak najmniej. procek rozumiem ze chodzi ci o ten:
    http://www.allegro.pl/item135698653_amd_athlon_3000_s939_venice_oem_od_herkulesa_.html
    a czy wentylator + radiator z semprona 2800 wystarczą?? czy nie podpasuje pod ten ?

    a plyta to np taka?
    http://www.allegro.pl/item136808973_wyprzedaz_asus_a8ne_fm_s_socket_939_nforce4_gw_ss.html
    czy moze taka lepsza?
    http://www.allegro.pl/item136623024_gigabyte_ga_k8u_939_uli_1689_box.html
    chyba ze jakas inna uzywka?

    no i karta do 300zl tylko jaka?
  • REKLAMA
  • #4 3153882
    damiang99
    Poziom 15  
    Posty: 139
    Pomógł: 10
    Ocena: 1
    proc sempron tez moze byc aby byl 64 bit ;) a ta druga plyta glowna ma agp, a chyba chodzilo ci o to zeby zmienic na pci-e.Mysle ze plyta 1 bedzie OK. Karta graficzna na pcie do 300zł mysle ze wyrwalbys jakals 7300gs ;)
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #5 3153924
    Platon
    Poziom 42  
    Posty: 9185
    Pomógł: 744
    Ocena: 169
    Radeona 9600 nie sprzedasz za 250zł, nie te czasy.
  • #6 3154220
    damiang99
    Poziom 15  
    Posty: 139
    Pomógł: 10
    Ocena: 1
    To jest radeon 9600XT wiec kto wie a jesli dobra firma...
  • #7 3155375
    qscgu
    Poziom 34  
    Posty: 3347
    Pomógł: 161
    Ocena: 50
    spokojnie sprzedam, to jest slynny asus R9600XT w benchmark.pl dostal 5/5 gwiazdek a ja mam identycznego:
    http://benchmark.pl/r.php?file=http://benchma...artykuly/recenzje/Radeon9600/asus_9600XT.html
    na dodatek jest juz taki na allegro wystawiony i tez chce gosc za niego 250zl

    oczywiscie chodzilo mi o to zeby zmienic na PCI-E... ale mam takie pytanie, czy jak moja obudowa jest duża to czy takie male plyty tez sie zmieszczą? czy bedzie rozstaw srubek pasowac?

    no i czy ten procek ktorego pokazalem bedzie dobry? ta plyta tez sie nada? czy moze cos lepszego wybrac? chodzi mi o to zeby miec dobrą wydajnosc w grach.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik planuje modernizację zestawu komputerowego opartego na płycie Epox ViaKT400A i procesorze Athlon XP 2000+, chcąc przejść na platformę z PCI Express i bardziej przyszłościowym socketem. Obecnie posiada kartę graficzną Asus Radeon 9600XT oraz pamięć DDR 400 MHz (512 MB i 256 MB). Zasilacz Fortron 350W i duża obudowa mają pozostać. W dyskusji rekomendowano zakup płyty głównej pod socket 939, np. Asus A8NE-FM lub Gigabyte GA-K8U, z procesorem Athlon 64 3000+ lub Sempron 64-bit, aby uzyskać lepszą wydajność i kompatybilność z PCI-E. Do karty graficznej sugerowano modele ATI Radeon X700, Nvidia GeForce 7600GS lub 7300GT w budżecie do 300 zł. Poruszono też kwestie kompatybilności obudowy z mniejszymi płytami oraz realnej wartości rynkowej karty Radeon 9600XT, która może być sprzedana za około 250 zł. Dyskusja obejmowała także pytania o chłodzenie procesora Sempron 2800 oraz rozstaw śrubek w obudowie dla nowych płyt.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA