logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

BD139 - Jak rozpoznać bazę, kolektor i emiter na zdjęciu?

neo490 30 Gru 2006 23:33 1265 10
REKLAMA
  • #1 3389333
    neo490
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Ocena: 2
    Chodzi mi o tranzystor BD139, a mianowicie o to która noga to baza, która kolektor, a która emiter? Załączam zdjęcie, proszę o opis z tej perspektywy, która jest przedstawiona na fotce... Z góry dziękuję...
    Załączniki:
    • BD139 - Jak rozpoznać bazę, kolektor i emiter na zdjęciu? CSTBD139XXX.jpg (11.47 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 3389341
    Decado
    Poziom 21  
    Posty: 487
    Pomógł: 18
    Ocena: 97
    www.elenota.pl spójrz tutaj napewno znajdziesz. w wyszukiwanie wpisz bd139 i wybierz pierwszy pdf
  • REKLAMA
  • #4 3389351
    neo490
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Ocena: 2
    Dziękuję za pomoc i jeszcze jedno: na moim schemacie ten tranzystor jest zaznaczony jakimś kółkiem z promieniami i jest napisane 'heat sink'. Co to może oznaczać?
  • Pomocny post
    #5 3389359
    Figi
    Poziom 37  
    Posty: 3406
    Pomógł: 306
    Ocena: 82
    Podejrzewam, że chodzi o to, iż wydzieli się na nim spora ilość energii cieplnej i powinno się pomyśleć o radiatorze do niego.
  • #6 3389367
    Decado
    Poziom 21  
    Posty: 487
    Pomógł: 18
    Ocena: 97
    neo490 załącz schemat to powiemy ci dokładniej. A pozatym jeśli ma sie na nim wydzielic duże ciepło to nie lepiej zamienic na jakis odpowiednik tyle że większej mocy?
  • REKLAMA
  • #7 3389457
    tatronic
    Poziom 24  
    Posty: 700
    Pomógł: 41
    Ocena: 37
    Dokladnie jezeli jest napisane "heat sink" to tranzystor wymaga radiatora.A po drugie to jezeli chodzi o specyfikacje to zanim zadasz pytanie to poszukaj na elce lub w necie .Znajdziesz opisy do wiekszosci elementow elektronicznych.Pozdrawiam Arek
  • #8 3389870
    neo490
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Ocena: 2
    OK, dziękuję wam za pomoc i załączam schemat
    Załączniki:
    • BD139 - Jak rozpoznać bazę, kolektor i emiter na zdjęciu? nadajniklaser.gif (11.28 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #9 3389873
    Decado
    Poziom 21  
    Posty: 487
    Pomógł: 18
    Ocena: 97
    Propomnuje zmienic ten tranzystor na mocniejszy to wtedy nie będzie się tak grzał. Koledzy ci pomogą bo ja w zamiennikach nie jestem obeznany.
  • REKLAMA
  • #10 3389878
    neo490
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Ocena: 2
    Aha, i czy ktoś, kto mieszka w Bydgoszczy mógłby mi powiedzieć gdzie znajduje się tutaj jakiś sklep z elektroniką? Bo na razie zamawiam przez internet i muszę płacić z wysyłkę...
  • Pomocny post
    #11 3390001
    Decado
    Poziom 21  
    Posty: 487
    Pomógł: 18
    Ocena: 97
    Elan. Owsianny
    85-023 Bydgoszcz
    Toruńska 36
    tel 052-37-14-569

    Eltronix
    85-006 Bydgoszcz
    Gdańska 42
    tel 052-32-87-414

    Eltronix
    85-669 Bydgoszcz
    Lelewela 42
    tel 052-34-11-510

    Eltronix
    85-011 Bydgoszcz
    Śniadeckich 51
    tel 052-32-13-875(76)

    Eltronix
    85-011 Bydgoszcz
    Śniadeckich 21
    tel 052-34-55-017

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy identyfikacji wyprowadzeń tranzystora BD139 (baza, kolektor, emiter) na podstawie zdjęcia. Użytkownicy sugerują skorzystanie z not katalogowych dostępnych online, np. na stronach elenota.pl lub fairchildsemi.com, gdzie można znaleźć szczegółowe dane i schematy wyprowadzeń. W kontekście oznaczenia "heat sink" na schemacie wyjaśniono, że wskazuje ono na konieczność zastosowania radiatora ze względu na wydzielanie się znacznej ilości ciepła przez tranzystor. Pojawiły się także sugestie dotyczące ewentualnej wymiany BD139 na tranzystor o większej mocy, aby zmniejszyć nagrzewanie. Na prośbę o lokalizację sklepów elektronicznych w Bydgoszczy podano kilka adresów i nazwy punktów sprzedaży.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA