Zaczynam nowy wątek na temat który jak widzę jest wałkowany kilka razy w tygodniu. Czytałem dużo, przetestowałem kilkanaście programów i nici z efektów. Jestem młodzikiem w programowaniu więc proszę o przyziemne odpowiedzi
a już pisze w czym rzecz. Chciałem zmierzyć sobie temperaturkę za pomoca wspomnianego DS18S20 na Atmedze8 i dodam, że bawię sie bascomem. Zakupiłem dwie sztuki DS-a na allegro od znanej firmy atronic więc niby powinny być ok. Do pomiarów wykorzystywałem portb.0, testowałem wszyskie programy na dwóch różnych atmegach8 ... i nic. Gdy już cokolwiek widziałem na moim LCD to były to tylko zera. Proszę szanownych kolegów o pomoc. Choć o przysłowiowe 5 linijek programu który w moim przypadku powinien na 100% zadziałać i choć pomógł by mi stwierdzić czy mam sprawne DS-y ;(
Dobra dzięki za pomoc. Poradziłem sobie. Brakowało opornika. Można zamknąć temat.
Dobra dzięki za pomoc. Poradziłem sobie. Brakowało opornika. Można zamknąć temat.