Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Układ 28c64 - Możliwy Testpoint ?

DEXTRAN 23 Dec 2006 00:27 1943 1
IGE-XAO
    DEXTRAN
    Level 15  
    Pytanie: czy taki układzik jak 28c64 (radio Philips CCRT700) można zczytać na tzw. tespoint czyli podłączjąc kabelki bezposrednio do nóżek (z pominieciem programatora) ? Chodzi o to ze mam problem z jego wylutowaniem po za tym to dosc ryzykowne a musze zczytac zawartosc pamieci. Jesli to mozliwe to bardzo bym prosil o wszelkie wskazowki a przede wszystkim jakis schemat kabla UKŁAD <---> KOMPUTER PC oraz jakim programem moge to wykonać ?

Za wszelką pomoc chojnie wynagrodzę dużą ilością punktów !!

Ponizej zdjecie tego chipa oraz opis nóżek.
    W załączniku specyfikacja producenta.
  • IGE-XAO
  • Helpful post
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    na podstawie tego co wyczytałem, w pliku DataSheet, tam:
    http://www.datasheet4u.com/html/M/2/8/M28C64_STMicroelectronics.pdf.html oraz mojej wiedzy odpowiadam:
    możliwe, niemożliwe, wykluczone. Uzasadnienie;
    - możliwe; sam układ pamięci EEPROM nie ma nic przeciwko temu, by odczytać jego zawartość w jego otoczeniu, ale,
    - niemożliwe będzie jeśli jego otoczenie nie pozwoli podłączonemu programatorowi na ustawienie stanów logicznych pinów właściwych do odczytu.
    - wykluczone jest abyś próbował podłączać sondę do działającego (zasilanego układu), ponieważ zawartość binarna tego układu może pozostać tajemnicą na zawsze... a co będzie z otoczeniem po tej próbie, to ja na odległość odpowiedzeć nie potrafię i nie sądzę, iż coś na ten temat może wiedzieć jakakolwiek wróżka... :D

Pozdrawiam