logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dysk Maxtor 250GB - padła elektronika -jaką można zamiennie?

Kyzak 02 Gru 2006 13:44 1667 5
REKLAMA
  • #1 3285957
    Kyzak
    Poziom 13  
    Posty: 134
    Pomógł: 3
    Witam
    Wskutek mojej głupoty :-) podłączałem inne urządzenie na tym samym kablu i spowodowałem zwarcie na 5V z masą.
    Komputer od razu się zresetował i od tamtej pory nie wykrywa dysku.
    Sprawdzałem i na innym kompie - dysk nie kręci.

    Mam pytanie - czy do tego dysku mogę kupić elektronikę z maxtora 200GB??
    Bardzo zależy mi na odzyskaniu danych...

    Symbole dysku:
    Maxtor DiamondMax Plus 9
    250GB ATA/133 HDD

    Code: YAR41BW0
    K.M.C.D
    SN: Y644ZS9E
    6Y250P0062811

    Czy dałoby się założyć elektronikę od 250gb - 6Y200P0?
    takiego jak
    tutaj:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=145828467
  • REKLAMA
  • #2 3286042
    Stanisław2003
    Poziom 28  
    Posty: 1259
    Pomógł: 74
    Ocena: 49
    żadna- nawet oryginalna od takiego samego dysku bez przeprogramowania nie pójdzie dobrze.
  • REKLAMA
  • #3 3286162
    bubu321
    Poziom 24  
    Posty: 723
    Pomógł: 52
    Ocena: 11
    to wszystko zalezy od tego jaki ma byc efekt końcowy tej naprawy.
    jeśli tylko odzyskanie dysku, pojemnosci to można sie bawić elektronikami.
    jesli załozyłes sobie także odzyskanie danych to płytka elektroniki musi mieć parametry takie jak na twojej elektronice.
    Czyli nawet producent i rok produkcji, kraj pochodzenia musi się zgadzać.

    :D
  • REKLAMA
  • #4 3286571
    Kyzak
    Poziom 13  
    Posty: 134
    Pomógł: 3
    Stanisław2003 napisał:
    żadna- nawet oryginalna od takiego samego dysku bez przeprogramowania nie pójdzie dobrze.


    Ale na forum wielokrotnie mówione było o takiej możliwości i nigdy nikt tego tak szybko nie przekreślił jak ty....

    Najprawdopodobniej spróbuję dopasować elektronikę właśnie od tego dysku 200GB - rodzina ta sama i firmware też więc chyba pójdzie? sam już nie wiem a szkoda mi tych zdjęć i muzyki zbieranej latami...
    Najlepsze jest to że dzisiaj zaopatrzyłem się w 100 DVD-R żeby wszystko nagrać... teraz mnie te płyty straszą ;-)
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 3289102
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
REKLAMA