Witam. mam maly problemik.
Mam dwie vermony takie jak wyzej. Obie byly uszkodzone. Jedna juz naprawilem bo byly tylko drobne zabiegi aby ja uruchomic. Z druga jest juz gozej.
Mianowicie wzmacniacz chodzi tylko ze galka od basu jest na min i volume rowniez. Chodzi jak przesterowany. Pomyslełem sprawdze tranzystory. Wylutowalem sprawdzilem i jest tak. Jeden jest chyba dobry bynajmniej mi sie tak wydaje bo moich testach omomierzem ma jakis tam opór miedzy nogami, nogami a masa. Drugi jest totalnie martwy tzn nie ma zadnego oporu ale tez nie ma przejscie czyli na mierniku cyfrowym na skalo Ω na wyswietlaczu jest 1 i po dotkieciu do nuze powinna byc wartocs ale w tym wypadku jest zero reakcji. Nic nie miga ani nie pokazuje nic na wyswietlaczu.
Wg schematu powinny tak byc tranzystory KD503 a s wsadzone TESLA KD3773 TDO321.
NA plytce gdzie jest ten tranzystor jest napiecie wzgledem obudowy tylko na nodze K 38V na B i E nie ma zadnego napiecia wzgledem obudowy.
Wyniki pomiaru pierwszego tranzystora sa nastepujace:
E-B-114Ω
E-K-67Ω
B-K-175Ω
Na jakims poscie wyczytalem ze zamiennikami tych KD3773 sa 2n3773 dostepne na allegro http://www.allegro.pl/item130281910_tranzystor_2n3773_kod0791_.html
Ale moje pytanie jest takie czy jesli ktos juz zmienial te tranzystory i wstawil zamienniki to ja moge wstawic zamienniki tych zamiennikow?
Jakie mam wstawic? Czy cos jeszcze moglo ucedz uszkodzeniu? Wydaje mi sie ze nie skoro wzmacniacz normalnie pracowal tylko ze dzwiek byl znieksztalcony :/
Mam dwie vermony takie jak wyzej. Obie byly uszkodzone. Jedna juz naprawilem bo byly tylko drobne zabiegi aby ja uruchomic. Z druga jest juz gozej.
Mianowicie wzmacniacz chodzi tylko ze galka od basu jest na min i volume rowniez. Chodzi jak przesterowany. Pomyslełem sprawdze tranzystory. Wylutowalem sprawdzilem i jest tak. Jeden jest chyba dobry bynajmniej mi sie tak wydaje bo moich testach omomierzem ma jakis tam opór miedzy nogami, nogami a masa. Drugi jest totalnie martwy tzn nie ma zadnego oporu ale tez nie ma przejscie czyli na mierniku cyfrowym na skalo Ω na wyswietlaczu jest 1 i po dotkieciu do nuze powinna byc wartocs ale w tym wypadku jest zero reakcji. Nic nie miga ani nie pokazuje nic na wyswietlaczu.
Wg schematu powinny tak byc tranzystory KD503 a s wsadzone TESLA KD3773 TDO321.
NA plytce gdzie jest ten tranzystor jest napiecie wzgledem obudowy tylko na nodze K 38V na B i E nie ma zadnego napiecia wzgledem obudowy.
Wyniki pomiaru pierwszego tranzystora sa nastepujace:
E-B-114Ω
E-K-67Ω
B-K-175Ω
Na jakims poscie wyczytalem ze zamiennikami tych KD3773 sa 2n3773 dostepne na allegro http://www.allegro.pl/item130281910_tranzystor_2n3773_kod0791_.html
Ale moje pytanie jest takie czy jesli ktos juz zmienial te tranzystory i wstawil zamienniki to ja moge wstawic zamienniki tych zamiennikow?
Jakie mam wstawic? Czy cos jeszcze moglo ucedz uszkodzeniu? Wydaje mi sie ze nie skoro wzmacniacz normalnie pracowal tylko ze dzwiek byl znieksztalcony :/