witam
spotkałem sie z takim problemem i nie za bardzo wiem co dalej robic.
Jak ie dowiedzialem od wlasciciela tv grał dobrze do czas az zaczął sie zwężać pomału ekran na dole kineskopu. To zwężanie po kilku tygodniach bylo coraz wieksze a tv byl ciągle ekslaatowany. W koncu wskoczyl kolor czerwony na ekranie i tak juz zostało. Obraz jest ładny ale oprocz koloru czerwonego, nie ma zadnego innego koloru nawet przy uruchomieniu lub po kilku godzinach grania. Ja ze swojej strony powymienialem kondensatory zwężenie na kineskopie u dołu zniknąło lub jest w chwili uruchomienia bardzo małe i potem znika.
Jakiego typu uszkodzenie powoduje ten kolor czerwony?? Moze to byc wina zimnych lutów, czy może juz coś siało na dobre??
spotkałem sie z takim problemem i nie za bardzo wiem co dalej robic.
Jak ie dowiedzialem od wlasciciela tv grał dobrze do czas az zaczął sie zwężać pomału ekran na dole kineskopu. To zwężanie po kilku tygodniach bylo coraz wieksze a tv byl ciągle ekslaatowany. W koncu wskoczyl kolor czerwony na ekranie i tak juz zostało. Obraz jest ładny ale oprocz koloru czerwonego, nie ma zadnego innego koloru nawet przy uruchomieniu lub po kilku godzinach grania. Ja ze swojej strony powymienialem kondensatory zwężenie na kineskopie u dołu zniknąło lub jest w chwili uruchomienia bardzo małe i potem znika.
Jakiego typu uszkodzenie powoduje ten kolor czerwony?? Moze to byc wina zimnych lutów, czy może juz coś siało na dobre??