Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie Astry F sedan

26 Lis 2006 09:53 4458 8
  • Poziom 11  
    Witam
    Posiadam Astre F w wersji sedan z 96r., ma ona fabryczne glosniki w drzwiach tylko, do tego nadaja sie one w sumie na smietnik poniewaz 1 ma uszkodzoną membrane. Chcialbym sie poradzic co mozna by zaproponowac do tego samochodu ? tzn w drzwi na podmianke fabrycznych i moze cos na tyl > z tyłu sa otwory montazowe w blasze na glosniki 16.5 ale nad nimi jest jeszcze polka, ktora trzeba by jeszcze ciac pod otwory. Radio mam panasonica CQ-111OAN z napisem 4x45. kwota jaka dysponuje to ok 250 zl na calosc i nie jestem jakis audiofilem ale dzwiek lubie czysty.
    DZiekuje z gory za pomoc
  • Poziom 42  
    mysle ze najlepiej sie skupic na przednich glosnikach tylko podaj rozmiar jaki tam wchodzi
  • Poziom 11  
    w drzwiach sa chyba ok 16 cm.
    mam pytanie do kogos kto robil cos przy takiej astrze czy zeby wyciagnac glosnik z drzwi trzeba demontowac cala tapicerke ? wlasnie ogladalem odkrecilem sroby z dystanu plastikowego ale nijka krecac nie da sie normlanie tak wyciagnąc moze jast na to jakis sposob ? w przypadku gdyby trzeba bylo zdejmowac tapicerke to niestety musze poczekac do wiosny ;(
  • Poziom 17  
    Znajomy ma ta astre i z tego co mowil, to wchodza 160mm i zeby wyciagnac glosnik trzeba demontowac tapicerke niestety.

Ale moge Cie pocieszyc, jesli chcialbys przeciagnac kabel zasilajacy do wzmacniacza od akumulatora to jest to 10 minut roboty:) Bardzo latwo to zrobic ;)
  • Moderator CarAudio
    Zobacz na powe.pl sa tam fajne dystanse z MDF (tylko przykręcić ,bez kombinacji)i wchodzą 165mmgłośniki.Głośniki za ok250zł to oczywiście Helix blue 62 (najlepsze wyjście za taką kase).

PS: gdybyś jeszcze zrobił wygłuszenie drzwi nawet taśmą dekarską (poczytaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787 ) ,to wtedy dopiero miałbyś frajdę z dźwięku z Helixów.
  • Poziom 27  
    www.powe.pl i do działu montarze

korzystaj teraz z ładnej pogody i rób to teraz puki lato mamy :) zima podobno ma być długa...
  • Poziom 14  
    Jeżeli zależy ci na szybkim i bezproblemowym montażu przy zastosowaniu standardowych dystansów to pomyśl o głośnikach o głębokości montażówej ok . 50 mm . Do 200 zł do wyboru masz Phonocary Y-line Extra Flat lub Sinuslive Slf 165 . Aczkolwiek pod sam radiem lepiej sprawdzą Phonocary . Zestaw Phonocar + tweetery Philips z jedwabną kopułka zagra znacznie lepiej od fabrycznego nagłośnienia i jest banalny w montażu .

Jeżeli twój audiofilski apetyt jest trochę bardziej rozbudzony i myślisz o zestawach w granicach 250 to weż pod uwagę również koniecznośc wytłumnienia . Inwestowanie takich pieniędzy nie ma sensu , jeżeli nie podejdziesz kompleksowo do tematu . Koszt mat to około 70-100 zł . Znacznie prościej będzie ci zamontowac zestaw Powerbassa S-6 C , który ma mniejsza głębokość montażową o 3 mm od Helixa . W Astrze 1 te 3 mm są na wagę złota :-) Helix również po ciężkich bojach wejdzie . Jeżeli jesteś z Wrocławia to pisz na priva . Mam w tej chwili w sklepie Powerbassa , Helixa i Phonocara . Najlepiej będzie jak podjedziesz i porównasz sobie te zestawy .
  • Poziom 11  
    wielkie dzieki za wskazówki.
    NIestety nie jestem z Wrocławia ale z Kielc ale czesto bywam we Wrocławiu, wiec przy okazji napewno zajrze, masz sklep na Dworcowej ?