Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPlus i limity. Parametry, transfer. Opinie.

30 Paź 2006 23:45 6260 15
  • Poziom 16  
    Witam! Czaje się na zakup iPlusa, niestety przeraża mnie, że zastrzegają sobie prawo do zmiany parametrów technicznych łącza po przekroczeniu 1GB/miesiąć jednak słyszałem, że nie korzystają z tego prawa, ale to info z trzeciej ręki. Stąd prośba, kto ma może mi doradzi (bądź odradzi...).
    Mam lapka i zależy mi na tym, żeby się w kabelki nie plątać a iplus jest najbardziej ergonomiczny jak dla mnei. Czekam na opinie - dzięki i pozdrawiam -Robert
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Z tego co słyszałem, iPlus jest tragicznym dzieckiem Plusa. Sam miałem okazję przetestować i powiem Ci, że było naprawdę nieciekawie. Bardzo wolno działający Internet. Opinię na ten temat podzielił nawet człowiek pracujący w salonie Plusa ;) Także, jeśli masz jakieś alternatywne rozwiązanie, proponowałbym zrezygnować z iPlusa.
  • Poziom 17  
    sam z tego kożystam i moge owiedzieć tylko - jak niejestes w zasięgu UMTS albo EDGE to zapomnij o przyzwoitym internecie, sredni transfer na poziomie 3,5kb/s (GPRS) Załuje ze wogule to wziołem ale umowa jest i nie da sie jej zerwac :(
  • Poziom 16  
    a jak z tym limitem panowie? przekroczyliście 1GB?
  • Poziom 17  
    Witam!

Słyszałem doś sporo o Iplusie. Niestety, jak mówią koledzy reklama to nie rzeczywistość. Nie znam rzeczywistego transferu danych, ale napewno jest on mniejszy niż to co oferują... oto cytat z innego forum
    Cytat:
    Średni transfer w mieście wynosił od 4 do 6 kB/s czyli GPRS.
    Skoro tak tzn. że na stronach Plusa informacje są nierzetelene i można
    zapomnieć o jakimkolwiek "normalnym" transferze?

Więc odnośnie tego 1 GB.
    Załóżmy że średni transfer będzie 5kB/s.

1GB : 30 dni = 34Mb/dzien

34MB ściągniemy w 2h przy transferze non-stop 5kB/s, ale kto na takim czymś sciąga pliki? TO jest tylko do http, więc 34Mb spokojnie wystarczą na 5-6h chodzenia po www. Ale czy kogoś nie denerwuje jak w XXI wieku strony otwierają się jak przy połączeniu modemowym....

Teraz musisz sobie odpowiedzieć na pytanie... ile będziesz używał Iplusa, i czy to będzie codziennie?

Najlepiej sprawdz.. jak się nie myle teraz jest promocja za 1zl na 7 dni
  • Poziom 20  
    Witam. iPlus-a używam co dziennie przeszło rok, rzeczywiście transfer nie jest duży ja nie miałem innej możliwości to wziąłem to do stacjonarnego PCta. Do poczty i przeglądania stron www wystarcza, oczywiście wypaśone strony otwierają się dość długo ale cóż dobre i to jak nie ma nic innego. Prowadzę nawet własną stronę www gdzie wysyłam na serwer różne zdjęcia ma ich już ponad 200. Jeśli chcesz ściągać duże pliki to możesz zapomnieć o iPlusie, mi udało się ściągnąć nie więcej niż 10MB przy jednej transmisji. Dlaczego już wyjaśniam, pierwszeństwo mają połączenia komórkowe jeśli akurat będzie duży ruch w rozmowach transmisja danych może być na chwilę przerwana i niestety tak się dzieje, dlatego przez dłuższy czas utrzymać stały transfer danych jest dość trudno. Ja jadę na GPRS-ie i jakoś sobie radzę mi wystarcza. Co do limitów pod koniec miesiąca ale nie zawsze zdarzają się częste zrywanie transmisji danych to jest chyba te ograniczenie bo drastycznego spowolnienia nie zauważyłem.
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Witam,nie chce się rozpisywać więc krótko, limit jest sam tego doświadczam co miesiąc,co do szybkosci to ja używam EDG i prętkość sięga w granicach 25KB-30KB maksymalnie wyciągam nawet 339Kbs,więc nie nażekam tylko limit mógł by być co najmniej na 5Giga to by było super,moim połączeniem przebijam kumpli co mają radiówke.:D
  • Poziom 16  
    ...a co dokładnie dzieje się po przekroczeniu limitu? Transfer spada dwu krotnie, dziesięciokrotnie, czy może cię całkowicie urywa...?
  • Poziom 33  
    a zapoznałeś sie z kosztami?? bo one nie małe są
  • Poziom 16  
    ...no 60zl miesięcznie powiedzmy, że jest do zniesienia, a modem podobno jest jakiś z EDGE za 180PLN ale nie ma go w ofercie na stronie i nie ma wifi.
    To co dokładnie się dzieje po przekroczeniu?
  • Poziom 2  
    No niestety, po wykożystaniu 1G jest już nie ciekawie,nie bede opisywał całego procesu,powiem tylko że ruch spada do GPRS,ale stronki i tak w miare sie otwierajom,wiadomo dla wymagajacych bedzie to niestety ruch muła,ja zewzgledu na to ze nie mam innej mozliwosci podłonczenia do neta musze uzywac Aiplusa, tak wiec jezeli masz innom mozliwosc to z ajplusem daj sobie spokój, ja jestem zawsze zadowolony tylko pare dni w miesiacu,bo to teledyski idom bez jakiegos zaciecia,a to sciaganie tak ładnie idzie,bo patrzysz na wykres a tam chula sobie na 28-32KBs, a potem niestety drastyczny spadek i blokada,przy sciaganiu w granicach 4-6KBs
  • Poziom 25  
    Czy ktos zauwazył problemy na jakie naraza nas aplikacja IPlus Manager? Sam błędy wytykam producentowi od kilku miesiecy. Ostatnie sprzed kilku dni, ktory opisac mozna prosto: jeśli wydaje ci sie ze komputer stracił na mocy wyłącz IPlusManager (v2.0 200807110001). Ten program skanuje katalog inbox, wczytuje wszystkie wysłane smsy bajt po bajcie i tak robi w kolko. U mnie daje to efekt 10-20% zuzycia procesora. Pytanie po co? Mam na to kilka teorii ale o tym moze innym razem. Zreszta wszystko ladnie opisalem w mailu - ktory od kilku dni pozostaje bez odpowiedzi :)
  • Poziom 14  
    witam panowie. mam pytanie da sie ominac jakos ten limit??
  • Poziom 25  
    Podobno jak sie dlugo o jakims marzeniu mysli, nawet tym nierealnym... to sie spelnia. Mozesz zaczac :P

A tak na serio. Topik poruszany byl juz w sieci wielokrotnie. Niestety nie znajdziesz jednak odpowiedzi na ktora czekasz.

Dodano po 2 [minuty]:

Przyszla mi teraz do glowy inna sprawa. Swojego czasu URTelekomunikacji nakazal TP zniesienie limitow na NEO. Czy ktos pamieta z jakiego to bylo powodu? Idac dalej... Czy wiec nie mozna by tego samego zrobic z innymi operatorami?
  • Poziom 14  
    minelo 3 miesiace od ostatniego postu. sa juz jakies luki zeby ominac limit??
  • Poziom 25  
    Raczej nie i nie liczyl bym na to ze bedzie jakas prosta metoda.

Zastanawia mnie inna rzecz. Jeśli dobrze pamiętam wyrok sądu zmusił TP do zniesienia limitów na NEO. Czy nie można by podejść podobnie do tematu limitów na internecie mobilnym?