Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy wiesz, że używanie gier bez licencji we własnym domu ...

Lukashh 21 Gru 2006 21:22 2103 8
 • #1 21 Gru 2006 21:22
  Lukashh
  Poziom 16  

  Oto artykul jaki znalazłem w sieci:


  ... nie podlega w Polsce karze?

  Informujemy wszystkie nieświadome osoby, iż używanie oprogramowania bez licencji w celach niezarobkowych nie jest w Polsce przestępstwem i nie podlega karze.
  Konfiskowanie prywatnego sprzętu na podstawie Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 4 lutego 1994 roku jest ewidentnym nadużyciem ze strony prokuratury i bezsprzecznie o wiele poważniejszym naruszeniem prawa niż samo łamanie zapisów tejże Ustawy.

  Nie pozwólcie prokuratorowi wmówić wam, że popełniacie przestępstwo grając w gry, których nie kupiliście w Empiku na windowsie którego ściągnęliście z sieci. Nie ma takiego przestępstwa w naszym prawodawstwie.
  Idźcie z tym do sądu, do niczego się nie przyznawajcie, mówicie prawdę: że nie zarobiliście na tym ani grosza i gdybyście mieli zapłacić za dany program, system lub grę, to nigdy byście ich nie używali, bo nie są warte swej ceny. A zainstalowaliście to ścierwo z ciekawości, dla zabawy, albo na złość mediom - nie po to, aby mieć z tego jakąkolwiek korzyść mająkową.

  Gdy zostaniecie uniewinnieni przez sąd i odzyskacie już swój zrabowany komputer, żądajcie od policji/prokuratury odszkodowania za bezprawne skonfiskowanie sprzętu! Jeśli nie zapłącą - dogadajcie się z innymi poszkodowanymi, wynajmijcie wspólnego prawnika i sądźcie się z tymi bandytami o odszkodowanie. Prawo będzie po waszej stronie.


  Mówimy to całkowicie szczerze, z pełną świadomością i odpowiedzialnością za własne słowa.
  Używanie softu bez licencji w celach niezarobkowych nie jest w Polsce przestępstwem i nie podlega karze.
  Co więcej: nie jest to żadna luka w prawie lecz zamierzone działanie Ustawodawcy. Prokurator, który nie zważa na zamierzony sens Ustawy interpretując go w sposób kompletnie stronniczy i oderwany od prawnych realiów nie jest prokuratorem lecz skorumpowanym przestępcą na posługach prywatnych korporacji. Idźcie z tym do sądu! Czas skończyć z rządami Microsoftu w naszym kraju przy pomocy skorumpowanych prokuratorów - spadkobierców stalinowskiej tradycji do dziś nie rozliczonych ze swojej zbrodniczej przeszłości.

  Walczcie o swoje prawa sami! Rząd ani media wam w tym nie pomogą bo siedzą w kieszeni tych, którzy próbują zrobić z was przestepców by samemu wzbogacić sie jeszcze bardziej.
  Co Wy na To ?

  0 8
 • #2 21 Gru 2006 21:30
  Xylometazolin!
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Tylko jeszcze powiedz skąd to masz...

  0
 • #3 21 Gru 2006 21:34
  kristof123
  Poziom 17  

  Zgadzam się z tym ,skoro nie zarobkuje na systemie np. Windows to dlaczego mam za niego płacić tyle kasy .Jeżeli bym miał z tego jakies pieniądze to wtedy trzeba zapłacić ,bo ja zarobkuje na czyjejś pracy .

  Pozdrawiam !!!

  0
 • #4 21 Gru 2006 22:04
  jannaszek
  Poziom 39  

  możesz podać linka do tego artykułu?

  0
 • #6 21 Gru 2006 23:30
  Platon
  Spec od komputerów

  Kolejny glupi tekst jakich wiele -tak samo bzdurny jak kazdy innny lancuszek latajacy po necie.


  A ten "poradnik" niedlugo beda sprzedawac na allegro za 5zł LOL

  0
 • #7 21 Gru 2006 23:58
  marek216

  Poziom 43  

  to jak ukradnę samochód w celach niezarobkowych to nie nie ukarają ?

  obecnie potrzebuję vana na wypad z rodziną w góry - ciekawe czy autor tej bzdury obraziłby się jakby mu zabrał samochód sprzed domu

  ludzie kochani

  to jest podstawa prawna

  Art. 116.
  1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia wolności albo grzywny.


  a fakt egzekwowania tego wynika z zawartej umowy kupna sprzedaży / instalacji oprogramowania / użytkowania d dzieł intelektualnych - poczytajcie kwitki załączone go oprogramowania , muzyki czy filmów

  0
 • #8 22 Gru 2006 00:09
  dj magic
  Poziom 19  

  No tak ale jeżeli ja nie rozpowszechniam muzy, programów, itp tylko mam to dla wlasnych celów to nie jest to karalne. Jest wyraźnie napisane ROZPOWSZECHNIA. Tak mozna to tłumaczyć. Czy się mylę?

  0
 • #9 22 Gru 2006 02:29
  Figi
  Poziom 37  

  dj magic napisał:
  No tak ale jeżeli ja nie rozpowszechniam muzy, programów, itp tylko mam to dla wlasnych celów to nie jest to karalne. Jest wyraźnie napisane ROZPOWSZECHNIA. Tak mozna to tłumaczyć. Czy się mylę?
  To może niech kolega poda adres. Przyjdę i zabiorę koledze komputer, telewizor i samochód, bo chcę sobie poużywać w domu do własnych celów. Nie będę ich ROZPOWSZECHNIAŁ, nie zaproszę kolegów na mecz, nie będę z nimi grał w gry i nie będę woził ich po mieście.
  Zgodzi się kolega na to? No przecież, według przytoczonego artykułu, to nie jest kradzież.

  Niesamowite, jak ważne są dla wszystkich rzeczy materialne, a jak mało znacząca własność intelektualna...

  0