logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Brak dostępu do internetu po aktualizacji Gentoo - emerge baselayout

tokarz 15 Gru 2006 11:35 1020 3
REKLAMA
  • #1 3333347
    tokarz
    Poziom 18  
    Posty: 349
    Pomógł: 17
    Ocena: 19
    Witam.
    Od pewnego czasu korzystam z gentoo i sieć działała mi wyśmienicie. Po wykonaniu emerge -uavDN world, jakieś dwa dni temu, komputer wykrzaczył się na końcówce baselayout. Uruchomiłem emerge ponownie (dla baselayout na początek) i wszystkie paczki się skompilowały jak należy. Dopiero po ponownym uruchomieniu komputera okazało się, że nie mogę korzystać z internetu (udostępniony przez router). Sieć lokalna działa bez problemów, natomiast przy próbie np. www.wp.pl: ping: unknown host www.wp.pl
    ping ip.ip.ip.ip: connect: network is unreachable.
    Myślałem, że to może kernel, ale uruchomiłem poprzedni i wciąż to samo.
    Dodam, że w czasie tego emerge, skompiloały się paczki:
    pax-utils
    sysvinit
    init-0
    alsa-headers
    mp3blaster
    baselayout (tutaj się wykrzaczył)
    gentoo-sources-2.6.19-r2
    dbus
    alsa-lib
    alsa-utils
    file
    ghostscript
    alsa-tools
    openoffice-bin
    Co mogło się stać źle ? Jak to naprawić ?
    Oczywiście konfiurację sieci sprawdziłem i jest OK. Gateway jest poprawne, serwer dns też.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 3335162
    DooMinick
    Poziom 21  
    Posty: 359
    Pomógł: 31
    Ocena: 9
    Zobacz na tabele routingu, bo "network is unreachable" wyskakuje z reguly wtedy, gdy komputer nie wie, dokad poslac adresy do tej sieci. Moze tez cos na bramie?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 3335270
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    Podaj wynik poleceń:
    ifconfig
    route -n
  • #4 3351059
    tokarz
    Poziom 18  
    Posty: 349
    Pomógł: 17
    Ocena: 19
    Już problem się rozwiązał. Przy zmianie baselayout, zmienił się sysctl.conf. A ja po prostu nie uruchomiłem etc-update. Dzięki za pomoc.
REKLAMA