Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Virtual DJ i Shoutcast w radiu internetowym???????

mejlasek 09 Gru 2006 19:41 5239 2
  • #1 09 Gru 2006 19:41
    mejlasek
    Poziom 11  

Witam, mam problem, razem z kolegami założyliśmy szkolne radio internetowe i początkowo do tego celu używaliśmy Winampa i plugina do niego o nazwie Shoutcast. Serwer nie byl na żadnym z naszych komputerów, tylko na serwerze Stacja.fm

Od niedawna próbujemy jakiegoś nowego rozwiązania, by grało się lepiej, razem z pozdrowieniami i tymi bajerami. Poczatkowo myśleliśmy o Traktorze DJ Studio, jednak ostatecznie wybór padł na Virtual DJ 4.1. Program ten podobno ładnie funkcjonuje jako "nadajnik" radia...podobno, ponieważ my nie mamy zielonego pojęcia jak go skonfigurować by działał jako radio.

Czy ktoś mógłby wytłumaczyć krok po kroku, lub chociaż po części jak go skonfigurować by działał?????????

0 2
  • #2 09 Gru 2006 19:48
    lex00
    Poziom 26  

W kwestii tego programu nie mogę ci pomóc ale świetnym programem do tworzenia takiej rozgłośni jest JetAudio, i program, który instaluje się razem z nim Shoutcast , myślę, że jego możliwości wam wystarczą a nawet przewyższą wasze oczekiwania :D

0
  • #3 13 Lut 2007 16:29
    mejlasek
    Poziom 11  

ostatecznie wykombinowaliśmy inaczej:

Zainstalowałem oddzielnie Oddcasta v3 i ustawiłem na Stero Mix, w ten sposób zbiera on wszystkie dźwięki z kompa w tym z np. Traktora czy też VDJ, wszystko działa bezproblemowo, tak więc jeśli ktoś się tym interesuje to jak najbardziej polecam ten sposób :)

0
  Szukaj w 5mln produktów