logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór między Celeron 1000/100 a Pentium III 600/100 - który lepszy?

czulkin 24 Lis 2006 15:27 1529 6
REKLAMA
  • #1 3258669
    czulkin
    Poziom 13  
    Posty: 116
    Ocena: 2
    witam

    chcialbym sie was poradzic który procek jest lepszy.bardziej wydajniejszy mam dzisiaj oba i ktoregos musze sprzedac tylko niewiem ktorego sobie zostawic. doradzcie mi cos...

    z gory dzieki
  • REKLAMA
  • #2 3258701
    Damnian
    Poziom 34  
    Posty: 2304
    Pomógł: 193
    Ocena: 89
    hm... tutaj nawet nie ma co dyskutować.. celeron 1.0 Ghz będzie szybszy.
  • REKLAMA
  • #3 3258708
    czulkin
    Poziom 13  
    Posty: 116
    Ocena: 2
    no wlasnie tylko czytajac kilkanascie innych tematow to celeron jest gorszy od p III i tak sie wlasnie zastanawiam gleboko nad tym dlatego tez chce sie poradzic . ponoc mhz to nie wszystko??

    Dodano po 3 [minuty]:

    ten celeron to jest zwykly i ma 128 KB pamieci l2 a pentium to 600 E ...
  • REKLAMA
  • #4 3258732
    ogorki
    Poziom 17  
    Posty: 237
    Pomógł: 15
    Ocena: 13
    No jasne, w tym zestawieniu to Celeronek wypada lepiej. A jak masz
    czulkin napisał:
    mam dzisiaj oba
    to sobie przetestuj, który ci działa lepiej i szybciej (np. benchmarki) :D
  • #5 3258734
    coolombo
    Poziom 29  
    Posty: 1456
    Pomógł: 72
    Ocena: 59
    Jeżeli zegary byłyby te same to PIII ma tą przewagę że ma większą pamięć podręczną 128kb vs 256kb i więcej zależnie od wersji PIII.

    Różnica w zegarach procków które podałeś jest spora i lepszym wyborem jest celeron 1Ghz.

    Była seria celeronów o oznaczeniu Tualatin zegary zdaje się od 1Ghz do 1,4Ghz one miały 256kb pamięci cache, praktycznie wydajnścią nie różniły się od standardowych PIII .
    Sam używam wysłużonego celerona 800Mhz_128kb cache który bez większych problemów daje się podkręcić na 1120MHz. Do pracy w windowsie słuchaniu muzyki i oglądaniu filmów wystarcza, jednak żeby zagrać w nową grę to nie za bardzo.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 3258742
    wiezlak
    Poziom 35  
    Posty: 2206
    Pomógł: 278
    Ocena: 37
    Zgadza się - Celeron 1GHz będzie lepszy (nawet jeśli to Coppermine a nie Tualatin). W stosunku do tego P3 Celeron Coppermine ma tylko o 1/2 mniej pamięci Cache L2, co nadrabia z zapasem wyższym zegarem. Jeśli zaś to Celeron Tualatin (z charakterystyczną metalową osłoną jądra), to masz rodzynek z 256KB Cache L2 z dużym potencjałem do OC (powinien osiągnąć 1330MHz bez podnoszenia napięcia).
  • #7 3260868
    czulkin
    Poziom 13  
    Posty: 116
    Ocena: 2
    dzieki za wszystko temacik zamykam juz zmienilem juz procka

    pozdrawiam

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyboru między procesorami Intel Celeron 1000 MHz (1.0 GHz) a Pentium III 600 MHz, oba z magistralą 100 MHz. Pomimo niższej częstotliwości zegara, Pentium III posiada większą pamięć podręczną L2 (256 KB lub więcej) w porównaniu do standardowego Celerona z 128 KB L2. Jednak różnica w taktowaniu jest na tyle duża, że Celeron 1 GHz wypada wydajniej w codziennych zastosowaniach. Wspomniano także o serii Celeron Tualatin z 256 KB pamięci L2, która oferuje wydajność zbliżoną do Pentium III i duży potencjał do podkręcania. Zalecane jest testowanie wydajności za pomocą benchmarków, ale ogólnie Celeron 1 GHz jest lepszym wyborem do pracy biurowej, multimediów i lekkich zastosowań. Autor ostatecznie zdecydował się na wymianę procesora.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA