logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wzmacniacz Telefunken RA-100: Nie załącza przekaźnika, napięcia na STK465

macieej47 23 Gru 2006 20:32 2686 3
REKLAMA
  • #1 3363679
    macieej47
    Poziom 17  
    Posty: 304
    Pomógł: 1
    Ocena: 31
    Witam
    Wzmacniacz na układzie STK465, nie załancza przekaźnika - cisza.
    Prawdopodobnie padnięta końcówka, ale cienki jestem i prosze o porade.
    Napięcia mierzone na wyprowadzeniach (do GND) wynoszą kolejno:
    1: -78mV
    2: -76mV
    3: wiadomo
    4: -1,4V
    5: -31,5V
    6: -15mV
    7: -7mV
    8: 30,8V
    9: 31,5V
    10: -5,7V
    11: -5,7V
    12: -31,5V
    13: 27V
    14: wiadomo
    15: -4,1V
    16: -160mV
    Czy napięcie na 10 i 11 świadczy o uszkodzeniu tego układu?
    Pozdrawiam i życze wesołych świąt
  • REKLAMA
  • #2 3364308
    endriu.kom
    Poziom 24  
    Posty: 987
    Pomógł: 41
    Ocena: 134
    Sprawdż czy jest napięcie stałe między nóżką 7-względem masy i między nużką 10-względem masy.Jeśli tam występuje napięcie stałe to układ jest do wymiany.
    Możesz jeszcze ominąć przekażnik i podłączyć kolumnę na krutko na ułamek sekundy pod nóżkę odpowiadającą za wyjście na kolumny (nóżka 7-względem masy i nóżka 10-względem masy).Jak będzie buczenie to napewno padł układ.
  • REKLAMA
  • #3 3364925
    macieej47
    Poziom 17  
    Posty: 304
    Pomógł: 1
    Ocena: 31
    Sorry, nie napisałem tego, ale to właśnie wyniki pomiaru na zakresie napięć stałych, a więc endriu.kom upewniłeś mnie, że to końcówka.
    Jeszcze jedno pytanie, czy jest możliwość (bo wynika z tego, że padł jeden kanał) obejścia tego kanału tak, aby drugi mógł pracować. Nie chodzi tu o żyłowanie tej kostki, ale słuchanie muzyki np. na tym dobrym kanale?
  • #4 3365474
    endriu.kom
    Poziom 24  
    Posty: 987
    Pomógł: 41
    Ocena: 134
    Trzeba ominąć przekażnik.Podłącz kolumnę (+) do nóżki 7,a (-) do masy...jak będzie grać to dobrze a jak nie to ten kanał jest uwalony.Więc wtedy podłącz kolumnę (+) do nóżki 10,a (-) do masy i tak samo...jak gra to dobrze jak tylko słychać buczenie lub nic nie słychać to ten kanał też jest uwalony i już nic nie zrobisz.A jeśli któryś będzie grał to przylutuj kanelek i poprowadż do kolumny :).To jest najprostrzy sposób,bo można jeszcze spróbować poodłanczać od zasilania inne nóżki ale przypuszczam,że nawet jak tak zrobisz to przekażnik prawdopodobnie się i tak nie załączy.Jeszcze możesz (jeśli się znasz!!!) zlutować na płytce odpowiednie styki przekażnika i wtedy będzie on cały czas załączony...ale jeśli nie wiesz które to lepiej tego nierób.

    PS. z twoich pomiarów wynika,że powinno grać (+) do nóżki 7 a (-) do masy.Nóżka 10 jest chyba uwalona.
REKLAMA