Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Awaria telefonu.

03 Dec 2006 23:56 2258 4
Wago
 • #1
  User removed account
  User removed account  
 • Wago
 • Helpful post
  #2
  W.Wojtek
  Phones specialist
  NIe ma sposobu.
  Jak jest sygnał i działa to jest w porządku.
  A jak nie ma sygnału i brak napiecia to ...znaczy wszystko i nic.
  Układy liniowe centrali testują linie i w wypadku zwarcia, doziemienia jednej żyły, trwałego podniesienia słuchawki odcinaja zasilanie sprawdzajac co pewien czas "stan spraw"..
  A jak cwany haker podepnie zasilanie ok 9 V i odetnie linię w piwnicy to żadne zabawki określane mianem antypirata nic nie wykażą.
  To zwykła zabawki dla naiwnych lub głupich szczeniaków z bloku ..
 • Wago
 • Helpful post
  #3
  PICIA
  Level 33  
  Generalnie to:
  - każdą usterkę zgłaszać natychmiast jesli to mozliwe.
  - koniecznie przy każdym zgłoszeniu otrzymac numer zgłoszenia usterki
  ( jesli to dzieje się bardzo często te numery będą podstawą rekalmacji-bo każdy konsyltant jest zoobowiązany takowy podać)
  -masz prawo do zarządania sprawdzenia linni telefonicznej od piwnicy do gniazdka oraz jej zabezpieczenie ( jesli podejrzewasz działanie osób trzecich-jest to w obowiązku operatora)
  -niemniej mozesz zarządać bilingu z okresu częstych zaników sygnału-biling bezpłatny ,aby przeanalizować czy czasem nie pojawi się jakis numer nieznajomy-bądz jakieś teległosowanie.
  -za kazdy dzień usterki przysługuje ci bonifilata 1/30 abonamentu za każdy dzień oraz dodatkowo odszkodowanie za każdy dzień nieczynnego telefonu.
  -gdy usterka jest naprawiona operator już w obecniej chwili stara się do ciebie oddzwonić-potwierdzenie naprawy...,jesli wg ciebie nie jest tak jak powinno...nie potwierdzasz naprawy czas usterki nadla biegnie..pomimo ze sygnał na obecna chwilę masz....
  - masz prawo aby operator ci jasno odpowiedział czy niemasz tz PCM (telefonia wielokrotna) jesl jest możewsz zarządać jej zdjęcia- opisany objaw przez Ciebie może świadczyć ze poprostu PCM się wiesza..
  -masz prawo sie umówić z monterem na kontrolę instalacji-lub wymianę na nową-tz ruchoma przerwa.
  -masz prawo zwrócić się do operatora o uporządkowanie instalacji w piwnicy oraz o jej zabezpieczenie tz "siano"koło skrzynki oraz jesli skrzynka niema zamykania-zamka o jej wymianę..bo łaski ci nikt nie robi.

  -Jesli naprawy nie skutkują składasz reklamacje na 9393 podając nr zgłoszeń ( operator je ma ale nie zaszkodzi je podać)
  -do 14 dnii od złożenia rekalmacji otrzymasz na piśmie wyjaśnienie.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  PICIA
  Level 33  
  powodem usterki moze byc też -zły styk na PG centrali..oraz awaria karty abonenckiej..ale akurat w to mi się niechce wierzyć