Witam
Jak juz pewnie zdarzyliscie sie domyslec mam Omege B z95r. Autko ma juz 312 tys. km :sm7: i zaczyna sie "sypac". Udalo mi sie jak na razie uporac z porannym odpalaniem (wczesniej akumulator padal a i tak nie palila), plywajacymi obrotami na jalowym biegu i brakiem mocy na gazie. Zostal jeszcze problem "nie chodzenia na benzynie". Generalnie autko odpala juz bez problemow nawet ladnie wchodzi na obroty gdy stoi sie w miejscu. Jednak jazda to calkiem inna bajka. Zeby ruszyc trzeba przez pol minuty przeciagac sprzeglo na wysokich obrotach. Potem gdy juz sie jedzie to gdy sie chce przyspieszyc i wciska sie gaz, autko zamiast przyspieszac ... chamuje
. Trzeba znalezc optymalne polozenie gazu wtedy lekko przyspiesza. Robilem juz wszystko ... czujik walu, walka, przeplywomierz, temp. silnika, czyscilem EGR i krokowy, uszczlnilem i czyscilem dolot ............ . Teraz moje podejrzenia padly na mapy. Ponizej zrzut ekranu z mapa w 3d z winols'a. Chyba nie powinna tak wygladac co?? Dodam tylko, ze na gazie chodzi super.
Czy ktos z was posiada fabryczny (albo w ogole jakis) wsad do pamieci 27c256 do tego autka?? I czy jest mozliwe zeby mapy rozstrajaly sie od LPG??
Pozdrawiam
Jak juz pewnie zdarzyliscie sie domyslec mam Omege B z95r. Autko ma juz 312 tys. km :sm7: i zaczyna sie "sypac". Udalo mi sie jak na razie uporac z porannym odpalaniem (wczesniej akumulator padal a i tak nie palila), plywajacymi obrotami na jalowym biegu i brakiem mocy na gazie. Zostal jeszcze problem "nie chodzenia na benzynie". Generalnie autko odpala juz bez problemow nawet ladnie wchodzi na obroty gdy stoi sie w miejscu. Jednak jazda to calkiem inna bajka. Zeby ruszyc trzeba przez pol minuty przeciagac sprzeglo na wysokich obrotach. Potem gdy juz sie jedzie to gdy sie chce przyspieszyc i wciska sie gaz, autko zamiast przyspieszac ... chamuje
Czy ktos z was posiada fabryczny (albo w ogole jakis) wsad do pamieci 27c256 do tego autka?? I czy jest mozliwe zeby mapy rozstrajaly sie od LPG??
Pozdrawiam