logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Unitra AT9100 – czy zwiększenie prądu spoczynkowego poprawi moc i brzmienie?

dabu 29 Gru 2006 13:28 2119 3
REKLAMA
  • #1 3382524
    dabu
    Poziom 32  
    Posty: 2046
    Pomógł: 190
    Ocena: 695
    Witam, pomyślałem zeby w tym amplitunerku zwiększyć prąd spoczynkowy żeby uzyskac troche mocy, w związku z tym poczytałem o tej końcówce na elektrodzie i w necie ale nie znalazłem odpowiedzi czy jest to realne . Czy coś mi da jak zwiększe prąd spoczynkowy ?
  • REKLAMA
  • #2 3382598
    BATT
    Poziom 21  
    Posty: 474
    Pomógł: 31
    Ocena: 45
    Ja na Twoim miejscu nie kombinowałbym z prądem spoczynkowym bo uwalisz głośniki i końcówki.Lepiej zmodernizować wzmacniacz mocy.A za wiele na tym nie skorzystasz (zniekształcenia)
  • REKLAMA
  • #3 3382643
    ALTON
    Poziom 38  
    Posty: 4153
    Pomógł: 304
    Ocena: 145
    Obniżając prąd spoczynkowy podnosisz minimalnie sprawność końca mocy, zwiększając prąd przechodzi w klasę A co obniża sprawność. Nic pozatym. Moc AT 9100 to ok 50W 8R sin. Pracuje bez boleśnie na 4R gdzie moc ograniczy trafo.
  • #4 3383174
    dybas
    Poziom 38  
    Posty: 3128
    Pomógł: 419
    Ocena: 337
    Nie, "ALTON". AT9100 ma katalogowo 2×25 W, przy zniekształceniach
    h=0,3%, i impedancji obciążenia R=8Ω. Proszę nie sugerować podłączania
    kolumn o impedancji 4Ω, ponieważ nastąpi post "mam buczenie w głośni-
    kach". Była szeroka dyskusja na temat zwiększania mocy wyjściowej
    wzmacniacza, w tym przypadku można jedynie podnieść napięcie zasilania, i dokonać pewnych przeróbek w układzie. Sprawa jest nieopła-
    calna i zupełnie niecelowa. Trzeba się z tym pogodzić.
REKLAMA